#61
docent.net pisze:Bardzo mi się podoba to "alboco" ;) Notabene jeżdżę tamtędy bardzo często to też będę patrzył jak się sprzęt trzyma :)
Ja nie wiem ale chyba Kraków to jakaś ostoja moralności, w Łodzi to mi rowery w sklepie kradli prosto spod kasy ,a przypięty na kilka dni do słupa jakby był to by chyba Discovery program o nim zrobiło.
Lodzermensch

#62
No właśnie, dziwny ten Kraków, rowerów im nie kradną, mają giełdę/targowisko, na którym sobie kupują fajne rowerki, inny świat :-) W moich stronach nie tylko skradziono by rower przypięty do słupa, ale także cały słup.
Silna ekipa nocami wycinała stalowe elementy mostu w centrum miasta i całkiem nieźle im szło, tylko się żuk spsuł z urobkiem :mrgreen:
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#63
To wszystko jest pikuś, mi z podwórka zamykanego bramą na klucz ukradli żeliwną wannę.Na podwórku był pies ważący 70 kg i odstraszający każdego samym swoim wyglądem.Jak wybiegłem za żulami którzy uciekali z wanną to włączył im się taki podtlenek azotu że biegli szybciej z ta wanną niż ja sam bez wanny a byłem wtedy jeszcze komar wyścigowy nie tak jak teraz.A jak już pracowałem w sklepie z rowerami to widziałem sceny jakich nie ma nawet w Fakcie na stronie pierwszej.
Lodzermensch

#68
Nie idealizujcie tak Krakowa Co prawda miejsce do mountainbajkingu rewelacyjne (dolinki i bodzów rzut beretem, wolski i zakrzówek w centrum miasta etc) ale nie znaczy to że nie kradną (niestety)
Dla przykładu - w Lesie Wolskim grasowała kiedyś banda rzezimieszków ściągających bikerów z maszyn w biały dzień Albo strzałem w garnek na podjeździe, albo poprzez porozpinane między drzewami linki na zjazdach (oba sposoby poza stratami materialnymi były dość niebezpieczne dla zdrowia bikerów)
Na Błoniach rabusie byli na tyle bezczelni, że podchodzili do jadącego wolno bądź stojącego bikera i stwarzając pozory spotkania towarzyskiego dla osób postronnych przedstawiali się: cześć, jesteśmy złodziejami rowerów - daj rower a nic Ci się nie stanie...
Rowery pozostawione na noc na balkonach niezabudowanych także nie były bezpieczne - złodziejaszki potrafiły mi gwizdnąć rower z II piętra w IV piętrowym bloku...

Na całe szczęscie szajki z 2 pierwszych wypadków zostały wyłapane i od paru lat się uspokoiło - więc rowery stoją poprzypinane do słupów ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#69
No właśnie tak miałem wspomnieć, że te historie w Lesie Wolskim to już trochę prehistoria (na szczęście). Teraz to kradną głównie z piwnic - to cały czas ma miejsce. A znajomemu ukradli kilka miesięcy temu w biały dzień z przed domu z ogrodzonej posesji takiego ATXa: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 9344_n.jpg

Czyli różowo nie jest, ale jest o niebo lepiej niż było. Teraz faktycznie wiele osób zostawia rowery w wielu miejscach i nic się sprzętom nie dzieje.. :)

#70
Takie cudo spotykam dość często pod budynkiem mojego wydziału

Obrazek



Rama Team Issue Scandium
Amor RS SID XC czerwony
Wisi na nim szara eminencja, z wyjątkiem hamulców SD7, gripshiftów Sachsa i jakichś filigranowych klamek. Koła na piastach Boplighta, obręcze jakiś Sunrims. Coś czuję, że ten rower jest od mojej szosy lżejszy ;D

Serce boli jak widzę to zapięcie, mam nadzieję że nie trafi w niepowołane ręce. Te ramy to fest lekkie były nie?

#72
Ten rower, co ostatnio obserwowałem znów był przypięty w tym samym miejscu. Koleś jeździ na zapadniętym amorku... Można mu nalepkę na rower nalepić z adresem forum :-D
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#74
Dnia 24.10.2011, pod budynkiem Radia Krk zauwazono obiekt plci zdecydowanie brzydkiej, ujezdzajacy KONika Lava Dome 95 (identyczny jak z mojej galerii) na v-brake'ach. Rozmiar ~18"... a czlowiek byl gotow pomyslec, ze to jedyny w pl...eh;)
Obrazek

#80
co Ty - tutaj swieto lasu, srodek rynku i od groma gapiow ;)

ale lepsza byla akcja jak ze 3m temu mijalem zlomiarza, ktory na swoim wozeczku pchal rower na pelnej campie, jak mi zaswiecila zarowka, ze moze by tak odkupic, to mi juz kolo z widoku znikl ;(
Obrazek

#82
dzisiaj po drodze do stomatologa trafilem na cos takiego :-?

Obrazek


ostatnio "ktos" na forum mowil ze komfortowo to tylko w "poziomie" na szosie
jak widac w poziomie mozna tez do lasu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#88
dziś w Ojcowie - nie do końca przypięty bo z właścicielem mialem okazję chwilę pogadać
naprawdę robi wrażenie! Szkoda, że gość się nie zainteresował forum

#90
Nieźle... U mnie w tym roku nie widziałem nic ciekawego na moich trasach poza modnymi ostrymi.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron