prosze o opinie w sprawie kupna ramki

#1
Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem, jestem tu nowy, i proszę o wyrozumiałość. Chciałbym poprosić doświadczonych bikerów i znawców tematu o opinie odnośnie ramki którą chce kupić. A mianowicie, sprawa wygląda tak, mam teraz coś nowszego i nie retro (trek 6500) ale w ostatnim czasie zapodałem do niego trochę fajnych zabawek z dawnego okresu świetności i trwałości, chciałbym zmienić tą ramę na taką : http://allegro.pl/trek-zx8000-easton-pr ... 72124.html

Nie czuje się do końca pewien czy mi się ona spodoba w rzeczywistości, czy nie będzie za bardzo staro wyglądać, jest to jakiś wyższy model Treka? Czy moze jakiś treking na wycieczki do babci za miasto ? Proszę o opinię , czy będzie mi sie dobrze na tym jeździć? Lubie fajne retro klamoty, wiec dlatego chciałbym sobie sprawić taki ramczes ale nie do końca jestem jeszcze do niej przekonany. Czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuje bardzo i proszę o wyrozumiałość ;-)

#4
Raczej średnia wyższa...

Jeśli chcesz Treka to poluj na OCLV skoro masz M950 albo wysoki amelinowy model.

Jeśli w grę wchodzą inne marki no to pole do popisu jest spore. Moja pierwsza rada to nie spiesz się, ja zanim znalazłem ramkę dla siebie przerzuciłem przez ręce dwie inne (raczej słabsze) a Marina znalazłem przypadkiem i jest idealny. Szukałem od maja do listopada.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#5
no może tą uda się tanio wyrwać, ale czy mi podpasi, ten trek co teraz mam to ogólnie już nie wzbudza podziwu, a chciałbym coś fajnego budzącego ogolny zachwyt :-P . Jak narazie za dużym budżetem nie dysponuje wiec moze by warto zaatakowac tego treka, jak sądzicie

#6
To jest rama na klejonych rurach - bez żadnych spawów. Ładnie wykonana, ale ZX to nie były nigdy najwyższe modele. ZX7000 był na tej samej ramie na STX katalogowo z tego co pamiętam. Niemniej ramy są bardzo dobrze wykonane i mają super geometrię. Sam jeździłem na ZX7000 wiele lat i byłem bardzo zadowolony - chociaż podobno zdarzały się przypadki rozklejenia rur - ja jednak czegoś takiego nie zaobserwowałem.
Obrazek

Jeszcze jeden minus - brak wymiennego haka. JA swój musiałem sztukować na kolanie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#7
masz moze jeszcze kilka fotek swojej maszynki, chciałbym zobaczyc jak sie prezentuje ogółem .
p.s co tam jeszcze dobrego możecie powiedzieć, ramka sie dziś wieczorem kończy a ja mam dykemat czy atakować ją czy nie :cry:

#8
no wygrałem tą ramke, ciekawe jak to bedzie sie prezentować po przekładce klamotów, a orientuje sie ktoś moze ile wazy owa rama? ma ktos moze tez jakies zdjecia jak ona sie prezentuje z jakimis fajnymi klamotami ? :lol: