#4
Systemy to były komponenty robione dla Treka w latach 90 (około połowy - później jak wiemy zaczęto ładować tam Bontragery i inne Icony) Generalnie mieli wtedy chyba taką koncepcję aby cały rower był sygnowany logo Treka - od ramy po siodło, chwyty i opony Systemy się w tą koncepcję wpasowyywały z elementami metalowymi

System1 był grupą najprostszą dla rowerów tanich
System 2 to klasa średnia występująca w rowerach klasy STX
System 3 to najbardziej wypasione z komponentów Treka

jak o systemy chodzi możesz trafić jeszcze przede wszystkim na mostki, kierownice, rogi, sztyce (chyba)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
skolioza pisze:System 3 to najbardziej wypasione z komponentów Treka
O to mnie nawet ucieszyło ;)
Dzięki, sam bym na to nie wpadł - kółeczko wymontowane z mojego Speca. Wg. katalogu to powinna być "SBC Stout suspension hub", ale napisy mi się nie zgadzały i wychodzi na to że nie jest fabryczne.

#7
wiesz, nie popadaj aż w taki zachwyt ;-)
komponenty Treka są dobre, ale to mimo wszystko nie jest to liga typu Whita, TNT czy Hope ;-)

generalnie sporo firm w tamtych czasach cięło koszty stwarzając swoje własne marki, żeby przyoszczędzić na komponentach za które trzeba było słono płacić
Dobrym przykładem na to jest linia EXT Gianta W zastępstwie za np piasty czy korby XT/ LXa ładowali swoje komponenty dorabiając im otoczkę na-równi-klasowych Niestety nie odzwierciedlały one ani klasy sprzętu porównawczego ani jego wartości Ale za to rower z przerzutkami XT był sporo tańszy od średniej przeciętnej
Podobne wybiegi to było np permanentne ładowanie Grip Shiftów zamiast rapidfajerów Sh...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA