Witam z Bydgoszczy

#1
Witam,
Długo mógłbym pisać o mojej przygodzie z MTB. Zapewne będzie jeszcze nie raz ku temu okazja. A tak na szybko to całą przygodę z szerokimi oponami rozpocząłem pod koniec lat '80-tych nabywając uroczego Anlena o rozmiarze ramy chyba z 25 (muszę sprawdzić). Niestety to był jeden z kilku (!) rowerów dostępnych w tamtym czasie w Bydgoszczy a i wiedza na temat wielkości ram i geometrii była żadna. Na szczęście przejście z Rometa 'Passat' na Anlena z Shimano 300 Exage to było doznanie niemal transcendentalne i już wkrótce wsiąknąłem na całego. Zainteresowania ludzi i ich wątpliwościami co do szerokich opon nie da się w żaden sposób opisać. No ale w tamtym czasie nie było więcej niż 10 rowerów górskich w Bydgoszczy. Niezwykle przyjemne było też spotykanie ludzi na podobnych rowerach i wspólne jazdy, rozmowy. Znaliśmy się wszyscy wtedy i często wspólnie spędzaliśmy weekendy na rowerach. To był na prawdę wyjątkowy czas i wyjątkowi ludzie. W pierwszym sezonie też przy każdej możliwej okazji wertowałem w księgarni na Starym Rynku dostępne w tamtym czasie numery niemieckiego "Bike" i już na kolejny sezon składałem sobie własnoręcznie skompletowany rower. Od tamtej pory nie kupiłem już żadnego kompletnego roweru :-) Grono posiadaczy "górali" z czasem się rozrosło, części stały się trochę bardziej dostępne (choć normalnym były podróże po Polsce do kilku najlepszych sklepów) i uzależnienie od 26-calowych kół rosło ;-) Wiedza i możliwości też więc praktycznie co rok składałem nowy, lepszy rower. Od tamtego czasu było ich kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt.

W ostatnich latach praca zawodowa trochę odsunęła rower na dalszy plan, ale ta zima kończy ostatni "ulgowy" sezon ;-) Obecny rower na XTR z pierwszej serii (900-910) idzie wkrótce do rozbiórki i mam zamiar do wiosny zrealizować kilka miłych projektów. Ramy lub całe rowery do tuningu są już w drodze do mnie ;-) Z całą pewnością będę potrzebował Waszej pomocy przy zakupach i generalnie kompletowaniu rowerów. W ciągu najbliższych dni/tygodni mam zamiar "oficjalnie" założyć na forum nowe projekty by bazując na posiadanych częściach lub pomysłach kompletować kolejne rowery. Uwielbiam Intense'a (posiadam), Mountain Cycle (miałem 3szt. i chcę ponownie), Rocky Mountain, Manitou, i inne niszowe zamorskie manufakturki.

Ze swej strony oferuję wiedzę, doświadczenie i sporą bibliotekę niemieckich "Bike" i "Mountain Bike", amerykańskich "Mountain Bike Action" i "Bike", brytyjskich "MTB Pro" oraz wielu, wielu innych (w tym polskich), katalogów "Bike Workshop" i "Bike Markt", katalogów poszczególnych marek - wszystko z lat 1990-2005 (całe roczniki). Jest też duża baza własnych zdjęć z tamtych czasów :-)

Ok, to chyba tyle tytułem wstępu. Na dzień dobry mój pierwszy rower - Anlen Invert oraz jeden z moich pierwszych samodzielnie złożonych. Pozbieram fotki chronologicznie i wkrótce uzupełnię post o moje kolejne wynalazki ;-)

Pozdrawiam,

Łukasz/siedem3

Anlen Invert
Obrazek


"Kona Explosif" - wersja pierwsza
Obrazek


"Kona Explosif" - ewolucyjna wersja bardziej wypasiona
Obrazek


"Kona "Explosif" - kolejne przeurocze modyfikacje (mostek, opona 2.50 tył i 1.8 przód...)
Obrazek


"Kona Explosif" - pierwszy wyjazd w góry, pierwszy dzień, pierwszy zjazd...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-12-06, 03:38 przez siedem3, łącznie zmieniany 2 razy.

#3
Miałem dokładnie taki sam jak Ty... :-D
Chłopaków nie znam, ale to chyba kwestia czasu ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#5
O, miło powitać Bydgoszczanina :-) Prusy Zachodnie rosną w siłę 8-)
Znać to się nie znamy, bo ja zasadniczo pobieżnie wolny strzelec jestem, ale w latach dziewięćdziesiątych nie raz zapewne minęliśmy się w Myślęcinku, chociażby przy Źródełku (które zaistniało na forum na fotach Yvesa), gdzie trzeba było "pokazać" się z nowym sprzętem. Albo chociażby w Extremie na Krętej...
Frakcja bydgoska rośnie, muszę w końcu skończyć rzeźbić Dawesa na jakąś ustawkę :)

Pozdrawiam
PN
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#6
:-)
Ta moja "Kona" też właśnie na sesji przy "źródełku"...
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#9
@ Piotr - Profanacja pełną gębą :-D
Czasy były takie, że Kona całkowicie poza zasięgiem, także finansowym. Na zdjęciu jest rama Cro-Mo z naklejkami wyciętymi z amerykańskiego "Mountain Bike Action" i skserowane/wydrukowane na kolorowym Xero na samoprzylepnym papierze. Amortyzator także "tuningowany". Tajwańska kopia Manitou M-jakiegośtam, naklejki wycięte na ploterze.
Rama kupiona w Toruniu na Łaziennej, amor w Poznaniu, osprzęt w Bydgoszczy i Trójmieście.
Takie czasy, 93-94 rok...

#12
No i odnalazła się moja zguba ;-) Update pierwszego postu powyżej. To wyczerpie już chyba temat Anlena ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
Co mogę powiedzieć, trauma została to i wyolbrzymiam... ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#15
Gdy "Kona" po górskim wypadzie zmieniła właściciela (z nową, wymienioną na gwarancji rurą) po raz pierwszy pojawił się sprowadzany prze bydgoski Unibike, Leader. W związku z tym, że wszystkie ramy były "gołe" lub miały badziewny napis, powstała choineczka sygnowana "2-Danger"... Uuuuu... ;-)
Skok jakościowy niesamowity. No ale też w tym czasie na prawdę dużo jeździliśmy w gronie znajomych. W tygodniu po mieście i do Myślęcinka, a każdy weekend gdzieś dalej, 50-100km. Zaczęły sie także wyjazdy na zawody. mieliśmy w swoim gronie kilku dobrych i ambitnych amatorów. Mi się zdarzyło chyba tylko raz startować i właśnie z tego wyjazdu jest zdjęcie. Karpacz, bodajże '95, Amatorskie Mistrzostwa Polski.

"2-Danger" - AMP Karpacz '95
Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#17
Jest szansa, że je znajdę. Jedną oponę od Anlena jeszcze mam! Bieżnik jak cię mogę ale skruszała już cała :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra