#212
szczerze w Pl jeszcze nie widziałem tego wynalazku - komplet hebli Suntour XCD
canti z przodu w zasadzie zwykłe (bez sprężyn niestety) połączone jednak linką także sygnowaną przez SRa
tył to Rollercam - patent zakładany na piwotu U-bejkowe Co ciekawe przy osiach obrotu nie ma sprężyn oddalających klocki od obręczy - funkcję tą pełni sprężyna u szczytu ramion ściągająca je do siebie Linka idąca od klamki ciągnie specjalnie wyprofilowaną blachę, która z kolei rozpycha szczęki Przy zluzowaniu napięcia linki owa centralna sprężyna ściąga blachę w dół jednocześnie oddalając klocki od obręczy
Bardzo jestem ciekaw jak to działa.....
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#223
Witam wszystkich :D

Obrazek


Czy to już klasyk?

Szukam jarzma... ew jeśli ktoś będzie chciał to mogę sprzedać...

Generalnie jest to mój pierwszy post ale od dłuższego czasu obserwuje forum.

pozdrawiam
xMekpx

#226
a nie myślałeś, żeby dać do grawerowania korbę i jakieś logo albo literówkę zrobić bo aż się prosi ta gładka powierzchnia :)
ach i chciałem jeszcze zapytać czy ten pająk przełożyłeś bo Ci się tak podoba czy co? czysta ciekawość bo mi się nigdy tak nie podobało ułożenie ramion, strasznie uczulony jestem na to, hehe :-P
TNT jeszcze z wagą ładnie się prezentuje ale ta HOT to ciężka jest bardzo, czuć, że pancerna co...

ja też się pochwalę moją NOWĄ korbą w kolorku zielonym:
https://picasaweb.google.com/MrsMoiYves/AppleLemon
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#233
wypatrzyłem je ok 3 lata temu u goscia , a pojawiał sie tak rzadko i najczęściej zapominał zabrać, w końcu jak już miał to wszystko to do worka i chodu , kuleczki widziałem pierwszy raz , serduszka pamiętałem że ma , no ale pirata to już nie darowałem :mrgreen:
www.velotech.pl

#235
paru z nas zastanawialo sie co to moze byc, wlasciciel juz wie, a wy? (napis/logo marki jest starty) Podpowiem, ze towar ten byl calkiem popularny pod koniec lat 70tych.

Obrazek

Obrazek

#239
Po długich poszukiwaniach

Obrazek


suport z tytanową osią, na mufę 73mm, oś 107mm - do korb RF i 2x9 a'la Ritchey :-)

Wymiana łożysk (4 x 6803 aka 61803 ) była łatwa,
ALE - dla potomności - w bocznym pierścieniu zabezpieczającym jest mała śrubka/blokada, odkręcić się toto da imbusem 1 (chyba) albo torxem 6.
Bez odkręcenia tegoż można sobie gwint poharatać.
--
Cypis