sztyca nie pasuje

#1
hej. Sprawa jest. Mam ramę(alu) na rozmiar sztycy 28,6.
Miałem w niej sztyce accenta 28,6 ... i ......<napięcie rośnie> pasowała ,gładko wchodzi i wychodzi.
Ostatnio zakupiłem nową sztycę (konkretnie roox-więc z góry uprzedzam, że szkoda jej piłować) o rozmiarze
28,6. Niestety roox "wejść" gładko nie chce -właściwie to w ogóle nie chce -na smarze i wkręcany "na chama" wejdzie na 50 mm i dalej dość ..
Z suwmiarki wynika że accent ma 28,56xx ,a roox 28,59 ? Jakoś w tych okolicach
Macie jakieś pomysły genialne ? Porady ,rozwiązania ? Bo szkoda mi rezygnować z takiej rurki ..

Końcówka na wiertarkę z płatkami papieru ściernego ? ?

#2
wiertarka ze szczotkowa koncowka... pomoze na bank...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#3
raczej rozwiertak regulowany reczny, taki w ktorym reguluje sie szerokosc rozstawu plyt skrawajacych, , najprawdopodobniej trzeba poprostu wyrownac wnetrze rury podsiodlowej, wiertarka nie wyrownasz idealnie, bedzie w jednym miejscu glebiej w innym plycej, rozwiertakiem idealnie wyrownasz do odpowiedniej srednicy

#5
niech się mądrzejszy wypowie, ale 3 setki to różnica w jednego pasowania na wcisk, także żadna... imho tam potrzebne jest czyszczenie. Inną sprawą jest jeszcze dokładność pomiaru :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#7
hej!
dzięki za wszystkie opinie -myślę ,że będzie dobrze
Ten rozwiertak -to nie jest głupi pomysł -ale gdzie go dostać ? Jakieś zakłady ślusarsko/tokarskie mogą go mieć ? Bo raczej na necie nie widze .. a kupowanie go mija się z celem .. Inna sprawa jak kumacie go osiowo zamontować na ramie ?

Polerka sztycy -spróbuję ,acz wątpię -ten roox jest praktycznie nowy , co gorsza z czarną anodą ,wykończony jak to roox ,więc mam wątpliwości .. ale może polerka na dzieńdobry i odtłuszczenie wnętrza ramy ? Tam już prędzej zyskam te ułamki ..
Ostatecznie ręczna wiertareczka ze szczotą faktycznie :)

Co do dokładności -no cóż ,mam tylko miarkę ręczną ,ale sprawdzałem to i cudów niema -to są różnice 2go rzędu po przecinku ,a jednak robią spoorą różnicę.

A co do sztycy i jej toczenia z 27.2 na 27 >cóż ,nie polecam ,to na tyle popularny rozmiar ,że wygodniej i taniej będzie Ci kupić sztycę w rozmiarze odpowiednim -chyba ,że masz jakieś konkretne narzędzia do obróbki -bo ręcznie to się zajedziesz ,a i tak będzie brzydko i nie tak ..

#8
Probowales rame wyczuscic papierem sciernym? Moze. Soe utlenila I stad masz problem.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#9
A skad jestes ? Mam wszystkie rozwiertaki, moge pozyczyc, czy nawet splanowac ta rure, sztycy nie ruszaj roox to roox, a jak masz daleko do mnie to w kazdym lepszym sklepie z narzedziami, lub w warsztacie slusarkim

#11
rurokura pisze:hej!
dzięki za wszystkie opinie -myślę ,że będzie dobrze
Ten rozwiertak -to nie jest głupi pomysł -ale gdzie go dostać ? Jakieś zakłady ślusarsko/tokarskie mogą go mieć ? Bo raczej na necie nie widze .. a kupowanie go mija się z celem .. Inna sprawa jak kumacie go osiowo zamontować na ramie ?

Polerka sztycy -spróbuję ,acz wątpię -ten roox jest praktycznie nowy , co gorsza z czarną anodą ,wykończony jak to roox ,więc mam wątpliwości .. ale może polerka na dzieńdobry i odtłuszczenie wnętrza ramy ? Tam już prędzej zyskam te ułamki ..
Ostatecznie ręczna wiertareczka ze szczotą faktycznie :)

Co do dokładności -no cóż ,mam tylko miarkę ręczną ,ale sprawdzałem to i cudów niema -to są różnice 2go rzędu po przecinku ,a jednak robią spoorą różnicę.

A co do sztycy i jej toczenia z 27.2 na 27 >cóż ,nie polecam ,to na tyle popularny rozmiar ,że wygodniej i taniej będzie Ci kupić sztycę w rozmiarze odpowiednim -chyba ,że masz jakieś konkretne narzędzia do obróbki -bo ręcznie to się zajedziesz ,a i tak będzie brzydko i nie tak ..
Każdy normalniejszy serwis powinien mieć taki frez, jest on nastawny na śrubie i wystarczy przelecieć bez siłowania się i sztyca wpadnie jak śliwka w gówno:)
Lodzermensch

#12
hey! dzięki wszystkim za info
endriu -siedle się w katowicach ,więc nie bardzo nam to wyjdzie ,ale bardzo dziękuję za propozycję
skoliozo -pierwsza rzecz ,którą sprawdziłem i lekko zachęcałem śrubokrętem ,ale to nie to
Narazie wyczyszczę rurkę ,popytam po serwisach i znajomych o ten rozwiertak .
Dam znać jak cokolwiek rozwinie się w temacie..w sensie jak już wpadnie jak w gówno :D

#13
Ja tez ostatnio pasowałem thomsona elite 31.8 w rame o srednicy 31.6 :shock: Tez myslałem i rozwiertaku ale dałem sobie z tym spokój. Kupiłem w markecie budowlanym taki wałek z listkami papieru sciernego na koncu tylko musisz dospawac kawałek pręta bo będzie za krótki. montujesz to w wiertarce i delikatnie i z wyczuciem polerujesz. Dosłownie dwie minutki polerowania i tomsonki pasuje jak dłon so rękawiczki :-) Pamiętaj tylko zeby co chwla sprawdzac czy juz wystarczy zeby bez potrzeby nieszlifowac ramy.
cannon rider

#14
Jest to jakis sposob, Tyle ze rozwiertak ustawiasz na odpowiednia srednice I nawet setnej milimetra nie zeszlifuJesz zaduzo, a dodatkowo wyrowna sie rure podsiodlowa ... Ale ostatecznie lepiej tak niz wcale , jesli sie nie ma dostepu zadnego do takich narzedzi