Kanarek -Cannondale F700 CAAD 4

#1
Przedstawiam jak dotąd moje największe dzieło restauratorskie jeżeli chodzi o malowanie. Jest to rower który w ramach transakcji wiązanej zrobiłem dla mojego kuzyna. Ja posiadawszy za wielką dla mnie ramę w opłakanym stanie namówiłem kuzyna do zakupu całego Cannona z serii F z tym razem za małą dla niego ramą. Moją ramę odmalowałem i złożyłem ją w większości na cześciach z tego który on zakupił.Tym sposobem Cannonki pozostały w rodzinie a ja zyskałem piękną fioletowa Efkę z której zrobiłem rower dla siebie, który też niebawem wrzucę w osobnym wątku. Pracy było niemało ale z efektu jestem bardzo zadowolony. Najpierw ręcznie zdarłem stary lakier który to odłaził (swoją droga częste zjawisko w Cannondalach) później rama zostałą zapodkładowana i otrzymała wybrany przeze mnie lakier (padło na kolor Snakeskin Green z Dogda). Zdjęcia niestety nie oddają efektu bo robione telefonem, najbliższe rzeczywistości jest to nieostre zdjęcie z pokoju i te robione w komorze lakierniczej Lakier to połączenie kilku metalików i perły i mieni się niemal jak kameleon :-) Po polakierowaniu bazą nakleiłem naklejki które wyciął mi na ploterze znajomy na wzór z innego mojego roweru. Na to wszystko poszedł lakier bezbarwny. Co do czerwonych dodatków to hamulce DX'a być w tym rowerze musiały więc pomalowałem koszyk, korbę i sztycę na taki sam kolor ale koniec końców zrezygnowałem z czerwonej sztycy i korby bo było tego za dużo moim zdaniem, co widać na focie. W zamian poszła czarna sztyca i korba Cody, czerwone pozostały tylko hamulce i klamki oraz koszyk. Na żywo ładnie się to komponuje bo na zdjęciach jakoś te kolory mało żywe wyszły. Jakby się komuś opony w wersji semi slick nie podobały informuję że na koniec dostał nowe hutchinsony :)

Specyfikacja:
Rama: Cannondale F700 CAAD4 '1999
Amortyzator: Headshok Fatty M
Mostek: Cannondale
Kierownica: Cannondale Competition 220g - ciężki kloc
Klamki: Deore DX
Minetki: STX RC
Hamulce: Deore DX
Przerzutka przód: Deore LX
Przerzutka tył: Deore XT RD-M737
Korba: Coda 501
Kaseta: 105 8sped
Piasta przód: Coda 700
Piasta tył: Deore LX- czarna
Obręcze: Mavic 220
Szprychy: DT Comp
Opony: Hutchinson Python
Sztyca: Bontrager ( nie ma na zdjęciu- 430 gram ,cieżka jak diabli)
Siodło: Velo -330g też cpo zbuju

Masa: 11.6kg

Gdyby pomyśleć o jakiś rozsądnych sztycy, siodle kierownicy i dętkach to pół kilo jest spokojnie od urwania.


https://picasaweb.google.com/1015439481 ... directlink

#6
restauracja to dążenie do oryginału,albo baaaaaaaardzo umiejętna mutacja,a to....
to jest profanacja zjawiskowej ramy,i całego roweru,przez tesco'wy kolor i niespójną reszte(hamulce to BMX!!!)
ale...lans jest ;-)
śmietnik to nie retro!

#8
Rower wymagał wiele pracy i efekt jest zadziwiający - w pozytywnym znaczeniu.
Całkowicie się tu nie zgadzam ze smolarem.

Co tutaj jest niespójne?
Hamulce to zwykły LX, tylko w poszukiwanym kolorze. Do tego rocznikowo pasują do reszty osprzętu. Wiele osób ich używało w swoich rowerach pod koniec lat 90-tych - często bardzo znanych. Kolor też jest fajnie dobrany i robi pozytywne wrażenie z daleka - szczególnie w połączeniu z żółtymi gumami i naklejkami (które mogłyby być bardziej staromodne [w konwencji osprzętu] ale to już czepianie się, bo wtedy nie mógłby to być CAAD4)
Każdy ma swoją koncepcję - a ta jak najbardziej mieści się w dobrym smaku i robi pozytywne wrażenie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#9
[quote="focker"
Każdy ma swoją koncepcję - a ta jak najbardziej mieści się w dobrym smaku i robi pozytywne wrażenie.[/quote]

Dziękuję za obronę :) Taki dokładnie był mój zamysł by rower był inny niż wszystkie. Nie zamierzałem odtwarzać oryginału bo takowe już posiadam i chciałem by ten akurat był niepowtarzalny. Kolor jakoś specjalnie z malowań Cannona się nie wyłamuje bo zieleń w Caad4 podobna była ino nie w metaliku a chciałem bardzo metalik bo malowania które robił Cannondale w pierwszej połowie lat 90 bardziej mi się podobały- ot taki mariaż starego z nowszym. A co do DX-ów to niemało ich jezdziło w mtb właśnie ze względu na niepowtarzalną czerwień.

#10
focker pisze:Rower wymagał wiele pracy i efekt jest zadziwiający - w pozytywnym znaczeniu.
Całkowicie się tu nie zgadzam ze smolarem.

Co tutaj jest niespójne?
Hamulce to zwykły LX, tylko w poszukiwanym kolorze. Do tego rocznikowo pasują do reszty osprzętu. Wiele osób ich używało w swoich rowerach pod koniec lat 90-tych - często bardzo znanych. Kolor też jest fajnie dobrany i robi pozytywne wrażenie z daleka - szczególnie w połączeniu z żółtymi gumami i naklejkami (które mogłyby być bardziej staromodne [w konwencji osprzętu] ale to już czepianie się, bo wtedy nie mógłby to być CAAD4)
Każdy ma swoją koncepcję - a ta jak najbardziej mieści się w dobrym smaku i robi pozytywne wrażenie.
odsyłam do katalogu z '99 roku...widnieje tam,że owa rama to nie 700,a 2000 w przepieknym "afterburner fade"(swoją drogą skojarz ją z czerwonymi(choc dla mnie to wciąż BMX)DX'mi)...a naklejki,to kolejny przykład amatorszczyzny(a wystarczyło spojrzeć na orginał).
reszta jak mówiłem...chociaż jakby pociągnąć na żółto,dać takowy pancerz,byłoby spójniej :lol:

aaaaa,pokaż te oryginały.
Ostatnio zmieniony 2012-02-22, 15:35 przez smolar, łącznie zmieniany 1 raz.
śmietnik to nie retro!

#11
smolar pisze: odsyłam do katalogu z '99 roku...widnieje tam,że owa rama to nie 700,a 2000 w przepieknym "afterburn fade"
Skoro kolega taki szczegółowy to tama to nie jest ani F700 ani F2000- była sprzedawana jako frameset więc nie miała oznaczeń. Po drugie idąc za katalogiem '99 w tym malowaniu naklejki miały kolor czarny a nie srebrny. A po trzecie owo przepiękne "afterburn fade" za nic w świecie mi się nie podobało i kojarzyło ewidentnie ze straganem, ale stare przysłowie mówi że o gustach się nie dyskutuje.

#12
dolacze do dyskusji
choc jestem w takiej sytuacji,ze kazda moja polemika z Fockerem moze sie skonczyc zalaniem mojego widelca nie olejem,a jakas mieszanina blota,soli i bog wie czego jeszcze :lol: :lol: :lol:
ale musze zgodzic sie ze Smolarem
nie wnikam orginal czy nie(choc jesli naprawde z 2000 zrobiono 700 to juz oszustwo-zwlaszcza ze forum pt RETRO MTB naprawde zobowiazuje !!!!)
co do czerwonego koloru dodatkow jest tak ostry ze zupelnie zdominowaly badz co badz ladnie pomalowana ramke
pracy wlozone duzo ,a nic nie widac bo pierwszy plan to hamulce koszyczek na bidon i korby(cale szczescie ,ze juz wymienione !!!)
kolor to jedno,a drugie to .... ze te DX naprawde dobrze wygladaja tylko w BMX
bo do tego byly stworzone
w zlotych latach MTB byloby wielkim nietaktem pokazac sie na tak fajnym Canonie wyposazonym w V´ki DX
wymien te graty z piekla rodem :evil: na cos bardziej neutralnego(kolorystycznie) i bedzie OK ;-) ;-)
pozdrawiam
ps
laczenie zieleni z czerwienia to wogole sliski temat
zwlaszcza gdy jeden kolor w metaliku ,a drugi nie
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
tak dla ścisłości, minigrupa DX była przeznaczona także do rowerów FR/DH, nie tylko BMX.

