Fisher HK-II

#1
CZĘŚĆ I

...niby HK-II powinien stać na LX... tymczasem z LX zostały tylko koła- reszta to ciut wyżej i nie koniecznie Shimano...

trochę mgły ;-)

Jest bardzo brudny - zaschnięty smar z błotem - widać na lakierze że ciężko walczył przez 23 lata lecz nie jest tak źle żeby miał już odejść na zasłużoną emeryturę. Ma ze sobą pamiątki z dzieciństwa które dodają mu wigoru....

Ciag dalszy nastąpi :->

CZĘŚĆ II

Ręce domyłem i oto ON

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Cuzamen: http://pokazywarka.pl/fdpzrz/

CZĘŚĆ III

Jak widać stan jest bez szaleństw ale w realu osprzęt prezentuje się lepiej. Rama swoje przeszła i trzeba się zająć warstwą lakieru bezbarwnego - mocno zmatowiała. Jednoczesnie cena zakupu niweluje wszystkie niedociągnięcia - stosunek cena/jakość jest na rewelacyjnym poziomie.
3h czyszczenia coś dały - lecz jak widać daleko jeszcze żeby można powiedzieć - o! jest czysty...
Rama to 19" długa na 57cm - do tego długi mostek = katastrofa dla mnie... ale - myślałem że będzie gorzej - chyba 19" to w sam raz na mnie :->
Osprzęt... TO JEST TO ;-) nic dodać nic ująć !

CZĘŚĆ IV

Miło usłyszeć te "cykania lewej manetki" :-D
RD działa bez zająknięcia
Jakość wykonania XC Pro jest naprawdę wysoka - myślałem że XT to już dużo ale XC...
Proste rozwiązania które w SH pojawiły się po wielu latach - mocowanie linki w FD - pod kątem - jakże to ułatwia serwis. Wózek RD skręcany z dwóch stron, łożyska toczne w kółkach - SH - tuleje. Korba ma smaczek - zaciąga grupą szosową - lekka ale można jej zaufać.
Hamulce - brak im modulacji - naciskasz klamkę - rower zwalnia, zwalnia... i nagle koło staje w miejscu.
Sterowanie rowerem to spory wysiłek - na prawdę - on chce jechać tylko i wyłącznie prosto - aby skręcić trzeba go ciągnąc jak za lejce - wolno reaguje na manewry - tył leniwie wlecze się za przodem brak mu zwinności MT Racing. Rama nie jest zbyt sztywna - lubi się wychylać na bok. W miarę tłumi drgania.
Ciekawe jest wsadzenia łożysk + segery które stanową support - ciekawe czy to standardowe łożyska...

EPILOG

Nigdy nie miałem tak bliskiego do czynienia z XC PRO, oczarował mnie - gdybym miał wybierać XC a XTR ... chyba bym się nie zastanawiał. Rower ten to niby nic w porównaniu z Waszymi maszynami, lecz ten kosztem zakupu i latami nadrabia choć trochę, ukrywa swoje niedociągnięcia za zasłoną drogiej biżuterii. Rama to ponoć entery- level i trochę to czuć - nie jeździłem na wyższych Fisherach - nie wiem jak one się sprawują - wiem tyle że TEN zostaje ze mną....

PS
Ten rower zabił dla mnie aluminium... dziękuję

:roll:
Ostatnio zmieniony 2013-08-24, 21:18 przez Askaniusz92, łącznie zmieniany 3 razy.
SZOSA>mtb

#5
Świetny rower, minimalizm w formie, rzadki osprzęt, jak dla mnie to prawdziwy retromtb.
Choć w pierwszej chwili gdy zobaczyłem tytuł wątku, nie zajarzyłem że chodzi o Garego Fishera :-) Jakieś rowery Fisher też wychodziły, coś jakby niemieckie markeciaki czy coś w ten deseń.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#6
Jako wynazwca Suntoura stawiam Ci piwo!! :D

Uważam ,że rowerek ma charakter, świetna rama, nie mówiąc już o XC Pro. Tym się pięknie jeździ.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#8
Trochę jestem zdziwiony:


ROK 1988:

Obrazek


HK-II nie ma ale jest Hoo-Koo-E-Koo.
Brak koloru czarnego
Rama True Temper

ROK 1989:

Obrazek


HK-II jest
Brak koloru czarnego
Rama True Temper

ROK 1990:

Obrazek


Jest HK-II
Rama True Temper
Brak koloru czarnego

ROK 1991:

Obrazek


Jest Hoo-Koo-E-Koo
Jest kolor czarny
Rama Tange
Jest U-brake


W roku 1992 model ten to dalej Hoo-Koo-E-Koo ale jako E-stay

No i co na to powiecie ?


Drugą ciekawostką jest że na XC jest wybita data 1990...
SZOSA>mtb

#11
No właśnie z tym chodzeniem to mi dziwno.
Bo przecież jest chyba inny rozstaw między zębami w kasecie, z tego co pamiętam (SR miał to jakoś porąbane, dawno temu robiłem jakąś inwestygację, tylko ja planowałem nieco inny mix: manetki Shimano -> rd SR XC Ltd -> kaseta Shimano...)
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#13
Askaniusz92 pisze:Może i dziwno ale od 1 do 7 nic nie trze i nie przeskakuje... :roll:
...zdziwiłem się również, ale też miałem tak na początku jak składałem SR. Kaseta 7 od Shimano, a manetki SR i chodziło bez zgrzytów.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#15
skolioza pisze:jak już kiedyś pisałem - jeśli nie imesza się rd i manetki Suntour z Sh to komplet Sh będzie dzialać na kasecie SR i na odwrót
W rzeczy samej
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie
cron