#631
cardamon pisze:Adaptery

nietuzinkowe :roll: ..to prawda

upolowane w kraju czy zagranica ?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#635
Ciekawostka- łańcuch sygnowany logiem grupy, w Shimano rzadko się to zdarzało. Rozkład sygnowanych blaszek jest chyba przypadkowy, są dwie pod rząd a potem długo nic. Zdjęty z roweru na pełnym MT62, ale z początków grupy- części pochodzą z 88 roku a MT62 na rynek weszła dopiero w 89. Łańcuch jest UG, przypuszczam więc, że jest to MT60.

Obrazek
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#640
To teraz coś ode mnie.
Ostatnie brakujące ogniwo do ostatecznego skończenia jednego z moich rowerów, który z założenia miał mieć wszystkie rurki tytanowe. Nie dość, że nowe i tytanowe, to jeszcze łamane, cholernie lekkie i z krótkimi chwytami. Trochę zajęło ich znalezienie :) Podobno WTB (tak przynajmniej stoi na korkach). Stan jeszcze sprzed skrócenia końcówek :D
Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#645
U mnie stan amortyzatorów się zmienił. Doszły następujące sztuki:

Rock Shox Judy SL z 2000 roku w bardzo ładnym stanie.
Póki co spolerowałem podkowę a jutro z kolegą będziemy robić wymianę płynów ustrojowych bo nie wiadomo kiedy coś było przy nim grzebane.
Obrazek


Rock Shox Mag 21 z 1995 roku. Amortyzator po serwisie, któremu miałem okazję się przyglądać.
To że znalazł się u mnie to nie jest nic nadzwyczajnego ale to że udało mi się go odkupić od 1-szego właściciela i to u mnie w Policach to jest cud jak podkowa do Fockerowego FSX-a. Uwierzcie mi, nigdy bym się nie spodziewał, że dostanę ten amortyzator w swoim mieście.
Zanim udało mi się nabyć pierwszego Mag-a w życiu od forumowego kolegi mcn szukałem tego amortyzatora z rok czasu, Skolioza zna moją historię z Magi-em ;-)
Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-05-11, 22:11 przez Skeevo, łącznie zmieniany 2 razy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#649
Nowa zdobycz 8-)

Obrazek


i parę innych rzeczy zakupionych wcześniej:

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#652
Pomysł ciekawy te klamki. Czy one działają z canti? Zdaje mi się, że na pierwszym zdjęciu są takie hamulce założone na rowerze. Nie ma problemu z łapaniem luzów na równoległoboku? Jaka różnica w porównaniu do zwykłych? Przyłączam się do Yvesa napisz coś więcej

#653
YvesMoi pisze:Marcin napisz coś o tych klamkach, jak to jest że tak jest, po co to jest i czy fajne jest.
skeevo, skolioza kradnę Wam zdjęcia do galerii, mogę?
Jasne, że możesz! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#655
Yves, moje też możesz :-)
co do klamek - canti oczywiście, równoległobok teoretycznie daje to że klamka nie idzie po łuku tylko cały czas jest pod tym samym kątem do kiery, a więc i do palców dłoni (historia pokazuje, że da się bez tego żyć ;-))
Klamki z kantami ritcheya działają super, jak z innymi mam zamiar sprawdzić Z BB7 w wersji road próbowałeś?
Luzy można kasować - na ost foto widać śruby od str zewn klamki i kominy od wewnętrznej
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#657
skolioza pisze:NOSy z bliska
Marcin !!!! do tych Twoich zakreconych nosow dorzucam cos rownie zakreconego :-?

Obrazek


dwa NOSy ......tytanowy i cro.mo
Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#659
to ja też mam szpejową ciekawostkę

Suport z połowy lat 90tych podobno z bydgoszczy. Nóweczka -tak mi się spodobał ,że sobie zakupiłem na półkę.
Suport na kwadrat ,ośka niestety 128mm .. co w nim ciekawego -myślę ,że widać : :-D
W czasach gdy królowały tanie skręcane klasyczne suporty -ten był na maszynach (oring w misce),
obie miski kontrowane ,możliwość zastosowania z mufą 68 jak i 70 ..
Podobno firma upadła ,bo robiła za dobre/drogie suporty jak na czasy w których działała .. :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cron