#34
snack pisze:a po co druga RD? tamta na zdjeciach prezentowała się bardzo ładnie..
a ta jest w ładniejszym:) - prawie jak nówka bo zdjęta z trekinga który miał osłonę na RD:)

Jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju. W przednim kole jeden konus jest powżerany , oberwało się też bieżni w niewielkim stopniu. Oś jest prosta, smar z tej strony był brudny - uszczelnienie chyba zawiodło.
Mam m550 nówke - ale tam konusy mają inne uszczelnienia, dorwać konusy od m650 chyba nierelane.

#35
rozebrałem kolejny raz przednie koło i okazuje się, że m650 ma konusy niemal identyczne jak m550 - różnica jest niemal żadna:) A akurat cześciowo za sprawą Mekpa miałem nówkę m550:) Więc zrobiłem przeszczep wnętrzności. Korpus dxa niestety ma wżery - przepolerowałem to porządnie Autosolem - może cośtam wyrównało.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#36
To że piasta ciężko się toczy, konus ma wżery itp. ma tak marginalne znaczenie, że w ogóle nie ma co sobie tym głowy zawracać. Podczas jazdy to jest w żaden sposób niezauważalne. Nawet obcując z chińskimi piastami - które w rękach ciężko nawet jest poruszyć, praktycznie nijak ma się to do normalnego użytkowania. Dużo więcej byś poczuł montując super szybkie opony na takiej chińskiej pieście niż mieć magiczne ceramiczne kulki i wszystko cacy w środku piasty i pierwszą lepszą, nawet markową gumę.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#37
Tak, pewnie masz rację. Ale myślę, że sam wiesz jaką frajdę daje takie grzebanie i dopracowywanie każdego detalu:) Może dzięki temu piasta dłużej pożyje, a napewno rzadziej będę wymieniał kulki.
Piasta mimo sporych wżerów toczyła się dość gładko.
Ceramiki tam bym nie pchał bo to już lekka przesada.

do polerki bieżni użyłem takiej filcowej nasadki na szlifierke - a myślałem, że do niczego się nie przyda:)
Obrazek

#42
tak.
Podobna szlifierka pojawia się w Lidlu. Wymienne głowice pozwalają na zastosowanie koncówki z różną średnicą trzpienia. Końcówki zamawiałem z chin przy okazji jakichś gażetów.
Ale filcowe krążki opłaca się brać wyłącznie dremela - te chińskie szybko się rozpadają:)

#45
kapelusznik pisze:tak.
Podobna szlifierka pojawia się w Lidlu. Wymienne głowice pozwalają na zastosowanie koncówki z różną średnicą trzpienia. Końcówki zamawiałem z chin przy okazji jakichś gażetów.
Ale filcowe krążki opłaca się brać wyłącznie dremela - te chińskie szybko się rozpadają:)
Na allegro jest taki wybór tych końcówek w niskich cenach że masakra, ja kupiłem ze dwa zestawy to mam teraz wszystkiego na lata.
Lodzermensch

#46
Super maszyna w swietnym stanie, gratuluje! To mlodszy brat moich trzech ;-) Ciagle szukam ramy z tego rocznika - jedyny na mufach z przelotka do FD i w takim wlasnie rozmiarze. Ja mam wszystkie trzy mniejsze: 43 C-C/46,5 C-T, gorna rura 56,5cm. Mam jeszcze czarnego 950 '93, ale rama duza, 22cale :-(

#47
Praca wre widać z dbałością o każdy szczegół. Miło się patrzy.
corrado1111 pisze:Na allegro jest taki wybór tych końcówek w niskich cenach że masakra, ja kupiłem ze dwa zestawy to mam teraz wszystkiego na lata.
Corri Ty masz tą szlifiere z Lidla co ja chyba... Które tam dodatkowe końcówki dokupowałeś z allegro? Podlinkowałbyś?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#48
Skeevo pisze:Praca wre widać z dbałością o każdy szczegół. Miło się patrzy.
corrado1111 pisze:Na allegro jest taki wybór tych końcówek w niskich cenach że masakra, ja kupiłem ze dwa zestawy to mam teraz wszystkiego na lata.
Corri Ty masz tą szlifiere z Lidla co ja chyba... Które tam dodatkowe końcówki dokupowałeś z allegro? Podlinkowałbyś?
Każde pasują, ta szlifiera ma wymienne głowice i każda średnica pasi.


http://allegro.pl/szlifierka-mini-270w- ... 62231.html chyba bardziej się opłaca niż same końcówki.

http://allegro.pl/zestaw-szlifierski-do ... 22950.html

http://allegro.pl/zestaw-koncowek-tarcz ... 92494.html

http://allegro.pl/zestaw-30szt-frezy-do ... 03996.html

http://allegro.pl/zestaw-ez-speedclic-t ... 09538.html

Od pyty tego jest.


Tu już na bogato: http://allegro.pl/zestaw-akcesorii-389s ... 04399.html
Lodzermensch

#49
Jest tego trochę...
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#51
Mnie najbardziej interesują narzędzia do polerowania. Tylko po to kupiłem tą szlifierkę.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#54
kapelusznik pisze:filce do polerowania tylko oryg. dremela. Te chińskie szybko się rozpadają.
poza tym...to nie wątek o szlifierkach;)
Ja już się kajam, Ojcze przenieśmy to gdzieś.
Lodzermensch

#56
Fajna tak osłonka, taka schludna.

Specuś też miał osobną sesję z detalami? :-) Popatrzyłbym :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#57
Osłonka ładna, minus taki, że pod spodem będzie zbierał się brud. Ale pod osłonke dałem folię i zawsze można zdjąć i umyć a lakier nie ucierpi:)

Speca czeka jeszcze dopracowanie kilku detali i będzie porządna sesja - bo rower jest ekstra.
Niestety stan lakieru jest tam kiepski, czeka go wymiana sterów - bo teraz taka lipa jest zrobiona.
Obrazek
Obrazek

#58
A ta RD w Treku tyż już po wymianie na tę ładniejszą? Jeżeli tak to w sumie nie ma co z nim już dalej kombinować.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#59
nie, rd jeszcze nie wymieniona. Do tej drugiej chcce jeszcze zajrzeć.

Oponki chciałbym inne jakieś ładne, ale nie ma nic...
takie dorwałem continentale, ale nie wiem czy nie będzie przegięcie już z kolorem:
Obrazek


ta czerwień nie jest tak żarówiasta:)
no a później speca dopieszczam:)

#60
Opony fajne. Może być jednak trochę za dużo tej czerwieni. Mam tak w Konie i prawdopodobnie zastąpię oponami w kolorze czarnym tak jak było w katalogu. Twój Trek katalogowo również miał całe czarne i chyba lepiej się tego trzymać aby oko nie skupiało się na oponach a ramie. Ewentualnie pomyśleć o brązowych bokach.

Tutaj masz porównanie.

Obrazek


Wydaje mi się a w zasadzie jestem przekonany, że do czerwonej, ładnej ramy jednak lepiej zakładać opony w czarnym kolorze aby kolor tej ramy był bardziej uwidoczniony. Tylko Cannon-y mi podchodzą z czerwonymi oponami jakoś.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900