#62
W tego typu siodłach ten "carbon" tak wygląda - w moim niegdysiejszym Specu kompozyt wyglądał jak plastik ale miał wielki napis Carbon. Miałem siodło Velo na tytanowych prętach robione dla Gianta jakieś 10 lat temu. Po ok. roku jazdy wygiął mi się jeden z prętów. Co do roweru fajny, chociaż korba dla mnie jak kwiatek do kożucha. Przydałoby się coś nowszego patrząc na resztę i wyłączając przerzutki.

Do tego leżak - uwzględniając dość długi tylny widelec w ramie, mostek i jeszcze rogi. Ale kiedyś tak się jeździło, miałem podobną pozycję ;-) Fajny sprzęt.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#63
czasy były takie, że osprzętu nie kupowało się co 2-3 sezony ;-) korba więc została kupiona jako ta wymarzona gdzieś pod koniec lat '90 i tak została :-) osobiście to bardziej jako niepasujące epokowo postrzegałbym pedały, tylną piastę i kierę - reszta była dążeniem do pełnego 737/9 i komponentów z tej epoki ;-)

A tylny wideł zmierzę z ciekawości
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#67
Nie przepraszaj tylko opowiadaj jak tam wrażenia z jazdy! :-) Geo mega fajne z napompowanym SID-em
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#74
Takie czasy były - kupowało się ramę oczko za małą, bo zwrotniejsza, z większym przekrokiem itd a rekompensowało sztycą
Sam miałem w podobnym czasie Marin Palisades Trail z ramą 15" C-C, mój późniejszy ścigant też był 14,5" C-C i dobrze mi się na nich jeździło

A tutaj obaj z kumplem jesteśmy wzrostu podobnego +/- 176cm, a ramka mierzy sobie 14" C-C
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#75
Ładny :) Skolioza, masz v brejki 950 i 951 ? Czy oba to 950 tylko jeden ma wymieniony pantograf ( zestaw naprawczy ) ?

Pytam, bo ciekawy jestem czy po zastosowaniu tego zestawu naprawczego luzy powstają dużo później niż w oryginale( wcale ? ) czy w zasadzie tak samo jak w oryginale. Ewentualnie jak to się ma do podkładek - na to samo wychodzi czy podkładki żyją jednak krócej od nowego zestawu naprawczego.

#77
950 miały srebrne blaszki/łączenia pantografu ( i miały dziurki ), 951 miały już pełne czarne oraz sprężynkę napinającą pantograf. Jeśli ktoś wymienił pantograf w 950 na zestaw naprawczy to już miał te pełne łączenia jak w 951 ale wciąż nie miał sprężynek ( plus ciut inaczej wygląda sam pantograf - a właściwie przeciwne miejsce obok sprężynek w nim )

Tu masz 950 z wymienionym pantografem ( jak u Ciebie ) oraz 951 - oba na zdjęciach.

https://www.olx.pl/oferta/hamulce-xtr-b ... w8oIR.html

a tu sam zestaw naprawczy

http://www.swiatroweru.com.pl/item.php? ... t&pid=2235

( dodam że zestaw naprawczy to szukając znalazłem tylko w Rumunii za około 110 pln plus wysyłka )
Załączniki
xtr950_951.jpg

#78
To że 951 ma sprężyny to wiem - przewinęły mi się te heble przez łapy jakiś czas temu i w sumie żałuję że je wypuściłem...
Zestaw naprawczy tez znam, można go było kiedyś kupić za około 50zl (Skeevo gdzieś linkował - również żałuję że nie wziąłem - byłby tu jak znalazł...)
Natomiast samej historii tego setu hamulców nie znam, skąd wzięły się różne pantografy powiedzieć nie umiem
Pamiętaj jednak, że to są hamulce, w których ktoś grzebał prawie 20 lat temu - dostępność elementów zamiennych była wtedy jaka była, więc i niewykluczone że tu jakaś hybryda została zastosowana a niekoniecznie zestaw naprawczy w pełnym tego słowa znaczeniu (zwłaszcza, że jak pamiętam, to Tomek - budowniczy roweru - deklarował że kupił te heble prawie nieużywane, bez luzów)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#79
Na 99 % jedna szczęka ma po prostu już ten zestaw naprawczy założony ;) 1 % to jakaś hybryda 950 i 951, ale nie sądzę.

/edit

Na tym zdjęciu ( strona 4, koło przód ) masz właśnie juz z wymienionym pantografem :
Powiadasz to on ma luz a tył ten oryginał nie ?
Ostatnio zmieniony 2018-07-09, 10:13 przez SoloTM, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
xtr950.jpg

#82
Hmm, czyli po zestawie naprawczym też łapie luzy... może jednak nie warto ładować takiej kasy w to ustrojstwo bo za 50 pln to już nigdzie nie będzie, słowem, podkładki i tak do bólu.