#129
Jedyne, co i przychodzi do głowy to to, że zaczepiając łańcuch na końcu korby zwiększamy silę, jaka możemy ten łańcuch pociągnąć. Może nasi koledzy od siły hamulców znowu zrobią wykład, czy to możliwe przy założeniu, że łańcuch i tak przechodzi przez zębatki?

Niemniej jak dla mnie to jest samoróbka w rodzaju sztuki dla sztuki. Świadczyć może o tym lewa korba - mimo, że jest uzębiona, to o drugiej stronie nie ma żadnego łańcucha. Poza tym tarcze też nie wyglądają na oryginalne, bo są poucinane - świadczy o tym rdza w miejscu ucięcia po wewnętrznej stronie pająka.

Tak więc mam wrażenie, że ktoś sobie zrobił projekt a'la Fulcrum, żeby czadersko wyglądał - bo miał za dyzo czasu.

Zastanawia mnie tylko jak tylna przerzutka to obsługuje - przecież przy ruchu pedałów a wraz z nimi "wyciągnięcia" łańcucha raczej nie dałaby rady aż tak bardzo się "rozciągnąć". Projekt dla oka, a nie dla jazdy?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#130
Z tego co ja tam widzę to przy prawej korbie są dwa łańcuchy... Ten normalny, tradycyjny spadł, a drugi jest zaczepiony tylko o tą kosmiczną zębatkę na końcu korby. W ogóle po co komu dwie identyczne zębatki przy jednej korbie? No i nie wiem czemu, ale przypomina mi ona tą rometowską... Pamiętacie tą aukcję z setkami korb? :-D Myślę, że docelowo jeden łańcuch miał być na zębatce na którą jest nastawiona przerzutka, a drugi na tej drugiej...
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#137
Jakby co, to posiadam. 1994, 1995, 1996 - kompletne, trochę wcześniejszych i późniejszych kart.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#141
Skany? O matko, tego jest z milion kart... ;-)

Mam to od dystrybutora Shimano, kupiłem za chore pieniądze na początku lat 90-tych ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#143
O! Już wiem!
Ja nie mam skanera... :-D
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#147
W shoutboxie padł temat Rometu. Zgodnie z obietnica wrzucam foty roweru, który był łabędzim śpiewem Rometu. Ciekawe czy znacie tą konstrukcję ;-)

Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#149
To "prawie" wbrew pozorom nie jest takie dalekie od prawdy ;-) To znaczy Romet nie był w stanie sam przygotować takiej konstrukcji i posiłkował się zapożyczeniem. Ktoś zgadnie od kogo...? ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra