Rama Tange 1000 MTB

#1
Witam! Mam kilka pytań odnośnie ramy:
- Co uważacie o rurach Cr-Mo firmy Tange, czy Tange to renomowana firma ?
- Co sądzicie o ramie w układzie trzech trójkątów ?
- Czy ktoś ma zdjęcie roweru z podobną ramą do mojego roweru ?
- Czy napis "plain guage tubes" oznacza, że rury w ramie mają wszędzie taką samą grubość, tzn. że nie są cieniowane ?
- Co uważacie o cieniowaniu rur ? Czy rower nie jest wtedy za mało wytrzymały ?
Ostatnio zmieniony 2013-08-25, 10:33 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
SAM_2768.JPG
Mój rower.JPG

#2
Tange to renomowana japońska firma z już prawie 100 letnią tradycją . Obok Columbusa i Reynoldsa był to w ostatnich dwóch dekadach XX wieku jeden z głównych dostawców rur Cromo wysokiej jakości dla firm rowerowych .
Układ ramy jak w Twoim rowerze został rozpowszechniony głównie przez firmę GT, która namiętnie go stosowała i znajdziesz zdjęć takich rowerów Tu na Forum mnóstwo . Mi się osobiście nie podoba i wolę tradycyjny układ ramy , ale gusta są jak du..sza - każdy ma swoją ;-)

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#7
Rama nawet, jesli udaje GT, to jak bedziesz szybko jezdzic, nikt nie zdazy zauwazyc ;-) Z reszta to i tak nie jest istotne. Co do osprzetu: przerzutki nie sa blaszane, korby alu z odkrecanymi blatami - nie jest to badziewie. W reszte nie wnikam, bo wymienic zawsze mozna. Cieniowanie stalowych rurek wychodzi wagowo na plus, nie ma co sie bac o wytrzymalosc, to nie alamunium o przekroju puszki od browara i niezbyt grubych sciankach.

#10
A jakie tam są stery 1" czy 1 i 1/8 ?

150 zł to dość mało na dobry amor ale np. Kolega Triace w dziale sprzedaży oferuje za 200 zł. Marzocchi XC700 po serwisie w bardzo dobrym stanie - osobiście uważam , że to bardzo dobry amor za te pieniądze - ma też tę zaletę, że rurę sterową można wymienić na inny rozmiar.

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#12
Zmierz po prostu średnicę mostka ponad sterami - jak będzie 22,2 mm wówczas stery 1" jeśli 25,4 wówczas stery 1 1/8

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!