Retro szpej - chwalimy się tym co ostatnio udało się "zdobyć"

#1
Szukałem pasującego tematu a nie znalazłem. Był "szpeja z dawnych lat", ale dawno umarł i nie do końca mi tu pasuje. Może forum się rozrusza ;-)

Nie chodzi mi o zakupy całych rowerów a bardziej rzadko spotykanych retro części i akcesoriów, które można uznać wg uznania ;-) za zdobycz i wrzucam pierwszy.

Szukałem do projektu 1992 (moje założenie - wszystkie części muszą być zgodne rocznikowo), pierwszego mostka typu A-Head od Control Techa. Trwało to 4 lata, słownie Cztery Lata! Ważne dla mnie był pierwszy wypust w tym systemie z roku 92, stąd ten przewlekany, 1 1/8cala, kąt od zera do kilku stopni, czarny bądź srebrny i długość koniecznie 110-120mm. Posucha straszna. Oczyiście na jankeskim jebajcu pojawiały się regularnie, ale zawsze od 130mm w górę, albo pod 1 cal. Cztery lata prenumerat, cierpliwego szukania i jest! Co ważne, w ogóle w pierwszym wypuście systemu A-Head, czyli właśnie tym znakiem towarowym oklejony, a nie nazwą firmy. Cztery Lata !!! :-) . Stan na fotkach w słońcu wychodzi gorzej bo w rzeczywistości drobne ryski i żadnych wad.

Mam już do tego "zdobyte" stery z pierwszego wypustu A-Head'owych z 1992 od stwórcy - Dia Compe, no i mam wideł z 1992 do kupy - Mag20, który nasz forumowy kolega pięknie odmalował po mojemu pod projekt (jeszcze jak widać nie złożony).

Do skończenia kokpitu szukam nadal czarnych spawanych rogów Control Techa model Control Stix (te spawane, dłuższe -ze zgięciem), i te są dostępne, ale stan zwykle kiepski a ceny wysyłek z zupy totalnie. No i szukam też "złotawej" kiery aluminiowej Zooma 130, 150 lub 170, też posucha straszna.

Dawajcie swoje zdobycze.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
ControlTechAHead118 (1).jpg
ControlTechAHead118 (1).jpg (536.94KiB)Przejrzano 581 razy
ControlTechAHead118 (2).jpg
ControlTechAHead118 (2).jpg (692.51KiB)Przejrzano 581 razy
RockShoxMAG20.jpg
RockShoxMAG20.jpg (814.49KiB)Przejrzano 581 razy
DiaCompe_AHeadStery (3).jpg
DiaCompe_AHeadStery (3).jpg (654.31KiB)Przejrzano 581 razy
DiaCompe_AHeadStery (2).jpg
DiaCompe_AHeadStery (2).jpg (670.5KiB)Przejrzano 581 razy
DiaCompe_AHeadStery (1).jpg
DiaCompe_AHeadStery (1).jpg (539.77KiB)Przejrzano 581 razy

Re: Retro szpej - chwalimy się tym co ostatnio udało się "zdobyć"

#3
Dzięki, wiem o co Ci chodz, ale mnie nie o to. Te czarne co anoda od słońca się robiłą złota to wiem, mi chodzi o cuś takiego jak poniżej. Znalazłem właśnie na ebajcu, gościa dopytywałem i fajnie mi podesłał porównawcze zdjęcie i teraz negocjuję czy spyli sam kierownik bez mostka, bo te koszty z UKej są teraz porąbane.
PŁACĘ ZŁOTEM ;-) Tioga Psycho K Skin Wall; Kierownica alu Zoom 130 lub 150 złotawa, Mostek ahead czarny i srebrny ControlTech mocowanie kiery na jedną śrubę, 1i 1/8 cala ,120-135mm
Załączniki
ZoomGold.jpg
ZoomGold.jpg (214.36KiB)Przejrzano 433 razy
cron