Peugeot Energy? Niech będzie... :)

#1
Witam!

Jak w temacie.. zacząłem znowu rujnować się finansowo i zakupiłem ramkę Peugeot-a model prawdopodobnie Energy ale dokładnie nie wiem jaki numer.

Obrazek


Szczerze powiem, że nigdy bym nie przypuszczał, że stanę się posiadaczem takowej ramy bo zawsze w kręgu moich zainteresowań były bardziej popularne i powszechne marki.
Ramka jest w rozmiarze 18 cali. Z katalogu Peugeot-a z 1999 roku dowiedziałem się następujących informacji:

Obrazek


... więc ich ramy są bardzo dobrej jakości.

Dzięki uprzejmości Naszego forumowego kolegi ANDRIUBIKER-a udało mi się nabyć amortyzator Rock Shox Judy SL, który zagości na stałe w tym rowerze. Judyta była kupiona przez Andrzeja na części a moja rola polegała tylko na podesłaniu nowiutkich elastomerów. ADNDRIU amortyzator przeserwisował i złożył w jedną całość za co z tego miejsca bardzo mu dziękuję! :-)

Co do planów... Na razie na stanie mam tylko ramę, żółtą Judy i czarne stery Chris-a Kinga... co do reszty się zobaczy. ANDRIUBIKER stawia mocno w tym rowerze na grupę M952 ale nie wiem jak to się potoczy z kapitałem bo to dosyć ekskluzywny wariant.

Jeżeli macie jakieś sugestie to zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 22:31 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#4
corrado1111 pisze:To może idź do Harrego z Tybetu?
Przestań oglądać te ogłupiające filmy :)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
chyba głupoty :) Sory corri.. o gustach się nie dyskutuje ale klasyki polskiej kinematografii należy szukać w starszym kinie.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
łoj tam łoj tam, Corriemu pewnie chodzilo o ten brak kobiet w Twoim zyciu i zebys mnichem zostal w schaolin ;), ale off top powstal, teraz lepiej sugestie jakie kto ma , ewentualnie jakie kto ma fanty do niego he he
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 22:44 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#9
ANDRIUBIKER pisze:łoj tam łoj tam, Corriemu pewnie chodzilo o tek brak kobiet w Twoim zyciu i zebys mnichem zostal w shaolin ;), ale off top powstal, teraz lepiej sugestie jaki kto ma , ewentualnie jakie kto ma fanty do niego he he
No i Andriu skumał aluzję:)
Lodzermensch

#11
Świetny zakup.
Zacna firma, bardzo zacna ramka, piękne łączenia rur, które z wyglądu mogą budzić niepokój czy nie pękną na łączeniu ze względu na brak spawów. Od prawie 20 lat mam trekinga Peugeota z ramą na rurach Columbus Cromor tak właśnie łączonych, dawno temu jeździłem na nim z sakwami i namiotem, tak że rower ważył czasem ponad 40kg i ta rama jest nie do zdarcia :-)

Ciekaw jestem ile waży Twoja rama, bo jeśli grubość ścianek jest taka jak na stronie z katalogu - 0,6mm to pewnie dobrze poniżej 2000g ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 22:48 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#12
corrado1111 pisze:
ANDRIUBIKER pisze:łoj tam łoj tam, Corriemu pewnie chodzilo o tek brak kobiet w Twoim zyciu i zebys mnichem zostal w shaolin ;), ale off top powstal, teraz lepiej sugestie jaki kto ma , ewentualnie jakie kto ma fanty do niego he he
No i Andriu skumał aluzję:)
To trzeba było tak od razu :)
Gerwazy pisze:Świetny zakup.
Zacna firma, bardzo zacna ramka, piękne łączenia rur, które z wyglądu mogą budzić niepokój czy nie pękną na łączeniu ze względu na brak spawów. Od prawie 20 lat mam trekinga Peugeota z ramą na rurach Columbus Cromor tak właśnie łączonych, dawno temu jeździłem na nim z sakwami i namiotem, tak że rower ważył czasem ponad 40kg i ta rama jest nie do zdarcia :-)

Ciekaw jestem ile waży Twoja rama, bo jeśli grubość ścianek jest taka jak na stronie z katalogu - 0,6mm to pewnie dobrze poniżej 2000g ;-) [/list]
Co do łączenia rurek miałem w 1-szej chwili takie samo odczucie... czy to się nie połamie... :-)
Jeżeli chodzi o wagę to zważę i podam wynik ale w ręku ją czuć więc stawiałbym na powyżej 2 kilogramów.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#16
skolioza pisze:ładna ramka - ja bym w niej Sachsa wiodział - byłoby nietuzinkowo
szarak to chyba za dużo....
Świetny pomysł. No Shimano pełna Europa rower to byłoby coś. Nie przypominam sobie żeby ktoś tutaj porwał się na takie szaleństwo ;-) A nie, Endriu coś tam kombinował ale ostatecznie nie wiem jak to się skończyło.

#17
Ja dodam swoje trzy grosze, bo ostatnio jestem w temacie Peugeotów.
To jest rama z 1999r. Dokładny model to chyba Energy 20 albo 10 - sprawdzę to dziś w sklepie, bo stoją tam dwie ramy - czerwona i zielona.
Niestety - z Columbusa są tylko rury przedniego trójkąta. Rury mają zwykły kształt. Pierwotnie stała ta rama na STX.

Swoją drogą - drążę ostatnio temat Peugeota bo składam rower do ciężkich wypraw w Alpach i mam możliwość kupienia nowej ramy Energy 50 - zielonej. Rożnica w porównaniu do czerwonej (też dostępnej w sklepie) jest spora. Przede wszystkim całość jest na Columbusie Pulse - nie tylko przedni trójkąt. Do tego tylne widełki są wygięte w s-stay a rury przedniego trójkąta mają przekrój trapezoidalny.

