#2
oryginalne klocki były w stosunku do cantisowych symetryczne i nieco dłuższe (tzn z jednej i drugiej strony trzpienia były równej długości, podczas gdy do canti była tendencja do asymetrii przy dłuższych klockach)
Ale to tylko teoria, IMO możesz śmialo załadować jakieś dobre cantisowe (np kool stop)

EDIT: widzisz, skleroza nie boli....
Niedawno na allegro były nowe, oryginalne klocki to tych Vek, można spróbować znaleźć aukcję w archiwum (z tym to do Zimniastego musisz uderzyć) - jak widziałem ostatni raz to nie były licytowane
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
Praktyka potwierdza katalogi i słowa kolegi Skoliozy.
Obrazek

Tak się przejąłem tym, że te klocki mają być identyczne do vb, że nawet próbowałem je zamontować :-D Więc melduję posłusznie, że nie ma takiej fizyki, by tego dokonać...
Ciekawe co kierowało tymi skośnookimi inżynierami, by, po ładnych kilku przecież latach nowego standardu mocowania klocków w vb, wyskakiwać z czymś takim?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#7
aldek pisze: Ciekawe co kierowało tymi skośnookimi inżynierami, by, po ładnych kilku przecież latach nowego standardu mocowania klocków w vb, wyskakiwać z czymś takim?
Raptem po dwóch ;-) Przyznaję jednak że też tego nie rozumiem, a kiedy pierwszy raz zobaczyłem katalog 98 to szczęka mi spadła do ziemi Zwłaszcza że specjalnie do tych hamulców zaprojektowane zostały inne klocki (okładzina jak w V, trzpień jak w canti) :shock:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Napisałem w 97 r i to się zgadza, bo nie patrzyłem dalej, wiem że były także i takie wersje pózniej, co jest smieszne ze Shimano w roku nastepnym wprowadziło inny system mocowania .

Poszukaj jednak tych na gwint hamulców, czasem na aukcji się trafiają.
www.velotech.pl
cron