SCOTT Tampico '96

#1
Witam. Przedstawię historię jak to się zaczęło.

Rower kupili mi rodzice w 1993 roku. Był to rower kupiony na rynku, od jakiegoś prywatnego importera z Niemiec, marki nie pamiętam. Miał pełne oświetlenie, stalowe chromowane błotniki, bagażnik i stalowe chromowane felgi. Przerzutki Shimano SIS, o hamulcach nawet nie wspomnę - szczęki były plastikowe, klocki z jakiejś gumy. Piszczały niemiłosiernie i nie hamowały. Ważył chyba z 25 kg... :shock:

Jeździłem nim w takim stanie jakieś dwa lata, dopóki kumpel nie kupił sobie Treka 820, dokładnie takiego jak ten:

Obrazek


Szału nie było. Osprzęt Altus i Acera X, ale w porównaniu do mojego to była bajka...

No to wziąłem się za swój sprzęt. Po zdjęciu błotników, lampek, bagażnika i kół, okazało się, że moja rama nie jest taka zła, była dość lekka, spawy wyglądały bardzo dobrze. Postanowiłem ją zostawić. Przemalowałem ą na niebieski kolor i zacząłem powoli wymianę osprzętu. Najpierw przerzutki, przód i tył Shimano Alivio, GripShifty. Następnie hamulce Acera X i klamki Shogun. Po krótkim czasie przyszły koła na piastach Alivio i obręczach Vuelta. W końcu mój ulep zaczął jakoś jeździć.

I tak sobie nim jeździłem, czasami na prawdę ostra jazda była. W 1996 zrobiłem prawo jazdy. Później odziedziczyłem Fiat 126p i na rower nie było już czasu, ani pieniędzy. I rowerek stał sobie przez kilkanaście lat, używany może z 5 razy w roku.

Ze dwa lata temu przypomniałem sobie o nim. Troszkę zaśniedział i przyrdzewiał. Trzeba było wymienić przerzutki, hamulce, suport, kierownicę, rogi, siodełko, itp. Wymieniłem cały napęd. Zmieniłem opony.

Zakupiłem na Allegro hamulce - STX (Cantilever oczywiście), przerzutka P - Deore LX, przerzutka T - Deore (niestety nie z tamtej epoki), sztyca Kalloy, siodło Selle Bassano, kiera i rogi Zoom (nie starczyło już kasy na nic lepszego).

No i rowerek znowu wrócił do łask. Jeździ się wyśmienicie. Dodam, że kół nawet nie ruszałem. Piast nigdy nie rozbierałem, a mam je od 1995 roku. W szoku jestem, że tak ładnie pracują.

Jakiś czas temu kupiłem klocki Deore LX, miałem je zakładać na wiosnę.

Obrazek



Jakoś nie uśmiechało mi się zakładać je na szczęki STX. Na szczęście między czasie pojawiły się ładne szczęki Deore LX i też je kupiłem :-D

Obrazek



Teraz poluję na przerzutkę tylną Deore LX z epoki.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 14:48 przez Bart, łącznie zmieniany 5 razy.

#4
Piotr pisze:Rower to mnie tam mało interesuje, GDZIE TEN FIAT !@!!
Poszedł na żyletki. Nie mam żadnej foty. Wtedy nawet kliszaka nie miałem. Została mi po nim tylna kanapa.

#11
na pierwszym zdjeciu.... myslalem ze Ci nieboszczyka podeslali ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#17
cardamon pisze:obstawiam, 2450g :mrgreen:
optymista... :-D
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#20
Dziś zaczynam składanie, muszę zrobić przymiarkę czy nie będzie dla mnie za mała ta rama. Miałem zakładać czarnego LXa, ale zdecydowałem się wstępnie na STXa. Chyba będzie bardziej pasował wizualnie do tej ramy. Mam nadzieję, że rozmiar ramy będzie OK, jak nie to rama pójdzie do roweru żony albo na sprzedaż.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#22
Myślałem, że chodzi o cały set który dotarł. Sama rama faktycznie 2300-2400, miałem podobną. EOT.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#25
A co to za koła?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#27
Dzięki za info. Fajnie wyglądają. Myślałem, że to coś z cytrusów od Mavic-a ale naklejka coś mi podpadała bo za mała.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900