Małżeństwo z rozsądku

#1
Tak...
To nie jest moje ulubione malowanie Astara, nie mieści się pewnie nawet w I trójce, ale....
No właśnie - malowanie które najbardziej lubię to Almega DX 91 - magenta z oczojebnym cytrynowym. Ale te ramy nie mają jeszcze wzmocnień przy główce i permanentnie pękają. Wzorem Donnyego z Retrobike myślałem więc o zakupie ramy ze wzmocnieniem i przemalowanie jej na barwy rok wcześniejsze, ale i ten pomysł na razie upadł (szkoda by mi było jeździć na takim wymuskanym rowerze :mrgreen: )
Także Alpina zostaje jak jest (w sensie malowania i jego stanu), a poskładana będzie wg mojej koncepcji (są oczywiście pewne ograniczenia bo model wyraźnie wskazuje grupę - ale Alpina na full DX jak wiele innych, to też nie jest to do czego dążę)

Obrazek

Obrazek


A tu taka ciekawostka - sztyca była przycięta (przez gięcie rury podsiodłowej dla niskiej osoby sztyca musi być krótka bo się glęboko nie schowa) - złomiarze daliby się za taka pochlastać :mrgreen:
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
hehe Marcin człowiek Misiek :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#18
Tak sobie pomyślalem,że zrobię Alpince prezent na święta
Wyjąlem z woreczka nófkęsztukę przednią zmieniarkę DXa zakupioną jakiś czas temu u Jasia i przymierzylem
Jakież było moje zdziwienie, kiedy się okazało że nie pasuje :shock:

Obrazek


Jak się okazało po dokladnych oględzinach starej przerzutki z Alpiny - hamerykanska precyzja top class itp itd tak sobie wymyślila haczywo przerzutki, ze montowane fabrycznie zmieniarki miały spiłowywaną jedną krawędź (tą od podsiodlówki) aby dobrzze się ustawiały względem korby (zrobie foto za dnia)
Cóż było robić... nie dość że zdecydowalem się na rozdziewiczenie NOSa, to zanim zobaczy łańcuch spotka się z pilnikiem.... :roll:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
Sadysta :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#20
Ja mam DX na różne średnice rury (łuki haka) i nie musiałem piłować. Nie pamiętam tylko teraz która lepiej pasuje. Jasiu też maił na co najmniej 2 rodzaje.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#21
W oryginale było 34,9 i było piłowane, ja mam 31,8 i też wymagało piłowania - z 28,6 przypuszczam że byłaby za duża rozbieżność łuku (łuk jest stricte pod 34,9)

tak wygląda ori zmianiarka z Alpiny
Obrazek


a na foto nietkniętej przerzutki widać że materiału na łuku po lewej stronie foto jest wyraźnie więcej
Obrazek

będąc w temacie DXa - tylny tez zostal przykręcony Nie jest nowy ale niczego sobie
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#23
poszla polerka ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie