#32
skolioza pisze:
- hamulce Avid Mag pomaranczowe,
jeśli Cię to urządza to w Chain Reaction Cycles były ostatnio pomarańczowe SD Ti w cenie lepszej niż szare na allegro
Nie widzę ich...

#37
No cóż - będziesz musiał zapłacić cło wg odpowiedniej stawki i co gorsza VAT 23%. Pewnie Ci przysłali informację dotyczącą wskazania wartości ramy - dla celów obliczenia cła i VATu. Jeśli faktura/rachunek były w paczce, to i tak mają już podstawę do wymiaru. Jeśli nie - to będziesz musiał im wskazać wartość sam. Ale pamiętaj, że oni mają niezłe informacje o wartości rynkowej sprzętu i jeśli zaczniesz za bardzo kombinować, to tylko stracisz czas i nerwy. Kiedy zapłacisz cło i VAT - dadzą Ci ramę ;)
http://forum.ilock.pl/Thread-C%C5%82o-i ... -do-Polski
tylko VAT będzie 23 a nie 22%
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#43
skolioza pisze:z tego co pamiętam to kwota wolna jest chyba do 100 dolców, więc nawet wzięcie wydruku z aukcji i zwalanie na zafałszowanie przez sprzedawcę wartości może nie pomóc...
No wlasnie nie. Kwota wolna to 150 euro, czyli $199,33. Choc cos mi sie majaczy, ze oni to licza razem z kosztami wysylki. ZObaczymy, pojade sie klocic i moze cos ugram. Jak nie, to jestem jakies 350PLN w plecy :-(

#44
Cłem to bym się nie martwił - wbrew pozorom to nie jest największa kwota.
Najgorsze, że UC naliczy cło od wartości ramy powiększonej o koszty przesyłki i ewentualnego ubezpieczenia (wartości celnej) a następnie od tej wartości celnej (przedmiot+przesyłka) powiększonej jeszcze o cło naliczy 23% VAT. I już przestaje być miło :)

Jeśli chodzi o ściemę co do wartości przedmiotu przy wskazaniu ceny przez sprzedawcę, to nie polecam. UC dobrze wie, że ludzie w ten sposób ściemniają. Weźmie cenę podaną przez sprzedawcę i możesz się z nim potem co najwyżej sądzić przed WSA. Polecam natomiast wydrukować zrzut ekranu z aukcji, potwierdzenie przelewu z PayPall i korespondencję mailową ze sprzedawcą/ebay. To z pewnością wystarczy, żeby US przyjął faktyczną wartość przedmiotu do oclenia i owatowania. Nie wykluczyłbym jednak, że sprzedawca po prostu podał wartość przedmiotu wraz z przesyłką - co faktycznie będzie podstawą do wymiaru cła a następnie naliczenia przez UC podatku VAT.

Jeśli masz firmę zajmującą się rowerami i rama zakupiona została na potrzeby tej firmy - możesz sobie ten naliczony VAT odliczyć. Jeśli nie - płacz i płać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#45
rekrutacja pisze: a wpisal skubany 200$, nie kumam tego..
Zapewne kwota na jaką ubezpieczył przesyłkę.
Z moich doświadczeń - jak się już czepią to nie ma zmiłuj.
--
Cypis

#48
No to rama odebrana. Dowalili mi VAT, ale oszczedzili clo, wiec w efekcie zaplacilem 170 PLN :-(
Rama jest ladna, ale lakier w fatalnym stanie, wiec w sumie nie bedzie mi zal. Teraz pytanie za sto punktow - gdzie w Warszawie profesjonalnie mi pomaluja rame, poloza naklejki, pokryja bezbarwnym i w ogole zajma sie nia profesjonalnie?

#49
kolega himayer... Łask....
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#51
ja dalej upieram się przy swoim, że jakość wymaga poświęceń....
poza tym w Wawie zapłacić jak za zboże...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#52
chrzanek pisze:ja dalej upieram się przy swoim, że jakość wymaga poświęceń....
poza tym w Wawie zapłacić jak za zboże...
tam jest chyba wszystko drożej :-)

jestem za tym co mówi chrzanek. lepiej oddać tokomus kto kuma o co chodzi a nie że zrobi masowke.

za kuriera czy pocztę zapłacisz może 40 zł w dwie strony a przy kosztach calego roweru to prawie Nic...
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#53
No to zapadlo kilka kluczowych decyzji. Obecnie koncepcja jest nastepujaca:

1. Rower bedzie w kolorach Agalychnis callidryas czyli chwytnicy kolorowej:
Obrazek


Nie zamierzam trzymac sie konkretnej epoki.

Czyli:
* rama Kona jasno zielona malowana przez Himayera (szczegoly bedziemy dopiero dagadywac, ale chyba chce cos custom)
* dodatki pomaranczowe (Bomber Z.1 w oryginalnym malowaniu, rogi RooX, idealnie takze mostek i korba RooX)
* niebieskie akcenty (zaciski kol i sztycy, srubki, a byc moze takze piasty, kierownica, felgi, nyple)
* nie moge sie zdecydowac, czy rurki i kola maja byc srebrne czy czarne. Pomoc koncepcyjna potrzebna.

Juz mam:
- rama Kona Explosif '99 (identyczna jak '98)
- Bombera Z.1 '97 (uszczelki leciutko ciekna, potrzebny serwis, poza tym idealny)
- stery Ritchey WCS czarne NOS
- rogi RooX pomaranczowe NOS
- przerzutka tyl XTR 900 (ladny stan)
- piasta przod Coda na maszynach, sliczna, czarna NOS
- hamulce Vuelta Miranda, z 2001 roku co prawda niska grupa, ale pasuja stylistycznie do Bombera, czarne NOS
- klamki XT '98
- opony WTB Velociraptor 2.1 zwijane NOS
- siodlo Ritchey WCS na tytanowych pretach

Planuje:
- naped 7 biegow na thumbach XT, z przodu dwie tarcze i rockring
- V-brake (rama nie ma wieszaka na canti)
- poluje na pomaranczowa korbe i mostek RooX w kolorze Bombera Z.1, mostki pojawily sie dwa ostatnio na eBay ale nie wiem czy ten odcien co trzeba, moze ktos sie zna i pomoze?
Obrazek

Obrazek



Rzeczy pierwotnie planowane do projektu, ale obecnie "raczej na nie" (i raczej bede sprzedawal)
- mostek RooX 70mm czarny
- klamki FRM w kolorze szampan z grafitem (bardzo ladne)
- korba WRA w kolorze jak wyzej, NOS
- manetki XT '98 8s z telewizorkami

Szukam calej reszty, w szczegolnosci pomyslu na kola. I oczywiscie bede wdzieczny za uwagi.

#59
Ktoś kiedyś sprzedawał scotta navajo tanio z Warszawy i był w nim mostek Rooxa pomarańczowy, warto poszukać.
A ja mam kółka na pomarańczowych obręczach jakbyś pytał :P