Stąd moje pytanie - co to jest Columbus Pulse??
Na ten temat nigdzie informacji znaleźć nie mogę.
W rozmowie z Radziejem wyszło nam, że Pulse to rurki robione wyłącznie dla Peugeota i że to jest po prostu Cromor. Niby ok, ale Cromor ma zasadniczo zwykły, okrągły przekrój rur - a w Energy rury są trapezoidalne. Sugerowałoby to, że w niższych modelach jest Cromor, a w Energy 50 pod nazwą Pulse kryć może się coś innego. Rama zielona miała oryginalną cenę 1100zł w sklepie - a czerwona tylko 400zł, więc różnica jest spora (widać to nawet w wykonaniu - jakość wykończenia czerwonej jest dużo niższa). Macie jakieś informacje na ten temat?

I jeszcze jedno pytanie - jak jest masa ramy z wątku?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#18
Obawiam się że odpowiedzi możemy nigdy nie uzyskać. Chiociażby dlatego że Peugeot miał brzydki zwyczaj maskowania z czego ich ramy stalowe są dokładnie wykonane. Dodaj do tego drapieżny marketing bo firma miała już spore kłopoty finansowe w latch 90 (droga siła robocza, przeinwestowanie w technologię) Oni jeszcze przed GT kombinowali z termoplastem, co zresztą pogrążyło i GT. Tak więc musieli ostro kombinować żeby sprzedać swoje rowery.

Pamiętam do dzisiaj takie potworki Peugeota jak Team Tim Gould Replica. Ładnie wyglądająca ramka z rur wodociągowych na TY20 żeby tylko wcisnąć namiastkę roweru teamowego nieświadomym klientom.

#19
Panowie jestem na wyjazdach. W srode podam wage ramki.
Ja myslalem o STX RC na tej ramce ale zadne decyzje jeszcze nie sa podjete.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#21
dawaj go na altusie, w koncu syfa nie ubiera sie w nic konkretnego to nie jest stevens tylko jakis tam peugeot, wiec aby jezdzil....:D... a pod pojeciem pulse kryje sie to co trzeba , ta rama jest na pelnym cr-mo, od columbusa , tylko przedni 3kat ma dodatkowo napis na nalepce o tym mowiacy ( tre tubi), grubosci scianek zasadnioczo mowia z czego jest rama zrobiona, odnosnie columbusa pulse mam katalog ktory to dokladnie definiuje, w uproszczeniu, linia pulse, to rury robione pod specjalne zyczenie i zgodnie ze specyfikacja jaka zamowil producent ram
Ostatnio zmieniony 2013-08-12, 11:24 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#22
w kwestii roweru europejskiego, tu problemu nie ma, dawno juz zlozylem peugeota na sachs new success, problem jest zeby zlozyc ,tak jak wstepnie planowalem 100 procent rower made in france, to sie udalo w 90 procentach, brak odpowiedniej klasy amortyzatora francuskiego i zabojadzkich sterow oraz rurek, reszta sie udala

#24
a podobno taki hi-end miał być, wychodzi na to że za "dobrą" radą Skeevo kupił ramę z kilkoma rurkami i siodłem za 350zł, a nowa wisi w sklepie za 400zł, a jaka obraza majestatu była na moją propozycję żeby to ubrać w m739... łohohoho Andriu samiec alfa i omega retromtb, wójek dobra rada normalnie :lol:

#25
jakis ty jest cienki w uszach to az zal komentowac , buehhhe, sklejaj tego zloma, co wstyd na nim nawet naklejki trzymac, bedzie lepiej:), wiele nie ma wspolnego ta rama z ta ktora jest prezentowana,a nawet i z tego katalogu widac ze roznice w cenie miedzy najwyzszym modelem a najnizszym to jedynie osprzet, jedyna ktora ma 3 rury columbusa to ta druga od gory, katalogow wklejal nie bede, zainteresowani maja je na pw

#28
Zmierzyłem suwmiarką sztycę, którą poprzedni właściciel dał w pakiecie. Niestety sztyca była wytarta i nie było na niej widać rozmiaru więc musiałem mierzyć i wyszło 27,2. Innej sztycy o tym rozmiarze jeszcze nie przymierzałem aby mieć pewność.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#29
Dzięki wielkie.
Ostatnio gdzieś natrafiłem na informację, że tam była sztyca 27,0.
Ciągle mi ta rama po głowie chodzi, bo całkiem fajnie się prezentuje u Ciebie.
Nie myślałeś o innym amorze? Jak dla mnie Judy z 1995r. tutaj może być uważana za trochę za starą. Bardziej bym tu Hydracoil widział. Ciekawie też wyglądają w mojej ocenie cienkie rurki stalowe z grubymi goleniami np. Bomberów. Ale to nie każdemu się podoba.
Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#30
Ramka jest super. Nawet jezeli okazaloby sie ze katalogowo wysoko nie stala to i tak jest warta uwagi. Jezeli masz okazje kupic taka rame nowa ze sklepu to smialo.
Jeseli chodzi oamortyzator to podobaja mi sie takie polaczenia jak najbardziej. Na te chile niestety nie dysponuje jednak Judy hydracoil bo pozbylem sie swojej ze wzgledu na jej padlinowaty stan a od handlarzy wiecej amortyzatora zadnego nie kupie. Jezeli bede mial okazje kupic hydracoil ze sprawdzonego zrodla to na pewno sobie sprawie.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900