MT RACING classic pro

#1
Halo!
Na chwilę obecną mój jedyny retromtb -ot ,taki zwykły szaraczek -będzie służył mi do zwiadu w beskidach.

Historia roweru jest prosta jak drut -kumpel kupił go 3 lata temu ,miał na nim jeździć -w efekcie -rower przeleżał 3 lata na balkonie (stan mocno średni) :evil: ..ale ostatecznie ,koniec końców -dał go mi .

Rower mt racing -model prawdopodobnie classic pro ,na rurkach tange db ,widelec ishiwata EX ,rocznik -niewiadomy. Postawiony był oryginalnie na pełnym xt'ku m735;

Rama może nie jest majstersztykiem sztuki spawalniczej ,ale ma kilka ciekawych rozwiązań -jak na swoje czasy:
Sloping, owalizowana górna rura ,całkiem niegłupie prowadzenie linek ,2 mocowania na bidon (oba na dolnej rurze) ,mostek z fajnym wewnętrznym prowadzeniem linki ,widełki tylne U ,fabrycznie montowane kółeczko -do odwracania ciągu przerzutki .Wykończenie malarskie -osobiście bardzo mi się podoba.

Do roweru dodałem od siebie przednią przerzutkę ,zakupiłem sztycę zooma i wieszaczki od jasia ,turbo przejąłem od askaniusza (za co jeszcze raz wielkie dzięki -pasuje tu idealnie!) ,pedały looki moab. Dojdzie jeszcze szark fin ,jak go wykopię z magazynu.
Cieszy fakt ,że udało mi się zachować wszystkie oryginalne pancerze i linki.

Turbina wylądowała tu ,bo leżała i się nudziła -przy okazji -troszkę porzeźbiłem i wyciąłem sobie coś na kształt avid microdaptor. W ten sposób mając korbę 110/74 ,mogę mieć młynek 20 albo 22t.

Opony są -jakie widać ,z tyłu spec cośtam 2.0 (dzięki corri) ,z przodu mój ulubiony wtb motoraptor 2.24 .
Tyle z grubsza ,dodaję galerię ..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


rzeźba
Obrazek

Obrazek



P.s. Ktoś mi może czytelnie wyjaśnić o co chodziło z systemem SLR shimano(chodzi mi o stary typ) ?
>W klamkach z m900 i jej klonach -była krzywka prowadząca linkę ,ale w tych klamkach jest po prostu zwyczajny otwór .. co daje ustawienie sprężyn w pozycji slr/normal?

#2
Ten środkowy blat to jako dekoracja chyb tylko tam jest nie?
Co do SLR-a to chyba wcześniejsza jego wersja miała taki wynalazek że szczęki w położeniu SLR mają mniej naprężone sprężyny a klamka w sobie też ma sprężynkę ułatwiającą jej powrót na miejsce,upraszczając miało się lżej naciskać klamkę poprzez wyeliminowanie mocnego nacisku szczęk.Kiedyś też myślałem że SLR to tylko ta krzywka modulująca ale Ojciec Dyrektor mnie kiedyś oświecił.

Tu jest opisane np: http://pl.wikipedia.org/wiki/Shimano_Linear_Response
Lodzermensch

#3
Ten SLR to był (i jest) taki wynalazek, by sprężyną w klamce odciążyć naciąg sprężyny w szczękach. Linka jest więc nie tylko ciągnięta przez sprężyny hamulca, ale i pchana przez sprężynę klamki. Nic wielkiego, oczywisty wynalazek który kiedyś oczywisty nie był :-D
Rurokuraku, fajny ten mt. Widelec zgrabny ma.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#4
fajowy, choc ja bym go ponownie na pelnym m730/5 postawil, widac tu lapy kuwahary, o czym swiadczy malowanie, widel ishiwata i dwa koszyki na bidon na dolnej rurze, duzy jakis nie, ze 20 cali lekko?

