'92 Specialized Stumpjumper

#1
No to kolejną układankę czas zacząć.

Zawsze podobały mi się ładne, zgrabne chromóweczki więc nie odmówiłem sobie nabyć gdy sąsiad postanowił wygonić ją z domu. Naoglądawszy się wcześniej najróżniejszych "klasycznych" realizacji postanowiłem na poniższej ramie również złożyć coś bardzo stonowanego i wysmakowanego. Dlatego też rama wkrótce otrzyma nowe malowanie w kolorze czarnym i stosowne do tego napisy/logo w jaśniejszym, kontrastowym kolorze. Do przodu w chwili obecnej mam dwa widelce. Profilowany/gięty na a-head i drugi, prosty na gwint. Nie zdecydowałem jeszcze który tu trafi. A może ktoś ma w jakiejś przepastnej szafie coś ciekawego z jednocalową rurą...? ;-) Chętnie wstawiłbym tu FS lub jakiegoś Pace na przykład ;-) Nie mniej ze sztywnym widelcem będzie prezentował się również pierwszorzędnie. Osprzęt jest już przesądzony i trafi tu grupa XTR 900-910. Na chwilę obecną poszukuję przerzutki przedniej XTR 28,6mm dolny ciąg oraz jakiś dobry ster (ahead lub gwint, czarny lub srebrny - dia compe, ritchey, itp). Sztyca, mostek i kierownica jeszcze nie są przesądzone, w połaczeniu z czarną rama i w/w osprzętem podobają mi się zarówno polerowane, jak i czarne. Rozstrzygniemy w najbliższym czasie. Koła również są w trakcie precyzowania, tylko dwie opcje - polerka z piastami 900-910 lub całkowicie czarne.

Wszelkie uwagi mile widziane. (może oprócz tych o kolejnym wirtualnym projekcie)

Obrazek


Na tą chwilę część osprzętu wymaga odrobiny cierpliwości i pasty polerskiej, ale część jest w znakomitym stanie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-02, 19:22 przez siedem3, łącznie zmieniany 1 raz.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#4
łoooooo...! Manitou z otwartymi ramionami przyjmujemy ;-) Uczyniłbyś mi Panie Kolego wielka niespodziankę i przyjemność :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#6
Amora obczaiłem już w wątku z Manitou ;-) Podtrzymuję ofertę :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#7
tylko nie czarny !!!!!!!!!!!!!!!
jesli malowac to na ten sam kolor co w orginale
z tymi" gratami" XTR super by sie komponowalo
rameczka ma ladny XTR-owski odcien
byloby skromnie i szlachetnie zarazem
a czarny?????????????? jak chcesz....... w sumie to Twoj rower
pozdrawiam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#8
Wszelkie sugestie są mile widziane, pomyślę... Do czasu aż nie będę miał sterów i innego widelca wszystko jest możliwe. z drugiej strony ten może być czarny, a kolejny w kolorze... lub odwrotnie... ;-) Nie upieram się, z całą jednak pewnością jeden czarny rower w powyższej kombinacji chcę mieć.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#10
No to powiem Wam tak...

Mam w domu Manitou 2 z fioletowymi akcentami na goleniach, ale z gwintowaną rurą 1.1/8" . Jeśli bym zamienił z goleniami ze skoliozowego manitou to można by pomyśleć o innej wersji kolorystycznej, zwłaszcza, że idzie do mnie trochę fioletowych gadżetów...