Mój gust podpowiada mi wymianę czerwonych akcesoriów na niebieskie. Dzięki temu z papuziego roweru otrzymamy (w moim mniemaniu) gorącą brazylijską sambę ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#14
siedem3 pisze:tak dla ścisłości, minigrupa DX była przeznaczona także do rowerów FR/DH, nie tylko BMX

Wysokiej jakosci komponenty dla ekstremalnych rowerow BMX
cytat z katalogu SHIMANO 99

pozdrawiam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#15
Zgadza się Panie Marcinie ;-)

Tylko, że w grupie DX były równiez bardzo popularne pedały SPD DX do zjazdu i FR(czerwono-czarne) a v-brake-i z tej grupy były namiętnie montowane w ówczesnym czasie do rowerów z zacięciem FR.

Do BMX stricte dedykowane były jedynie piasty.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#16
Zgadza się Panie Lukaszu ;-)



Do BMX stricte dedykowane były jedynie piasty.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#17
sa modele rowerów/ram których nie wolno poniżać"
a to coś(pięknego kiedyś) kojarzy mi się z golfem2 w grubej szpachli i nowoczesnym kolorze,z pomalowanymi na czerwono bębnami :lol:
śmietnik to nie retro!

#18
smolar pisze:sa modele rowerów/ram których nie wolno poniżać"
a to coś(pięknego kiedyś) kojarzy mi się z golfem2 w grubej szpachli i nowoczesnym kolorze,z pomalowanymi na czerwono bębnami :lol:

Bez przesady, to nie to nie Klein, tych ram jest mimo wszystko od groma i ta miała być po prostu inna. Poniżeniem byłoby dojeżdżanie jej w takim stanie jak była czekając aż utleni się doszczętnie. Jeden lubi blondynki drugi brunetki, jedni kobiety a inni chłopców :-P

#20
pobijcie sie jeszcze ;-) wszyscy jak baby na targu . kolega pokazuje fajnie odnowiony rower tak jak mu sie podoba a wy go besztacie że spierd...... sprawe :-> , tak jak jest napisane każdemu się podoba co innego koniec kropka . ja sam osobiście bym zamiast czerwonego lakieru zrobił bym czerwoną anodę w odcieniu obręczy mavica 517 i tu też bym te obręcze widział , lecz gdzie tu znaleźć anodownię niedrogo ??
a tak na marginesie to forum spada na psy jest stanowczo za mało kur ........... :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=SBHwyCh-Rfo

#22
No dobra !!!
przekonaliscie mnie
jutro na allegro kupie zardzewialego rometa(z calym szcunkiem do marki)
i walne sobie lakierek -najchetniej bialo zielono rozowy..... i naklejki tez zrobie
KLEIN ATTITUDE
a co nie wolno
"mysle ,ze koncepcja miesci sie w dobrym smaku"
i
"zrobi pozytywne wrazenie"

;-) ;-) ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#24
marcin74 pisze:No dobra !!!
przekonaliscie mnie
jutro na allegro kupie zardzewialego rometa(z calym szcunkiem do marki)
i walne sobie lakierek -najchetniej bialo zielono rozowy..... i naklejki tez zrobie
KLEIN ATTITUDE
a co nie wolno
"mysle ,ze koncepcja miesci sie w dobrym smaku"
i
"zrobi pozytywne wrazenie"

;-) ;-) ;-)

Myślę że powinien być to od razu ADROIT ;-)

#25
Smolar, Marcin - weźcie sobie wylejcie na głowy po wiadrze zimnej wody, bo pieprzycie farmazony jak struci. Aż ręce opadają.

Marcin - popadasz w nieuzasadnioną skrajność.
Rama jest Cannondale, przemalowana jedynie wg koncepcji właściciela. Rama oryginalnie sprzedawana jako frameset, wiec może to być równie dobrze f700 (w 2001r. F700 był na CAAD4) jak i F2000. Wiec skąd do jasnej cholery Ci się wzięło porównanie roweru zrobionego z zachowaniem marki i detali do przeróbki Rometa na Kleina? Kolor się nie podoba - ok. Masz do tego prawo. Ale do profanacji i takich porównań to tu jeszcze daleeeko.

