" Team RetroMtb "

#1
Mozemy założyć coś takiego, niektórzy z nas czasem sobie smigają tu i ówdzie po jakiś zawodach.
Można by wpisywać nazwe "Team RetroMtb" jako Team .
Uczestnicy - no przynajmniej Ci co jeżdzą, start w koszulkach " firmowych "na w miare sensownie wiekowych rowerach.

Czy to jest możliwe, czy ma sens ???
Wypowiedzcie się .
www.velotech.pl

#2
Choć miałem wielką chęć wypowiedzieć się zaraz po Twoim poście postanowiłem poczekać, aby nie "narzucać" ewentualnym innym dyskutantom swojego toku myślenia
Niestety, zgodnie z moimi obawami, sam widzisz jakie pomysł w chwili obecnej ma szanse powodzenia...
Owszem, na forum zarejestrowanych jest kilkadziesiąt userów Ale faktycznie aktywnych osób jest już mniej Jeśli ich przesiejesz przez sito, to okazuje się że takich, którzy w rywalizacji się chcą udzielać, mają na czym a nie budują dopiero może być...... dwóch - Ty i ja
Oczywiście jak pewnie się domyślasz (inni pewnie też) całym sercem jestem z projektem RetroMTB.pl, i każdą sensowną formę "promocji" (w sensie zainteresowania innych tą tematyką, bądź przyciągnięcia i "zgrupowania" już zainteresowanych - bo przecież nie chodzi nam o przyciągnięcie Hartów i zdominowanie forum ściganctwem) uważam za wartą rozważenia Ale w tej chwili Twoja inicjatywa jest jak projekt Woodsie... wyprzedza swój czas

Myślę jednak że przyjdzie i na taki krok czas Najpierw jednak trzeba rozpropagowywać ideę jazdy sprzętem retro w inny sposób, tak aby wokół strony skupiło się więcej osób nim zainteresowanych mających przy okazji żyłkę wyścigowca :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
No teraz jest zima i temat do zastanwienia sie pomalutku.
Za jakieś 4 miesiące zaczyna się nowy sezon jeździecki i to może być ciekawy sezon.
Ja mało ostatnio co startuje i chyba Ty także, ale w przyszłym roku moich dwóch hartów mam zamiar wystawić w Będkowskiej a i samemu takze powalczyć, tak jak to spróbowałem już w tym roku na krótki dystans.
Poza tym są dwa maratony w Krakowie te większe i tutaj takze startuje ale na Mini ze względu na to iz mi się to spodobało w tym roku.
Do tychczas to było mega i giga, ale za dużo czasu to trwało.
Mega owszem ale w górach , może cos z kumplem pojedziemy.

Zarzuciłem temat jako zaproszenie do uczestnictwa i zaistneienia juz bardziej medialnego.
Temat nie jest za wczesny, warto się wcześniej zastanowić niż pózniej.

Tylko czy nasze maszyny wyscigowe nie będą odbiegać od większosci maszyn "turystów", bo na jakim oni sprzecie jeżdżą to szkoda gadać czasem, to ładnie stare maszynki.

Poczekamy, popatrzymy.
www.velotech.pl

#7
:lol: dobrze że jednak nie retro mtb bo wtedy wogóle idea spaliłaby na panewce. Najwyraźniej twórcy czy teź sponsorzy klubu nie mają pojęcia o czymś takim jak ruch retro bike czyli miłośnicy klasycznych rowerów. Ciekawe co by na to powiedzało retrobike.uk :roll:

#8
przyznam, że ciekaw byłem waszej reakcji :-)
jak mi google wywaliło ten adres to początkowo mnie zmroziło Pierwsza rzecz jaką zrobiłem to odpalenie galerii To już mnie uspokoiło, jak zobaczyłem sponsorów to się w duchu sam do siebie śmiać zacząłem :-D jak to nazwa wygenerowana dla zadowolenia finansistów może wpłynąć na postrzeganie grupy :mrgreen:
a chłopcy pewnie też się zdziwią jak się o nas dowiedzą
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#11
Poinformować można (subtelnie). Wszelkie perswazje czy choćby pośba o zmianę nazwy będzie zwykłym biciem piany gdyż wątpię żeby sponsor chciałby wybulić kolejne kilka stówek na nowe stroje, zmienić domenę, grafikę strony itd, ponieważ garstka zapaleńców nie zgadza się co do trafności nazwy.

#12
Ech, żartowałem, przecież byłoby to bezsensu.

