#32
Wydaje mi się, że ten Schwinn musi być sprzed 1995 - w 1995 mieli rocznicę 100-lecia istnienia i wypuścili serię jubileuszową "100th Anniversary". Kształt elementów dodatkowych (błotniki, osłona łańcucha, wzór widelca) są jednak bardzo podobne jak w 1995. Może to więc być coś z pomiędzy 1990-1994. Co by nie było, fajny :-)
Mój Schwinn jest z 1995, muszę mu zrobić ładne zięcia i wrzucić go na forum.

#33
Najlepsze jest to, że właścicielka nie przywiązywała do tego Schwina takiej wagi i jak powiedziałem, że ma piękny rower to się popatrzyła powątpiewając - kto wie, czy jakbym zaproponował za niego śmieszne pieniądze to czy by go nie sprzedała :-)

#35
No to jeszcze odnośnie Univegi wypatrzonej przez dodo w Zakopanem - też ją akurat trafiłem :) Fajny patent z rolką na linkę do tylniego hamulca jest :) No i wspomniany sposób montazu linki przedniego hampla:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

#39
Widziałem pod marketem rower- shimano-full m900 (sztyca,stery itd.),koga-miata-karbonowo-stalowa na xt 92,kona explosif 98 na starym osprzecie i ze sztywnym widelcem a na siennej do rowerowego słupa był przypiety focus cr-mo z naklejka retromtb-kogos z forum czy z uk?

#42
na siennej pracuje Ociec Dyrektor i tam jest dużo ciekawego sprzęta...
Tak BTW ten słup nie jest rowerowy co jest w tej akcji najlepsze, bo czasami rowerki pół chodnika zastawiają :lol:

#43
Kona stała w bronowicach-thumby xt,widelec p2 a mała rama na topowych rurach reynolds 853.Widziałem jeszcze rocky mountain cardiac -cr-mo made in canada i pomarańczowego marina team -rama na gołąbku,sztywny widelec ritchey logic i full m900.

#45
Jestem obecnie w Nancy w Lotaryngii, miasto okazało się mekką nie tylko dla fanów retro mtb ale zwłaszcza dla retro-szosowców/przełajowców (w końcu to francja!)
W rowerach górskich osprzęt Exage to tutaj norma, najpopularniejszą marka to RockyRider (czy coś takiego, 3 sztuki widziałem) ale przede wszystkim sa tu rowery unikalne, bardzo stare - dla mnie - nie dajace się zidentyfikować. Identyfikuję w nich tylko Cr-mo i dobry osprzęt z przed wielu lat. Rowerów tych używają tu niczego nieświadomi studenci. A skąd je biora?
Jest tu sklep - warsztat, który w magiczny sposób wytwarza, odtwarz i uzdatnia stare rowery, potem sprzedaje je za 25-65 Euro (przeważnie 30-35), Do sklepu można wejść i sobie naprawić swój rower, chyba można za niektóre rzeczy nie płacić, nie jestem pewien jak to działa. Wydaje mi się, ze jesli wypatrzy się tam jakąś ramę to można ją "zamówić" i za kilka dni otrzymać zrekonstruowany retro bike, za kilkanaście euro.
Załaczam, w pośpiechu (kawiarenka internetowa), kilka zdjęć i pozdrawiam znad Meurthe

http://pokazywarka.pl/cyts0u/

#46
chyba tylko w belgii widzialem wiekszy zlom... za to austriacy o sprzety z ulicy dbaja nalezycie.

sklep-warsztat dziala na tej zasadzie, ze co jakis czas zlom z ulicy jest zbierany przez specjalny oddzial sluzb miejskich (w belgii i w danii jest to policja) do busa. W danii nastepuje w dalszej kolejnosci policyjna licytacja tego sprzetu. W austrii w takich wlasnie warsztatach-"samoobslugowych" mozesz wybrac taki z ulicy lub przyniesc samemu a placisz za czesci ktorymi go sobie naprawiasz. Chyba najwiecej i tak zyskuja na tym szemrani "ciapaci" handlarze o marokanskich badz tureckich korzeniach, ktorzy skupuja pozniej taki sprzet od erasmusow opuszczajacych dane miasto i na targu wprowadzaja w dalszy obrot (ceny powyzej 30e)
Obrazek

#49
hehehe ja jak widzisz tylko w celach kultowych , szytki , koła szosowe itd mnie już taka ilość złomu nie interesuje za bardzo bo ceny niskie nie są.
Jakby Kona jakaś stara albo ... De Kerf ale złom i tylko złom :mrgreen:
www.velotech.pl

#50
Dziś w Krakowie na skrzyżowaniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ciekawe prowadzenie dampera. Odpowiednik DXów firmy Wellgo. Klamki Avid, z tyłu Deore LX. No i coś, co zdemaskuje wielki pan i władca amortyzatorów Focker - otóż RST z teflonowymi goleniami, niestety zapadnięty. Podobno rower już tam stoi ładnych parę dni...
Ostatnio zmieniony 2011-09-27, 14:24 przez dodo1989, łącznie zmieniany 1 raz.

#51
obręcze ma fajne i hamulce:-P
Nie stoi długo, bo nie ma łańcucha zardzewiałego. Jak zardzewieje i Ci się żal zrobi i najwyżej posprzątasz (linka nie wygląda na zbyt solidną :roll: )

#53
No właśnie najpierw czerwień przykuła moją uwagę, a potem amor i prowadzenie dampera. Już nie mogę się doczekać aż łańcuch zardzewieje :-)
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#55
jak zardzewieje to znaczy, że nikt karteczki nie przeczyta :-/ Trzeba pilnować, bo może złego czynu dokonają okoliczni panowie z wózkiem (aluminium zawsze w cenie). Wtedy sprawa może będzie prostsza, bo na najbliższym złomie kupisz go za 10 zł (chociaż może ucierpieć w transporcie)

#58
donosze, iz dnia 05.10.2011 okolo godziny 19-20, minalem sie na ul.siennej (przy empiku) z osobnikiem (wyglad zwyczajny) na czerwonym teamowym specu stumpjumperze cr-mo z widlem szarym fsx. Szkoda ze nie mialem sie jak przyjrzec blizej...
Obrazek