gthistory.info

#1
Już jakiś czas temu chodził mi po głowie pomysł stworzenia strony przedstawiającej historię marki GT. Jednak ciągle brakowało mi i czasu i wiedzy i doświadczenia itd. Teraz jak widzę jest ku temu okazja.. :) Chciałem taką stronę zrobić z kilku powodów - po pierwsze jest to doskonała okazja aby w końcu uzupełnić spore braki w mojej wiedzy na temat tej firmy i jej historii,a po drugie - jest to też metoda na to, aby zebrać w jednym miejscu na prawdę pokaźną bazę danych rowerów / zdjęć / opisów itd GT :)

Jak miałoby to działać? Zwykły serwis WWW (niedochodowy oczywiście..) w wersji angielskojęzycznej (to dlatego nie proponuję Skoliozie osadzania tego w granicach retromtb.pl , która to jest strike PL). W samym serwisie (zapewne Wordpress po tuningu) podział funkcjonalny tak, aby przedstawić chronologię każdego rodzaju roweru, podział na mtb / szosę / BMXy itd, do każdego roweru pełny opis (w jakich występował wariantach sprzętowych, w jakich latach itd), do tego kilka poglądowych fotek oraz.. galerie userów ze zdjęciami ich rowerów danego rodzaju :)

Oczywiście wszystko sprzężone z forum, które dotyczyłoby każdego rodzaju roweru czy coś w ten deseń. Na stronie również pełna historia firmy, historia ubrań itd. Serwis bardzo niszowy bo samo retro jest dość niszowe, a specjalizowanie się w wybranej marce - no wiadomo. Jednak od dawna mam takie marzenie, więc czemu nie :)

A pisze tutaj bo oczywiście merytorycznie sam tego nie podźwignę, więc bardzo chętnie oprę się na Waszej pomocy :) Ponadto jeśli znajdziemy jakąś opcję zrobienia tego w ramach retromtb.pl to jak najbardziej - choć niestety nie wiem właśnie jak to ugryźć bo przerzucanie potencjalnego obcokrajowca na polską stronę ma średni sens :(

Domenę kupię niebawem gdy tylko pojawi się jakaś promocja "domena za złotówkę" u któregoś providera. Sewery mam swoje, więc hosting jest mój. Grafikę pewnie trochę zerżnę z gtbicycles.com :)

#3
:D

Notabene wczoraj wracając z pracy wałami Wisły do naszego 3 - rowerowego "tramwaju" podpiął się jeden gość. Celowo odpuściłem mu jakąś chwilkę i pojechałem za nim po to tylko aby popatrzeć jak mu działa zawieszenie - iDrive 4.x - nie retro, ale zawsze miłe dla oka GT :)

#5
Jest na to metoda. Domenę kupujesz za 1pln w promocji (trzeba poczekać, kilka razy do roku takie promocje się zdarzają), po czym wsadzasz adsense'a na stronę. Przy serwisie anglojęzycznym o takiej tematyce 60pln (tyle brutto kosztuje utrzymanie roczne domeny .info czy .org) tyle wyrobisz z reklam. Hosting masz u mnie a cały serwis można sklonować z tego co ja mam zamiar zrobić dla GT :)

#6
Subdomena, subdomena!
Pamiętajcie, że retromtb ma być na WordPressie, jest tam funkcjonalność MU, która jest wspaniałym narzędziem do takich zabaw. To jakby n WordPressów w jednym, pod adresami np. gt.retromtb.pl lub, jak kto woli retromtb.pl/gt... albo /scott. Proste, efektywne.

Jako niezależna od retromtb.pl zupełnie sprawa to ja się nie piszę. A po diabła mam rozpraszać siły na wypełnianie iluś tam domen? Za stary jestem na to. A tak, wszystko jest tutaj, i robi się całkiem fajne miejsce. To raz.

A dwa. Co wy z tym angielskim? Wszystko co ciekawe o gt, po angielsku, jest w sieci. Po polsku - taki agregator wiedzy byłby fajny. Tak to widzę.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#7
po tygodniu przemyśleń... ok - można faktycznie zorganizować to tak jak wspomniałeś - tj subdomeny, subdomeny i wrzucić takie coś w retromtb.pl - faktycznie ma to duży sens i będzie czymś pożytecznym i przyjemnym :)

Jednak.. na gthistory.info w formie wspomnianej przeze mnie ja i tak się będę upierał - w wersji strikte angielskojęzycznej i z możliwością dodawania fotek do wybranych modeli rowerów. Dzięki temu baza fotek i całych rowerów będzie o wiele bogatsza, bo jednak PL vs reszta świata to spora różnica.

Jednak istotnie pierwotnym miejscem publikacji będzie gt.retromtb.pl a później będę już tłumaczył teksty na gthistory.info wraz z odpowiednimi informacjami n/t kto jest autorem i skąd się wzięły itd.

Może tak być..?

#8
zaczalbym od zalozenia tematu na forum poswieconego zebraniu wiedzy na dany temat (tylko przypadkiem nie w formie jaka przybiera to na forumrowerowe.org ;)
Obrazek
cron