Ale dojsc do kompromisu jakiegoś jakby co , zeby nie było ze ktoś pod nazwą się podszywa.

Jak zmieniałem nazwe firmy to zanalazłem może dwie w Kanadzie i Usa, a tydzień pózniej po fakcie nawet w Niemczech, takze duble się zdarzają, tylko problem będzie troche z uzewnętrznieniem się medialnie
www.velotech.pl

#13
Witam,

przeglądając źródła odwiedzin strony retrobiketeam.pl w programie Google Analytics zauważyłem, że kilka wejść było z retroMTB.pl. Zaciekawiony postanowiłem sprawdzić w jakim kontekście ktoś podał/wstawił link na tej stronce. Postanowiłem się zarejestrować u Was głównie po to aby złożyć "wyjaśnienie". ;-)

Team Retro powstał wiosną 2009 roku. W tym samym czasie zacząłem swoją przygodę z rowerami i od razu ze startami w maratonach itp. Przed wakacjami poznałem ludzi z tego Teamu, zacząłem z nimi trenować i jeździć na zawody. Na jesieni 2009 zostałem przez Team poproszony o "zrobienie jakiejś stronki" żeby mogli sobie wchodzić i oglądać fotki i wyniki. Postanowiłem zrobić to tak, żeby wyglądało jak najlepiej. Dlatego stronka jest z końcówką .pl, a nie np. yoyo.pl itp. Nazwę domeny wybrałem i zarejestrowałem sam bez ich wiedzy. W cyklu Mazovi i PolandBike-a Team używał nazwy "retro bike team" - dlatego też postanowiłem wybrać taką nazwę domeny. O retroMTB.pl wiedziałem wcześniej ale nie widziałem, żadnego konkretnego "konfliktu interesów".

Retro ponieważ tak jak zauważyliście jest to główny sponsor i część Teamu to albo właściciele albo pracownicy. Rozmawialiśmy już o pozyskaniu całkowicie zewnętrznego sponsora na sezon 2011. Gdy tak się stanie to prawdopodobnie zmieni się również domena. Chodzi głównie o to, żeby sponsor pokrył głównie koszt strojów, który jest niemały.

Radziej wspomniał o kilkuset złotych. Niestety jest to kwota znacznie wyższa bliska 10 tys. W tym sezonie Team się powiększa do 35 osób, i każdy otrzymuje strój "za free".

Piotr napisał o "emerytach". W teamie są głównie osoby od ok. 10 do ok. 40lat, więc średnia nie jest emerytalna. Chyba, że 35-40 lat to już emeryt. Ja mam 23.

Paweł

#14
Wiesz , nikt nie chce nikogo urazić, zwłaszcza " emerytami " ja starszy jestem :mrgreen:
Może być tylko małe zamieszanie z członem "retro" na poczatku, bo mysle że jesli by faktycznie zawiązał sieTeam tutaj, to nazwa jego będzie brzmiał RetroMtb.pl co odzwierciedla charakter i zamysł organizacyjny tutejszej grupy , oraz nawiązanie do specyfikacji forum.
Mysle że nie będzie to w żaden sposób ani kolidowało, ani przeszkadzało nam nawzajem.

Czasem sobie żartujemy, to normalne na forach

Poza tym gratuluje sponsora, o których dzisiaj trudno.
Mysle że sie spotkamy gdzieś na maratonie.
Pozdr.
www.velotech.pl

#15
Witaj Zaku!
Widzę że mnie uprzedziłeś - za radą Radzieja miałem w planie skrobnąć do Was kilka słów o naszym istnieniu, o "ruchu retro" w świacie, abyście nie zdziwili się podobnie jak ja kiedy Was znalazłem ;-)

Miło że zechciałeś nam przedstawić Wasz team, jego podwaliny i funkcjonowanie - da to myślę obu stronom pewność że w drogę sobie wchodzić nie będziemy (jak widzisz po tym wątku, zainteresowanie ściganiem się jest u nas na razie nikłe)
A nawet jak się takie zainteresowanie pojawi, to - tak jak już z resztą pisałem wcześniej - nie mamy i nie będziemy mieć (muszę to napisać - niestety ;-) ) monopolu na przedrostek "retro" w kontekście rowerowym
Zrozumiałym jest także (zwłaszcza, że jak piszesz team tworzy sporo osób związanych poza sportowo z firmą Was wspierającą), że sponsor po to wykłada pieniążki, aby mieć z tego reklamę A reklama rzecz jasna to nie tylko logo na koszulce, to także to co ktoś usłyszy, co mu zapadnie w pamięć....

