#212
E, te BMXowe tylne widły są charakterystyczne dla rowerków Garego z lat 80-tych. A nazwa modelu wypisana na ramie :-> Tak czy owak - rzadki widok, miło popatrzeć.
TU
i
TU
zdjęcia takiego, na "jelonku" - fajowy.

#217
No to jedziemy od góry:
- nakrętka od piecyka gazowego PG-10
- śrubka to pokrętło minutnika od budzika CCCP
- kostka-przedłużka od centralnego zamka w daewoo lanosie
- sprężyna od łóżka polowego
- klawisz od telegrafu
Nie napisałeś w jakim sklepie na to trafiłeś ale to na 100% to był "1001 praktycznych drobiazgów do każdego gospodarstwa domowego"
:->
Wygląda na jakieś ustrojstwo od cantilevera... ta sprężyna od polówki w ogóle mi nie pasuje do całości.

#219
Cinek - rządzisz! :mrgreen:

a poważnie - przypomina mi to patent na swego rodzaju napinacz łańcucha - długie ustrojstwo mocowane pod szpilkę tylnego koła w kierunku do tyłu, do końca wózka kostka a pomiędzy sprężyna powodująca dodatkowe napinanie wózka (taki wspomagacz sprężyny głównej) Widziałem kiedyś coś takiego ale ręki nie dam uciąć że to to
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#220
coś w rodzaju wspomagania ?
jeżeli ten długi wihajster większym otworem zamontujemy na oporze linki hamulcowej (śruba z dziurką ??? i kontra) to za mały otworek zahaczamy sprężynek, na której końcu jest to coś z dwoma otworkami jako wieszak..... naciskamy klameczkę z mniejszą siłą, bo sprężynka nam pomaga. :roll: tak bym tego użył :-/
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#226
Zimno!
:->
Z tyłu jest możliwość regulacji ale ścisku, nie rozwarcia.
To była pierwsza podpowiedź, a teraz druga: średnica wewnętrznego otworu 1 1/8 cala.
Załączniki
gorilla_180.gif

#227
rozwarcia/ścisku - o to chodziło
1 1/8" to mimo wszystko ze sterami się kojarzy Więc wersja druga którą brałem pod uwagę - nakrętka która sama z siebie zapobiega rozkontrowywaniu się sterów, ew konstrukcja która do krótkiego gwintowanego widelca pozwala wyeliminować 2 górne nakrętki zastępując ją jedną "zaciskową"?

Edit: nie to drugie nie... nie widać żadnej bieżni... kurczę zaczyna mnie ciągnąć w stronę suportu, ale to już typowa zgaduj zgadula bez konkretnego pomysłu
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#230
Ta-dam, zagadka rozwiązana, pierwsze miejsce ex-aequo Skolioza i Zimny. Patent nazywa się "headlocker", jego zadaniem jest nie dopuścić do rozkręcania się sterów nakręcanych, które często łapią luzy właśnie przez poluzowujące się nakrętkę i kontrę.

#232
Tylko zamiast górnej nakrętki, dolna nakrętka - bieżnia zostaje. Czyli coś za coś: wzrasta masa (Gorilla bez śruby waży ok. 35-40g) ale koniec z łapaniem luzów na sterach. Zresztą, zagadka dotyczyła wersji "standard", ale jest też odchudzona wersja "ultralight" :->

#238
dodo1989 pisze:
dodo1989 pisze:Najlepsza zagadka to jest jakiej firmy jest ten rower:
http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1037254099
Rozwiązanie:
Jest to rower custom made firmy "Santa Monika" :). Wątpię, by ktoś na to wpadł... Z tego co myślę to ta firma mogła bardzo krótko prosperować, dlatego o niej tak mało wiemy... Chyba że Wy posiadacie jakieś informacje na jej temat?
no proszę, a skąd taka informacja jeśli mogę spytać? z tego co widziałem to na RB też wielu typów nie było...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#239
W końcu się przyjrzałem rowerowi i na górnej rurze odnalazłem częściowo zatarty napis -> "SANTA MONIKA", a pod spodem "CUSTOM MADE". Skojarzyłem to z tym co najlepiej znam, czyli z gitarami elektrycznymi... Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się widzieć gitary, która ponad napisem custom made nie miałaby nazwy firmy... Dlatego na 99% jestem pewien, że to jest ta firma... Niedaleko "stempla" jest też większy napis też częściowo zatarty "Santa Monika". Są to jedyne napisy na rowerze, które nie są nalepkami...
Załączniki
1.jpg
2.jpg