szary FD-M900 dolny ciąg

#1
Ostatnio poprzez pewien portal aukcyjny wpadła mi w ręce fajna przerzutka.
Opisana przez producenta jako FD-M900.
Jest ona koloru szarego, bardzo zblizonego do tego z serii M950, a sygnatura produkcyjna to UL.

Chciałbym się dowiedzieć czegoś o szarym XTRze z serii M900, to coś z czym się nie spotkałem do tej pory....
Dodatkowo przerzutka została wykonana w roku 1996, czyli w czasie kiedy produkowano już M950.....
Jakieś serie limitowane?

#2
w zależności od daty produkcji zauważyłem że komponenty M900 przybierały barwę niebieskawą lub szarawą właśnie (choć do grafitu m950 daleko jej jeszcze)
wydaje mi się że różnice w ubarwieniu to na pewno kwestia serii/zabarwienia, ale też wieku, oddziaływanie światła (blaknięcie?) etc
sam jestem obecnie w posiadaniu bodaj 4 przednich zmieniarek z serii 900 i chyba tylko o dwóch można powiedzieć że mają taki sam kolor ;-)

BTW pewien jesteś że tu U a nie Q?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
no kurde jest szara... tam nie ma ani grama pozostałości bo niebieskim....
Konfrontując to z datą produkcji wygląda jak jakaś seria pod dolne ciąg przed FD-M950 down pull...
Szlag wie :/

#7
tak jak Ci pisałem w I odpowiedzi
w zależności od daty produkcji zauważyłem że komponenty M900 przybierały barwę niebieskawą lub szarawą
muszę popatrzyć na datę przerzutki założonej w ścigancie, ale zmieniarka z roku 94 jest już bardzo podobnej barwy do Twojej (oczywiście biorąc poprawkę na przekłamanie aparatu, monitora etc..)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
biorąc pod uwagę przekłamania na linii aparat - monitor, to gógle pokazują kilka szrych FD i RD M900 z lat wcześniejszych. Teoretycznie przy pewnym kącie padania świadła można uwypuklić szarą, bądź niebieską składową anody.... Dlatego tęz na zdjęciu umieściłem szarego XTRa M950 i tego M900.... dla mnie szarość M900 jest delikatnie jaśniejsza niż M950...
eh, jak ja nie lubie o kolorach bez kolorymetru....