W związku z poszukiwaniem nowego sponsora życzymy "owocnych łowów", może kiedy Wasz team "zwolni fundusze" w firmie Retro, my pokusimy się o przychylność i sponsoring - zawsze to wtedy interesy grupy byłyby zbieżne z oczekiwaniami sponsora ;-) :-)

pozdrowienia, i miejmy nadzieję do zobaczenia gdzieś na trasie
Marcin
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#16
:-P Ja bym był chętny na uczestniczenie w maratonie takimi Retro Rowerami 8-) Ciekawie mogło by to wyglądać...Trzeba by tylko znaleźć organizatorów do tego typu imprezy i miejsce najchętniej gdzieś skupione na Śląsku ?? ;-) :-) Jeśli zgłosiła by się duża liczba uczestników można by było coś wykombinować ? :-)
http://grindz0ne.daportfolio.com/

#19
Mój zamysł co do tego tematu jest taki:

Team - zbiór uczestników, ludzi powiedzmy , którzy spotkali się na forum, ale chcą należeć do "drużyny".
Niekoniecznie jeździc w maratonach, czy wyścigach, ale mieć koszulke np z logiem jako Team RetroMtb - co ma charakteryaować ich jakby przynależność do tej okreslonej grupy.
Ktoś może chcieć, ktoś nie.
Ilość uczestników będzie ograniczona wstępnie , mysle że trzeba zasłuzyć na udział w Teamie bo jak ktoś powiedział, to forum jest inne niż inne co daje podstawy do wyróznienia sie .

Jeśli masz koszulke i tam jest napisane Team to już cos znaczy że coś takiego jest i istnieje.

Na pewno dla nas tutaj jedną z najwazniejszych rzeczy bedzie start na maratonie Krakowskim i próba zwrócenia uwagi większej .

Następnym krokiem być moze będzie założenie Klubu RetroMtb, no i tutaj mozna zostać członkiem, jakieś zasady się wymysli , np obowiązkowa składka na " beczke " :-D

Potraktujcie może pewen tematy powaznie a będziemy sie super bawić przy tym.

Skolioza na poczatku bał sie że będzie tu pusto - Panie - magia przyciąga, to nie chałtura, a z czasem będzie nas wiecej .

Co do zllotu - mistrzostw - jest osobny temat , proszę tam podawać propozycje.
www.velotech.pl

#20
super jeśli powstałby jakiś team który mógłby nas "sklasyfikowac" wg zainteresowan i pasji, do tego jakiś zlot....super by było! nawet gdybyście zorganizowali zlot na południu lub w krakowie przybęde na pewno. można by go połączyć z maratonem takim nawet zwykłym, a potem nasza imprezka w postaci np przejaźdzki, posiadówy i wieczornego ochleju :) oczywiście wszystko zaplanowane przez Was tak abyśmy czuli klimat retroMTB.
koszulki, naklejki i team to wogóle było by coś!
wspieram popieram!

#21
aldek pisze:Na deszcz staników na trasie to bym nie liczył.
możesz się zdziwić ;-) jak - poza tym że pokonasz trasę na "starym gracie" - dojdzie do tego klimatyczny strój, styl jazdy 'ala Herbold czy Tomac i wymuskana maszynka to kto wie..... Uwagę w każdym razie zwrócisz na bank :-D

W mojej skromnej opinii:
Piotr pisze:Team - zbiór uczestników, ludzi powiedzmy , którzy spotkali się na forum, ale chcą należeć do "drużyny".
(...)
Ktoś może chcieć, ktoś nie.
TAK
Piotr pisze:Ilość uczestników będzie ograniczona wstępnie , mysle że trzeba zasłuzyć na udział w Teamie bo jak ktoś powiedział, to forum jest inne niż inne co daje podstawy do wyróznienia sie .

Jeśli masz koszulke i tam jest napisane Team to już cos znaczy że coś takiego jest i istnieje.
NIE
Strona ma łączyć a nie dzielić czy klasyfikować na "elytę i plebs" - takie podziały się nie sprawdzają
Każdy forumowicz identyfikujący się ze stroną może ją reprezentować - czy to przez jazde w koszulce, czy zgłaszając się na zawody przez wpisanie RetroMTB.pl w nazwie teamu
Podkreślam - to moje zdanie
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
No to może coś podziałamy w kierunku koszulek i ew spodenek :) Ja jestem jak najbardziej za, bo ramy zmieniam szybciej niż kupuje ciuchy i przydałoby się coś uniwersalnego :)

#23
Skolioza - koszulka wwwRetroMtb.pl to coś innego niz koszulka Team RetroMtb.