#5
Dzięki za opinie;
Dzięki za wyjaśnienia nt. tego slr ,jestem mądrzejszy niż przed chwilą ;-)

Środkowy blat -niestety innego nie mam ,ale jest odwrócony na "lewą" stronę ,tą jeszcze nie wyśmiganą ,więc jako tako żre.. swoją drogą jak ktoś ma taki blacik na 110 ,34-36t ,to jestem chętny !

Filigranowe rurki przedniego i tylnego widelca również mi podchodzą.

Co się tyczy wpływów kuwy -faktycznie coś w tym jest ,właśnie przez ten rower zabujałem się w kwasowych malowaniach kuw '92 ..,detale -typu przelotka do tylnego kanta -również przypominają mi te kuwaharowe ..
pytanie na ile to ścisły/luźny związek ..mt -jest z tajwanu/vietnamu ,a kuwa z japoni -to jest jednak "kawałek drogi"

A co do stawiania go na pełnej m730/735 .. no ,jest to w zasięgu ręki ,mam m730ke w ładnym stanie ,tylko kasety by mi oryginalnej z xt'ka brakowało ..no i tylnej piasty -sachs 7000 jest tam teraz ,ale jestem z niej zadowolony ,kółko jak nowe ,więc tam się raczej nic nie zmieni.

Aha ..ramkę zmierzyłem ,ma 44cm c-c ,czyli 17,3 cala -myślałem ,że to przynajmniej 19ka :idea:

#6
no wlasnie , wyglada na ogromna, kasete jesli chcesz to mam na opylenie, w suuuper stanie, oczywiscie z czerwona naklejeczka jak sie patrzy ;0, no jakis zwiazek musis byc , skoro te same patenty i widelec ishiwata, czyli jakby nie patrzec kuwahara, a do pelni szczescia brak tylko sterow, sztycy i korby i kasety wlasnie, ewentualnie pedrylkow a lancuchy nowe hg91 na allegro leza

#8
endrju -W sumie pierwszy rowerek który mi w miarę spójnie wyszedł , bezciśnieniowo będę zmierzał do skompletowania całości -czemu nie ,raczej nie planuję się go pozbywać..
Kaseta jakie stopniowanie ma ? Dorwanie sztycy z xt'ka nie będzie łatwe ,bo ramka ma jakiś lewy rozmiar ,ale jak już mówiłem -mam czas. .

Co do rocznika -Skoliozo -wierzę Ci na słowo ,też bym ten przedział obstawiał;
A co do adaptera -co ja Ci tu będę dużo gadał -pokażę pierwowzór .
Dawało to możliwość montażu w korbie o rozstawie 74 mm ,młynka 20-22 z micro .
Ja swój wyciąłem z blachy alu ,ręcznie -całość ,alu śrubkokominy -komplet (alu zębatka 22t +adapter) waży mniej niż oryginalna stalowa 24t;

Obrazek

Obrazek

#13
zimny pisze:
ramka ma dobry look
+2

Te RF to ten import z UK? Pedały Look S2, fajne są.

Twoje pedały to S2S Nevada, Moab były czerwone- S2R. Właściwie niemal to samo z tą różnicą że Moaby mają mocniej naciągniętą sprężynę.

#14
Co do microdaptera -fakt ,pasuje tylko do korb typu m900/730/turbina.. no ale innych nigdy nie brałem pod uwagę :-P

Look >Taak ,gdyby rower mi się nie podobał ,to przecież nie siedziałbym nad nim 2ch nocek.

Turbina -o3wiście ,że importowana ! No właśnie z lookami nie byłem pewien czy sie to wabiło mob czy nie mob ,wiedziałem tylko ,że to nie najwyższy model -w praktyce sprężyny i tak mam ustawione na pół gwizdka -fajne pedałka ,zacna kultura pracy -jak na swoje czasy i obecne też ,epokowo też spasiły ,więc nie widziałem innej opcji w tym rowerze.