Sztywn wideł pod tarcze - alternatywa

#1
Witam :-) . W swoim mtb Mam sztywnego Pointa na 1 i 1/8 cala z mocowaniem pod tarcze :-> . Problem jest taki, że delikatnie wygieły mi się w nim haki przez co rower jedzie minimalnie bokiem, no i nie można równo ustawić zacisku :-/ . Nie chce bulić 100 zł + za widelec z allegro bo nie :-P . Zastanawiam się czy oddać obecny widelec na wymiane haków (nie orientowałem się jeszcze w kosztach), czy poszukać czegoś cr-mo pod v-ki i dorobić uchwyt pod tarcze :?: . Co byście doradzali w obecnej sytuacji, i jeżeli przemawiałaby do was opcja numer 2 to czy polecaliyście jakieś konretne widelce? Pozdrawiam.
chcieć to móc

#7
jonder pisze:a może taki:
Nie chce aluminium, cr-mo i do kół 26. ;-)

Gdzieś mam pęknięty widelec szosowy z fajnymi, grubymi hakami, ciekawe czy by dały rade w mtb. Musiałbym zagadać myśle do Sikorskiego..
chcieć to móc

#9
No racja.. troche to nieopłacalne. W razie czego to mam takie wyciete z 4mm nierdzewki patenty do dospawania.
Wyciete specjalnie dłuzsze do dopasowania do kazdego widelca.

ps. Jonder ..ile wazy to Twoje cudo za 100..? podoba mi się... może..... bym go i kupił..?

#13
wykonanie adaptera i przyspawanie u Sikorskiego i mu podobnych to koszt 100-150pln.

wykonanie adaptera samodzielnie jest mozliwe, potrzeba kupic troche katownikow, zalatwic z czegos dobra obejme, wziac do reki ciezki sprzet i sie bawic.

jest duzo satysfakcji, chociaz wizualnie moze nie byc perfekcyjnie;)


inna sprawa, ze nie ma sie co zastanawiac jak proponuja widelce tego typu za 100pln !!! ;)
Obrazek