Nie łączmy dwóch odmiennych spraw w jedną .
Team to Team, a uczestnik forum to uczestnik.
Na forum moze sie udzielać każdy, ale Team ma okreslone cele.
Nie każdy musi jeździc w tej czy tamtej.
Ty chciałes robić koszulki RetroMtb zwykłe bawełniane.
Ja proponuje kolarskie jako Teamowe, bo np, mi bawłniane nie potrzebne a kolarskie bardziej podchodzą.
W sezonie jeżdze codziennie na treningi rano i w bawełnie nie pojade.

Poza tym kwestia koloru w miare uniwersalnego bo każdy ma inny kolor roweru.
Czarny - za bardzo grzeje od słońca, biłay - za jaskrawy ??, może lekko beżowy, szarawy, tak aby napis był ostro widoczny.

Może macie jakies ciekawe pomysły

Koszulka Teamowa mogłaby mieć także oczywiscie napisy "sponsorów ", jak www.RetroMtb.pl czy też coś innego.
Coś ala koszulki inne.

P.S. ja daje jakiespomysły na rozuszanie.

Co do strojów to jest firma z którą sie szybko gada i robi, a spodenki takze robia z dobrymi wkładkami, nadruki robią i takie i siakie.
www.velotech.pl

#24
może warto zacząć od ogarnięcia tematu z naklejkami na rower. poprzeczka coraz wyżej wędruje a mam wrażenie że skończy się tylko na planach...bądz co bądz zacnych :)

#25
YvesMoi pisze:może warto zacząć od ogarnięcia tematu
Projekty projektami, a nic nie dają za darmo.
Piotr pisze:Co do strojów to jest firma z którą sie szybko gada i robi
na pewno mają coś w rodzaju wzornika...kwestia loga.

Tak jak YvesMoi napisał prośba do naszego Skoliozy o zaadministrowanie i zmoderowanie tematu. Propozycja:
Wiadomości PW do wszystkich forumowiczów - "10" stałych bywalców forum, a pozostali
Ankieta - naklejki, koszulki, stroje... i tzw. wpisowe (wpłata>otrzymanie przez zarejestrowanego forumowicza naklejki i koszulki). Sukces operacji = konkretne zamówienie, sensowna cena, szybkie upłynnienie.
Każda firma się reklamuje, a logo na koszulce to reklama, naklejka też. Naklejka na bagażniku samochodu - to nie profanacja idei, a reklama- czytaj rozgłos. Co oznacza sylwetka konia na tylnej klapie ?
Projekt naklejki prawie jest. Zrobienie np.100szt kosztuje - kto płaci i zajmuje się dystrybucją? Co jeśli "sprzeda" się 10%.
Czy naklejki RB, kubek może kupić każdy ?
Moje zdanie: naklejki, koszulki, kubki, długopisy, breloczki.... dla wszystkich i na allegro też :roll: stroje dla forumowiczów np. powyżej 3 postów, w tym 1 z opisem/zdjęciem swojego rwr. :shock:
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#26
Ciuchy to odrębny temat, proponuję na potrzeby dyskusji projektowo-zamówieniowe założyć nowy wątek w prywatnych (BTW o koszulkach kolarskich myślałem jak najbardziej, rozmawialiśmy nawet na ten temat) - dyskusja będzie pewnie spora w tym zakresie (wzory kolory, kropeczki, paseczki - będzie gorzej jak z babami :-P ;-))
Co do samej inicjatywy - "gadżety" RB może kupić każdy zarejestrowany w serwisie Myślę że jest to sensowne, gdyż trafie do osób z "właściwą" prezencją ;-) I do tego myślę że trzeba dążyć
Natomiast co do reprezentantów teamu i nie-teamu: skoro jakimś tam celem nas wszystkich jest popularyzacja tematu, kultywowanie sprzętu i stylu jazdy na nim, to jakie inne cele miałby team?
Niekoniecznie jeździc w maratonach, czy wyścigach, ale mieć koszulke np z logiem jako Team RetroMtb
bo w tym kontekście jest to IMO tak nieco na siłę tworzenie elity... (kolejna sprawa: kryteria tej elitarności - wyniki na zawodach, ilość postów, inna aktywność??!!) tak jak pisałem - mam z takimi rozróżnieniami kiepskie doświadczenia.... :-/
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA