zapięcie

#1
Wiadomo, że najlepiej nie zostawiać roweru nigdzie. Niestety czasem nie ma innej możliwości i warto mieć jakieś sensowne zabezpieczenie.
No i zastanawiam się co wybrać bo oferta jest ogromna.

Wstepnie nastawiony jestem na KRYPTONITE U-Lock EVOLUTION series 4 STD - długość 22cm więc spokojnie złapie cienką rurkę stalową.
A wy czego używacie?

#2
Używam od trzech lat właśnie Kryptonita Evo 4 tylko troszkę większego.
Żadnych zastrzeżeń może poza wagą :mrgreen:
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#4
Często tak.
Poza tym ja zawsze jeżdżę z plecakiem wtedy gdy muszę zostawić gdzieś rower.

Ten większy U-Lock idealnie dopinam na wierzchu plecaka i robi mi jednocześnie za element odblaskowy :mrgreen:

Poza tym nie ma problemu też żeby spiąć i przypiąć dwa rowery co też często zdarza mi się czynić.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#5
Ja mam Kryptonite Keeper. Ma jedną wadę - strasznie klekocze. Trzeba go w jednym miejscu. owinąć taśmą izolacyjną, bo można pierdolca dostać Jak na markowy produkt to w tym względzie jest ewidentnie niedopracowany.

Wolałbym też, żeby można było kluczyk zostawić w zamku bez obaw o to, że wyleci w czasie jazdy- tutaj skończy się to zgubieniem klucza na pierwszej dziurze, bo bardzo lekko siedzi w zamku. Trzeba go wozić osobno od zapięcia (ja mam patent na karabinek mocujący kluczyk pod siodełkiem).
Poza tym na szczęście nie miałem okazji się przekonać, czy złodziej może go łatwo przeciąć Myślę, że sam napis Kryptonite trochę odstrasza - chociaż w sumie złodzieje sami lepiej wiedzą co jest warte konkretne zabezpieczenie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
jak nieduże gabarytowo to mogę polecić abusa mini z decathlona za stówę, porównywałem z małymi kryptonitami i wypada lepiej, cenowo i jakościowo.
do większości rzeczy stalową szosę jestem w stanie przypiąć minimum za rame a jak się uprę to przednie koło chwycę. chociaż w mtb to może być trudniejsze.

#10
kapelusznik pisze:
STD ma 22.9cm
LS to 29 cm.
chciałbym przypinać rower za tylne koło i ramę.
Ja swojego Juchema zawsze praktycznie przypinam za tylne koło i tylny widelec jednocześnie.
W takiej konfiguracji wydaje mi się, że z krótszą wersją może być problem.

Kapeluszniku specjanie dla Ciebie zrobiłem zdjęcie jak wygląda przypięty rower dłuższym Kryptonitem.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990
Załączniki
IMG_2006.JPG