#61
Aldku, ortodoksyjnie w Twoje ślady nie pójdę, także palma pierwszeństwa po wsze czasy będzie Twoja ;-)
Specjalnego ciśnienia na komponenty Toma nie mam - po prostu trafiły się fajne klamki w akceptowalnej jeszcze cenie (BTW dzięki Twojemu Yves likowi w aukcjach je zauważyłem - po co wklejałeś jak się zastanawiałeś? :-P) True gripy mam już dawno, więc akurat będą pasować
A że sztyca raczej będzie Tome, to zacząłem rozważać mostek i korby - dla większej spójności Ani jednego ani drugiego na razie jednak nie mam, więc zobaczymy co się trafi

A canti będą te Qsikowe z klockami Toma :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#78
Trochę sentymentalnej historyi...

Całe zamieszanie wokoło strony, forum zaczęło się od błahej sprawy - kiedy w zimowe wieczory patrzyłem na moją starą ramę Bouldera stojącą na honorowym miejscu w pokoju, wpadłem na pomysł, aby odbudować go w takiej "wersji" jak za jego (i moich ściganckich ;-)) najlepszych czasów
A więc przede wszystkim z czerwonym Marzocchim XC700 W ten sposób trafiłem min na brytyjskiego Retrobajka, zobaczyłem że są pasjonaci starych sprzętów i... zacząłem stawiać stronę
Jak widać po prezentacjach na forum impuls, plan, który zaczął ten cały "retro śmietnik" (jak to ujął jeden nasz kolega) nie został do tej pory zrealizowany... Przez 3 lata nie trafiłem bowiem czerwonego XC700, a substytut w postaci srebrnego jkoś mnie nie zakręcił

No i tak dochodzimy do sedna
Mam prezentowaną w tym wątku ramę na jakiej jeździłem wtedy - i to w stanie idealnym, czego o "pierwowzorze" powiedzieć już nie można
Mam wreszcie czerwone XC 700, mam nową, nigdy nie zakładaną czerwoną kierę ZOOMa 170 - identyczną jaką pod koniec lat 90 dostałem w prezencie od mej obecnej małżonki

Wszystko to skłania mnie nieco do zmian wytycznych tego projektu
Rower jaki powstanie nie będzie idealnie odzwierciedlał tego sprzed lat, ale w bardzo dużym stopniu będzie do niego nawiązywać

Na początek kilka fotek z lat dawnych - dla późniejszego porównania:

W Lesie Zabierzowskim:
Obrazek


Z jakimiś archaicznymi tobołami
Obrazek


Na górskim kilkudniowym wypadzie "bez grosza przy duszy" - z Zawoi na Maciejową
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na Luboniu Wielkim
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#82
skolioza pisze:a nie byle jaki!
Bell Image Three w limitowanej edycji grafiki w jakiej jeździł John Tomac - niestety nie mam do niego oryginalnego daszka Troya Lee

Obrazek
czy to jest avalanche pump?
śmietnik to nie retro!

#83
skolioza pisze:a nie byle jaki!
Bell Image Three w limitowanej edycji grafiki w jakiej jeździł John Tomac - niestety nie mam do niego oryginalnego daszka Troya Lee

Obrazek
czy to jest avalanche pump w Tomkowym malowaniu?

definicja stylu Tomaca!!! świetny
śmietnik to nie retro!

#85
skolioza pisze:mój to jak pisałem model Image Three - bodajże ;-)
faktycznie,wydawało mi się,w tamtych czasach wszystkie bell'e były podobne ;-)
śmietnik to nie retro!