Nakamura Zenith Pro

#1
Nie jestem pewien czy robię temat w dobrym dziale, co prawda rama to chyba troche retro jednak osprzęt już wcale nie. Jak coś to przenieście ;)
Tak więc, pozbierałem już trochę części do zakupionej tutaj od Skoliozy ramki i pomyślałem, że mógłbym się z wami podzielić postępami :) Mam juz:

-rama(amor, mostek i kierownica którą zmieniłem)
-przednie koło na obręczy Remerx Grand Hammer i zwykłej piaście Shimano
-korby LX Hollowtech z zębatką SG-X 32z
-pedały platformowe no-name
-wkład suportu Alivio Octalink
-obręcz tylna Kellys Draft 32h
-piasta tylna Hone 32h
-opona Kenda
-kawałek pancerza :D

Galerię możecie zobaczyć TU

Może dziś zaplotę koło, obliczałem długości szprych, różne kalkulatory mówią różnie. Ale najczęściej powtarza się wynik 275 i 273mm więc takie kupię. Jeszcze trochę przede mną, kaseta, łańcuch hamulce itp. Do wiosny się wyrobię i będę latał na kole :)

#3
No właśnie, jak wziałem meter krawiecki i zobaczyłem tak orientacyjnie ile to jest 27,4 to sie zdziwiłem troszkę. ERD obręczy pisze mi tu że 559, piasta Hone ma wymiary starszego LX (ten sam korpus). Szkoda mi kasy dawać za zaplecenie w sklepie, ale widzę trochę loteria z tymi szprychami. Tak dziwnie wychodziło z wszystkich kalkulatorów. Może coś źle robiłem, ale nie wydaje mi sie.

#5
A tam kilka dyszek, ja sie w ocynki po 40gr bawię więc dużo nie ryzykuję :D Jak by były złe to mi zamienią, mam układy. A jak dozbieram kasy i bede znał wymiar to może wymienie. Np, CN Spoke to chyba nie jest dobra firma? Na allegro niby sa po złotówce ale to raczej nic nie znaczy. Pewnie Sapim już jest trochę wyżej? Nie mówiąc o DT ;)

#10
Złotówka to jest raczej standardowa cena za szprychy nierdzewne niecieniowane z nyplem, DT chyba tylko troszkę drożej ma chociaż nie zawsze. Na pewno czarne są droższe.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#13
No , spiąłem się w końcu, zrobiłem fotki, zalogowałem się po dłuższej nieobecności i przynoszę dobrą nowinę :D Rower poskładany już od miesiąca, coś tam próbuję , dokupuję wymieniam co się da. Jako że w Kellysie ugiął sie piwot z tyłu, podwędziłem LXa , dorwałem nową koronke do przodu i sobie śmigam.
Smaczku retro dodaje hebel Magury którego ukradłem ojcu z GT :D Ogólnie cały rower to jeden wielki patent i improwizacja, tak że tego, nie śmiać się!

KLIK LINK DO PICASY

Tam pod koniec sa najnowsze. A z jazdy to TU NA PEJSBOOKU

pozdro 600 ;)

#15
Masz na myśli te trytytki? :D Urwała się sruba zaciskająca klamke na kierownicy wiec musialem czymś ją zablokować. W miare się trzyma.
Musze kupic kolorowe pancerze , co sądzicie o czerwonych?
Rózowe gripy przynajmniej się dziewczynom podobają :D

#17
Witam.

Nie no nie szalej już tam z tymi kolorami. :D

Jeśli masz taka samą klamkę jak ja w HS33 to pojedź do jakiegoś warsztatu samochodowego i przegwintuj jeszcze raz. Możesz zaryzykować na tą samą śrubę (ale może się nie udać) lub na większą i będzie git :D

W sumie jak tak patrzę... to inna klamka, v-ka, manetki, 2 blat z przodu, przednia przerzutka, śruby z korby z uszczelnieniem...Zamiast zipów do pancerza możesz użyć takich mocowań do kupienia w sklepie za pare złotych...

I rower będzie wyglądać cywilizowanie :D

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#19
mekp pisze: Misz masz kompletny. Może postaraj się ruszyć coś w stronę spójności?
+1
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#22
Andrzejek pisze: Musze kupic kolorowe pancerze , co sądzicie o czerwonych?
Rózowe gripy przynajmniej się dziewczynom podobają :D
To dodaj różowe pancerze ;-)
--
Cypis
cron