Witam z drogiej strony oceanu

#1
Z początku przepraszam z mój slaby Polski ale bardzo rzadko mam okazje używać.

Mam na imię Marcin is jestem kolekcjonerem starszych rowerów i je remontuje po boku. Zajmuję się tym już od ponad dziesięciu lat i dopiero ostatnio znalazłem to forum.

Tu jest adres mojego blogu jak by ktoś chciał poczytać

http://www.secondspincycles.com/

Kilka z rowerów na blog są moje personalne a większość są projekty dla kopców.

Parę moich...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Mój Angielski jest o wiele lepszy niż mój Polski ale spróbuje dać sobie rade a obydwoma jeżeli ktoś chce się skontaktować.
Ostatnio zmieniony 2012-01-12, 18:16 przez Drugi Obrot, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Witamy serdecznie na forum.
Rowery z bloga są przepiękne - sama śmietanka MTB.
Zapraszamy do udziału w dyskusjach i zamieszczania relacji z renowacji.
Na pewno wiele osób ciekawi też podejście ludzi do reto rowerów w USA - fajnie byłoby o tym poczytać. Z językiem polskim nie jest źle - jakoś zrozumiemy :) A jeśli nie - to z angielskim też damy sobie radę :)

Prośba o poprawienie linku w pierwszym poście i usunięcie z adresu "http://" albo "www". Nie każda przeglądarka da sobie z tym radę.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#4
siema , no moze w końcu coś się da załatwić zza oceanu :mrgreen: , pytanie po fachu - sam lakierujesz ?? jeśli nie to jaki jest koszt odnowienia ramy w usa , kanadzie ??
druga sprawa zauważyłem na ramie klein , tej chyba odnowionej w purpurowo różowe kolorki , na rurze podsiodłowej to jest nalepka czy są to napisy lakierowane ? [ nie chodzi o napis KLEIN ]
z tego co widze jest to naklejka i tu się pojawia pytanie sam robisz takie naklejki czy komuś zlecasz i druga sprawa jeśli sam robisz to czy zdradzisz technologię robienia takich białych napisów na folii samoprzylepnej
pozdr. z polski

#5
@himayer ja znając polski dobrze muszę na spokojnie przeczytać żeby dobrze zrozumieć - trzymajmy emocje na wodzy, i starajmy się pisać na prawdę poprawną polszczyzną aby nasz kolega nie miał wątpliwości co do treści :-)

Drugi Obrocie - bardzo mi miło powitać Cię na forum Tak jak Focker napisał renowacje z bloga dają bardzo dużo pozytywnej energii aby wreszcie zabrać się za czekające rowerki ;-)
Ja także jestem bardzo ciekaw jak wygląda środowisko retrobikerów za oceanem W roku 2011 w Kalifornii miał odbyć się międzynarodowy zlot miłośników starych rowerów MTB Byłaby to doskonała okazja do poznania tamtejszych tras, trendów, środowiska
Niestety ze względów finansowych dla wielu kolegów uczestniczących w edycjach w Holandii i UK okazał się on być poza zasięgiem finansowym Ze względu na małą liczbę chętnych spoza Ameryki imprezę ostatecznie odwołano
Może spróbujesz nam trochę opowiedzieć jak to wygląda w USA, kolebce MTB?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Wiec tak... na razie sam nie maluje. Myślę zręby się powoli zacząć uczyć, ale na razie nie mam czasu. Koszt jet od $150 - $850 zależy od numery barw i detali i naklejek. Ja współpracuje z kilkoma malarzami i mamy dobre stosunki is atrakcyjne koszty malowania.

Naklejki zawsze zamawiam od firm które je produkowali oryginalnie, jedyny sposób aby duplikować oryginalny produkt.

Ze strony jak jest MTB w USA? To jest skomplikowane pytanie. Czy chodzi o jak jest jazda na rowerach tutaj, jakie są szlaki, jakie tereny? Czy chodzi o jaka jest kultura ludzi i rowerów?

#7
Tereny pewnie wymarzone ;-)
Bardziej chodziło mi o to, czy w kolebce MTB dużo ludzi interesuje się starymi rowerami (tzn odnawia, szanuje, dyskutuje, wymienia częściami etc a nie szuka taniego roweru do pubu), czy są jakieś grupy które wspólnie jeżdżą na starych rowerach, czy są jakieś zloty, spotkania, pokazy/wystawy...
Czy raczej jest to zapał jednostek?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Drugi Obrot pisze:Czy chodzi o jak jest jazda na rowerach tutaj, jakie są szlaki, jakie tereny? Czy chodzi o jaka jest kultura ludzi i rowerów?
Najbardziej mnie interesuje, czy wielu Amerykanów kolekcjonuje klasyczne rowery MTB i skąd takie zainteresowania się biorą? :-D

***
Bike-tech - product for a life, by Toyo Ishigaki.

#9
Jest bardzo dożo kolekcjonerów, większość są ludźmi którzy jeździli w tych starszych czasach i milo pamiętają starsze rowery. Jest tex grupa którzy kupują be są ładne is to jest coś czym można się pochwalić i tak dalej =)

Ja się ścigałem ja bylem młody is stad się bierze mój popęd.
cron