napinacz - napęd 1x8 lub 1x9

#1
w obu chwilowo ujeżdzanych rowerach borykam się od czasu do czasu z problemem spadającego z przodu łańcucha, linia łańcucha jest ustawiona idealnie, płaszczyzna zębatki korby idealnie przecina środek zakresu kasety, ale czasem na mocniejszych wybojach łańcuch spada, wiem że od tego są napinacze, ja napinacza nie chce z wielu powodów, w jednym z rowerów jest to dla mnie dodatkowa nieporządana masa a w drugim rama jest dość specyficzna jeżeli chodzi linie łańcucha/dostępne suporty/rodzaj mocowania napinacza także też odpada normalny napinacz

ostatnio ktoś z Was podrzucił link do galerii gdzie zobaczylem coś co może mnie zbawić :]

Obrazek


Obrazek


to jest taka mikro-prowadnica ( to białe coś :oops: ), może trafiliście gdzieć ja takie ustrojstwo w necie albo w sklepie stacjonarnym lub internetowym, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

pozdro
Kuba

#2
Są tez podobnego typu, ale zamiast prowadnicy jest kółeczko. Jeśli jest to kółko jest np. srebrne (pasujące do zębatki) to nieźle to wygląda. I chyba mniej hałasuje, prowadnica mimo wszystko może być słyszalna, co dla wielu osób może być dyskwalifikujące.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#5
A zauważyłeś skąd ucieka łańcuch? Tzn czy przy przed spadnięciem nie trafia na zęby zabierany korba czy moze wczesniej ucieka z zębatki przed wykonaniem pełnej drogi po zębatce? Mam na myśli czy jednoznacznie wiesz czego potrzebujesz - przytrzymać go od góry przed zębatką czy jak pokazałeś np. taka rolką na wyjściu z korbowodu.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#6
ja wiem że ta moja rolka z allegro jest pod ramę ;) tyle że ja musze mieć coś co będzie trzymać łańcuch od góry więc ta rolka + ramię + obejma powędrowała by do góry dociskając 2-3 milimetry w dół łańcuch za blatem, bo tam zaczyna spadać po skoku lub na wertepach, ten systemik PAULA też by dał rade, poprostu coś musi trzymać lańcuch w ryzach od góry :evil:

#8
2ass, dzięki ! :)
jedynka odpada bo jest pod suport,
dwójka to sama prowadnica do normalnego napinaca,
trójka jest brzydka jak noc ale cena jest git i dało by rade z montażem 8-)

#11
a może tak ? ustateczniacz :)

jak się patrze na te ceny -to chyba wolałbym kupić sobie używaną przerzutkę z duraace'a ,obciąć wszystko co zbędne ,ustawić wózek dłuższymi śrubami..
będzie taniej ,estetyczniej ,równie skutecznie i prawdopodobnie 100 gramów lżej ..

>ostatecznie wszystkie moje problemy z napędem 1x7 (ale były tam też okazjonalnie kasety 8 i 9) raz na zawsze znikły -gdy zamontowałem najzwyklejszego basza w postaci zębatki .. żadnego stabilizatora z góry nie potrzebowałem i nie potrzebuję nadal (za to ładniejszy basz sobie zakupiłem)

#12
Ja nie wiem, mam jedną tarczę w Kuwie, żadnych napinaczy dupereli i nic a nic się nie dzieje, chociaż może dlatego że blat jest 46, superkrótki wózek w RD i łańcuch dość krótki chyba?
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek
cron