Słuchajcie - każdemu może się nie podobać malowanie, jakieś detale itp. Ale do cholery jasnej - w tą ramę był włożony pomysł, koncepcja, kupa pracy i serca. Krytykujcie sobie kolory - ale gadanie, że to fuszerka, amatorszczyzna albo profanacja to jakiś absurd. Szczególnie, jeśli w swoje rowery nie wkłada się serca. Miałkie to i płytkie.

Już był temat o tym, czy warto przemalowywać ramy czy nie. Ta rama była w fatalnym stanie, a teraz jest piękna. I wróciła do świetności - za co chwała właścicielowi. Jakoś nikt nad Endorfiną Himayera nie biadolił jaka to profanacja. Bo to nie jest profanacja, tylko zrealizowanie własnego pomysłu. Dalej mamy Scotta, dalej mamy Cannondale'a - a nikt to nie chciał zrobić F2000 z F600. Wręcz przeciwnie.

Tyle ode mnie - o ortodoksjach i miałkich złośliwościach.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#26
focker pisze:Smolar, Marcin - weźcie sobie wylejcie na głowy po wiadrze zimnej wody, bo pieprzycie farmazony jak struci. Aż ręce opadają.

Marcin - popadasz w nieuzasadnioną skrajność.
Rama jest Cannondale, przemalowana jedynie wg koncepcji właściciela. Rama oryginalnie sprzedawana jako frameset, wiec może to być równie dobrze f700 (w 2001r. F700 był na CAAD4) jak i F2000. Wiec skąd do jasnej cholery Ci się wzięło porównanie roweru zrobionego z zachowaniem marki i detali do przeróbki Rometa na Kleina? Kolor się nie podoba - ok. Masz do tego prawo. Ale do profanacji i takich porównań to tu jeszcze daleeeko.

Słuchajcie - każdemu może się nie podobać malowanie, jakieś detale itp. Ale do cholery jasnej - w tą ramę był włożony pomysł, koncepcja, kupa pracy i serca. Krytykujcie sobie kolory - ale gadanie, że to fuszerka, amatorszczyzna albo profanacja to jakiś absurd. Szczególnie, jeśli w swoje rowery nie wkłada się serca. Miałkie to i płytkie.

Już był temat o tym, czy warto przemalowywać ramy czy nie. Ta rama była w fatalnym stanie, a teraz jest piękna. I wróciła do świetności - za co chwała właścicielowi. Jakoś nikt nad Endorfiną Himayera nie biadolił jaka to profanacja. Bo to nie jest profanacja, tylko zrealizowanie własnego pomysłu. Dalej mamy Scotta, dalej mamy Cannondale'a - a nikt to nie chciał zrobić F2000 z F600. Wręcz przeciwnie.

Tyle ode mnie - o ortodoksjach i miałkich złośliwościach.
ave

#27
marcin74 pisze:No dobra !!!
przekonaliscie mnie
jutro na allegro kupie zardzewialego rometa(z calym szcunkiem do marki)
i walne sobie lakierek -najchetniej bialo zielono rozowy..... i naklejki tez zrobie
KLEIN ATTITUDE
a co nie wolno
"mysle ,ze koncepcja miesci sie w dobrym smaku"
i
"zrobi pozytywne wrazenie"

;-) ;-) ;-)
wy się smiejecie a pomysł bynajmniej nowy nie jest.... :oops:
to było kiedyś piękne Pro Evo... (foto z Retrobike.co.uk)

Obrazek


a co do samego przedmiotowego roweru - Vki i klamki DXa lubię, choć może istotnie bardziej pasowałyby do nie-metalicznego lakieru
korba czerwona - zamiana na Codę to dobry krok IMO

A przede wszystkim podziwiam za włożoną pracę i jej efekt - podobac się rowerek ma właścicielowi Nam może, nie musi Fajnie jest podyskutować, skonfrontować wizje etc uważam jednak że bardziej powinno przybrać to formę "moim zdaniem" zamiast "stary aleś skopał" ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#28
Nie sądziłem że rower wzbudzi aż takie emocje. Chyba mogę się poczuć trochę jak artysta, którego pracę jedni kochają a inni nienawidzą. Jest kontrowersyjny właśnie taki jaki miał być :-D

#30
masz sporo racji Focker
z tym porownaniem to sie zagalopowalem
a co do samej renowacji pelen szacun, szkoda tylko ze nie w orginale ;-) ;-) (bardzo szkoda)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie