luz na dolnej bieżni sterów

#1
mam problem. chciałem nabić dolną bieżnię od sterów chrisa na rurę sterową od widelca. okazało się, że możną ręcznie ją osadzić bez narzędzi i jakiejkolwiek siły, po prostu wystarczy stalowy pierścień wcisnąć na poszerzoną część sterówki. wyczuwam tam również minimalny luz, zapewne 0,01mm ale w po złożeniu roweru z tym sztywniakiem będzie to na pewno wyczuwalne bardziej.
macie jakiś pomysł jak taki luz skasować? może jakimś spoiwem to skleić - bieżnię z rurą. albo jakiś trwały wypełniać tam dać.
pomocy
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#2
Jeśli luz jest nieduży może wystarczy warstwa lakieru na widelec? ew cieniutka warstwa kleju typu jakaś ośmiorniczka (taki, który stwardnieje)? łatwo będzie ją usunąć, myślę ze też nie zwiąże tak aby ciężko było zbić miskę a może pomóc
Osobiście nie próbowałem tych metod, ale od tego chyba bym zaczął...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Kiedyś miałem ten sam problem i użyłem poxipolu. Jest o tyle lepszy od ośmiorniczki, że jest chemoutwardzalny i dobrze wymieszany stwardnieje wszędzie równo. Jeździłem tak ze dwa tygodnie i było ok. Potem nie było tez problemu ze zdjęciem bieżni. Niestety - nie wiem jak to by się sprawdzało na dłuższą metę, bo nie używałem dłużej tego widelca.

Kiedyś też bardzo długo jeździłem z blaszką zrobioną z puszki po piwie. Wyciąłem pasek, ponacinałem go na dole i nacięte kawałki odgięciem o 90 stopni. Potem całość włożyłem wewnątrz bieżni i nabiłem. Trochę się pomarszczyło przy nabijaniu, ale jeździłem tak chyba z rok i było ok.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#4
Blaszkę z puszki polecam - 2 sezony nic się nie działo
Obecnie w rowerze kobitki testuję loctite 270 i też działa z tym że rowerek tylko po mieście jeździ

#6
Loctite będzie OK, tylko trzeba dobrać do wielkości szczeliny i o odpowiedniej wytrzymałości. W ramie litespeeda miski Chris Kinga wchodziły mi rękami do końca i mozna nimi było kręcić w ramie - po wklejeniu na loktajt bez problemu śmigałem dopóki ramy nie wydalem do ludzi. Sorry najpierw do żony jak wiekszość odpadów :mrgreen:

#11
Ja już używam tylko sterów FSA. Za często zmieniam amory - szkoda mi czasu na ciągłe nabijanie i zdejmowanie bieżni. Do tego dochodzi brak kaleczenia aluminiowych rur sterowych.
A propos - widział ktoś stery FSA z przeciętą dolną bieżnią na 1"? Albo jakiekolwiek inne z podobną bieżnią? Chętnie zanabędę.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .