#4
Corri, ale on tjuningowany. Dziurrum Technology inside to outside :)

Zawsze miałem słabość do Cannonów...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#5
YvesMoi pisze:wg katalogów wersja beast of the east różni się tylko geometrią od m800, nisko opadająca górna rura i tyci wyżej suport.
O tej bestii to tak sobie z głowy napisałem:)
Lodzermensch

#6
ta dziurka w ramie to to?
Obrazek


to nie jest czasem otwór technologiczny do odprowadzania gazów podczas spawania? ja w Boulderach mam takie otwory w każdej jednej sztuce w podobnym miejscu

Co do Cannona - zawsze mnie ciekawiło czy tylny trójkąt jest normalnej długości a jedynie rura górna wspawana jest wcześniej (np dla poprawy sztywności), czy haki są wysunięte ponad normalną długość trójkąta

A że rower budżetowy to widać na I rzut oka - niemal pełne XT, kool-stopy, controltechy i inne badziewia... :-P :lol:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
skolioza pisze:ta dziurka w ramie to to?
Obrazek

to nie jest czasem otwór technologiczny do odprowadzania gazów podczas spawania? ja w Boulderach mam takie otwory w każdej jednej sztuce w podobnym miejscu

Co do Cannona - zawsze mnie ciekawiło czy tylny trójkąt jest normalnej długości a jedynie rura górna wspawana jest wcześniej (np dla poprawy sztywności), czy haki są wysunięte ponad normalną długość trójkąta

A że rower budżetowy to widać na I rzut oka - niemal pełne XT, kool-stopy, controltechy i inne badziewia... :-P :lol:
Co do długości ramy to powiedz mi co pomierzyć to podam wyniki.Otwór też mi się wydaje na jakiś technologiczny tylko bardziej przytarty.A rower jest budżetowy , na m900 nie miałem akurat:)
Lodzermensch

#9
skolioza pisze:jeśli możesz podaj odległość między środkiem suportu a środkiem osi tylnego koła
Ok , jutro podam.

Zmierzone, 43 cm od osi koła do osi suportu, 36,5 od osi suportu do osi wspawanej rurki trójkąta.
Lodzermensch

#11
corrado1111 pisze:
YvesMoi pisze:wg katalogów wersja beast of the east różni się tylko geometrią od m800, nisko opadająca górna rura i tyci wyżej suport.
O tej bestii to tak sobie z głowy napisałem:)
no widzisz, a trafiła sie Tobie ramka o bardzo indywidualnych parametrach dla całej linii "M".
sprawdziłem w katalogach i rzeczywiście jest to wersja specjalna, dla wymagającego terenu i tak jak pisałem ma bardzo opadająca górną rurę co widać doskonale porównując moją emkę 500. no i ten środek suportu u Ciebie jest na równi albo powyżej osi kół. więc z palca tego nie wyssałeś :mrgreen:

m800 Beast Of The East
Obrazek


m500
Obrazek


PS
dasz sie gaznąć na zlocie?
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#13
Beast Of the East to już legenda. Produkowany od bodajże 91 roku w wersji M800 był zupełnie inny od pozostałych eMek właśnie ze względu na podniesiony o chyba 2,5 cm środek supportu i inne kąty. Geo tylko pod sztywny wideł. Z założenia rower był przeznaczony do technicznej jazdy. W katalogach promował go czeski Trialowiec Libor Karas. Moj kolega ma rower na tej ramie i namawiam go żeby zamontował tam szywny wideł bo z amorem o 8cm skoku geometria jest iście chopperowa.
Ratujmy retro od śmierci na śmietniku!
Cannondale: Delta V '92 ; F700 '94 ; F700 '95 ' F700 '01 ' Super V Raven '01 ; Jekyll '03. Trek 950 Singletrack '95 Diamondback Ascent '89. Forfiter '96 Giant XTC NRS Team '01 Marin B17 FRS in progress