No i znów mam nad czym myśleć ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#12
Rama jest fioletowa, to przekłamanie kolorów!
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
Skolioza pisze:hmmm, mam do tej ramy Manitou R (czyli dwójkę bez regulacji w szatach jedynki ;-) ) - rura na gwint
W ramach sprostowania - R to raczej Jedynka z pierwszej serii z nowszym logo. Z Dwójką ma wspólne tylko rok produkcji, logo, koronę i średnicę goleni. To był amor OEM oferowany przez Manitou do nowych rowerów.
Uproszczona Dwójka to Manitou Sport (czasem nazywana również M-Sport) - też z 1993r.
Ostatnio zmieniony 2012-01-02, 22:33 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#15
Co my byśmy bez Ciebie zrobili... ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#17
No to pomału części przybywa a i koncepcja się wyklarowała całkowicie.
Decyzja tylko pozostaje czy ster tradycyjny, czy a-head... :-/
Tymczasem jeden z najnowszych nabytków (jak nie tu, to w Himalaya):

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#18
Tange stare są super, tylko to szosowe stery- nie będzie hecy z dolną bieżnią? Tam różne średnice chyba były. Z drugiej strony jak co można bieżnię podmienić, o ile kulki w miarę standardowe.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#19
No szosowy komplet, szosowy... Teraz mi dałeś, idę sprawdzić bieżnię... :-/
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#20
szosa czy mtb ??
1cal to zawsze 1 cal
oversize to zawsze oversize
mysle ze nie ma roznicy...ale..sprawdzic nie zaszkodzi
a-head czy klasyczne ????
chcac byc konsekwentnym musialbys postawic na klasyke
xtr 900 mial chyba tylko takie ???
z drugiej strony ramka bardzo drobniutka ...z a-head wygladalaby lepiej,albo nie ;-)

gdyby ta laleczka byla moja dalbym A-head`a
Ostatnio zmieniony 2012-01-23, 21:26 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
Muszę pomierzyć suwmiarką, ze wstępnych przymiarek bieżnia jest za ciasna na widelec. Zobaczę na spokojnie a jak nie to poszerzę otwór w bieżni.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#22
w secie z tą ramą były stery klasyczne, bo ahead może zaczynał dopiero w głowach konstruktorów kiełkować
a co do bieżni - Shimano na przykład przez pewien czas rozcinało dolną bieżnię (koniec lat 80 początek 90, kiedy były jeszcze zapożyczenia szosowe w użytych materiałach), zeby nie było kłopotu z drobnymi różnicami w widelcach Miały tak Deorki, Deorki DX.... Może ten kierunek obrać - będzie raczej łatwiej niż rozkalibrować średnicę
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#23
Ha! Czyli dolna bieżnia w moim Scorpio nie jest pęknięta! Dzięki Szefie ;D

Tylko czym to przeciąć żeby nie powstała dziura na mm jak nie lepiej? Na mój łeb, skoro kulki są standardowe 5/32" najprościej będzie założyć dolną bieżnię od innych sterów która będzie pasować, z reguły problem jest odwrotny- przy zakupie nowych sterów do starej szosy dolna bieżnia jest ciut większa i trza z blaszkami kombinować. Więc bieżnia ze sterów za 10zł powinna dać radę ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#25
szczerze? jeśli zaczynasz skręcać stery i masz 1mm rów w dolnej bieżni to wygląda to... dziwnie
w chwili jednak kiedy stery mają dobrze skręcony luz nie jest to wyczuwalne Nie wiem, ja odniosłem wrażenie, jakby w miarę skręcania sterów dolna miska zaciskała ten pierścień na widelcu - stery zaczynały kręcić się gładko
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#26
Ja nacinać nie będę, różnica jest minimalna więc pobawię się pilniczkiem lub końcówką szlifierską w wiertarce.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#29
siedem3 pisze:;-) coś wymyślę...
dynamitem !!!!!
dynamitem!!!!!!
musi pojsc !!!!!!!!
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#30
focker pisze:Powodzenia z tym pilniczkiem. Dolna bieżnia jest zrobiona z wysokowęglowej stali - można dwa miesiące się z nią tak bawić, a i tak niewiele to da.
Ja kiedyś wpadłem na pomysł aby uciąć sprężynę z Judy nowszego aby pasowała do starszego.Oczywiście w domu na płytkach w łazience brzeszczotem.Nie pytajcie ile schudłem i jak wyglądała łazienka.Powiem tylko że na sprężynie ledwo było widać że ktoś farbę obdarł:)
Lodzermensch