Serotta MAX II 1994

#1
Zakładam konkretny temat, by nie bruździć w wątku o jej aluminiowej siostrzycce.

Wcale nie szukałem tego roweru, ale dziwnym trafem sam mnie znalazł - ot znajomy, od którego brałem model Competiton AL zadzwonił do mnie z pilną wiadomością - "Adam, mam Sorette, jak chcesz. Wpadaj, oglądaj i zabieraj". Na drugi dzień była już moja.

Model MAX II. Produkowany niby tylko w roku 1994. W zasadzie poza wzmianką w bikepedii niewiele jest o nim informacji. Zdjęć nie znalazłem żadnych.
Do roku 1993 MTB tej firmy bazowały na rurach Columbusa MAX OR. Od 1994 zmieniła się nazwa na "Serotta Colorado Concept Tubing". Czy tylko nazwa? Nie wiem, może jak się zgłębie w temat to coś więcej się wyjaśni.

Benek Serotta ceni swoją robotę. Według niemieckiego katalogu z tamtych lat - SAMA ramka to koszt 1999DM. To dokładnie tyle co kompletny Scott Comp Racing, Specialized Stumpjumper, GT Karakoram czy Marin Eldridge Grade czyli rowery na osprzęcię około Deore LX/XT.

Mój żółtek to budżetowa wersja, praktycznie na całym czarnym LX. Dostał też MAGa 21 (w standardzie był sztywniak) i Magurę Race Line.
Na razie był tylko krótki trip. Wszystko chodzi bardzo ładnie, ale i tak pójdzie do przeróbek. Więcej się dowiem jak rozbiorę i ocenię stan komponentów.
https://www.facebook.com/evobikesycow
Załączniki
MAXII 5.jpg
MAXII 4.jpg
MAXII 3.jpg
MAXII 2.jpg
MAXII 1.jpg

#2
Jest piękna! Spełnia wiele moich wymagań, jeśli chodzi o retro MTB.
Może i ja natrafię kiedyś na coś równie wspaniałego. Póki co oddzielam nieliczne ziarna od plew. Bo na Allegro/OLX nie jest wcale tak łatwo, mimo gigantycznej podaży...

Ukręcenia kółek życzę! :mrgreen:
Jest:
93' GT Avalanche AL
97' Giant MCM
98' Giant Escaper Expert
99' Giant 880 ATX
97' Trek 730 MultiTrack

#6
Szkoda że nie ma dwóch sztuk tych bluz - wtedy może dałbyś radę się okryć :-)

A tak serio to naprawdę ładne retroMTB - nawet w tej "słabej" konfiguracji jest ok. Dorzuciłbym tutaj parę gadżetów z epoki albo NOS'ów zamiast gruntownej modernizacji.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#7
Plany w skrócie:

LX zostaje. Potrzebuje tylko FD 34.9 DS. Canty czarne z szufladkami są. Koła też pozostaną te oryginalne. Manetki X-Ray albo SRT600 z jakimiś klamkami Dia Compe (muszę odnowić). Korba będzie customowa, ale na razie nie powiem co.
Kiera jest Shogun - zostaje, fajka Syncrosa też (potrzebna tylko kosmetyka).
Oryginalnie była jakaś ucięta na 15cm sztyca Kalloya. Zostanie ta co jest na fotce, tylko muszę pomalować na czarno, chyba że taką czarną gdzieś znajdę gotową.

I to by było na tyle - skromnie, klasycznie bez cudowania. Żadnych NOSów!!!!!
https://www.facebook.com/evobikesycow

#9
27.2 ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
Fajna rama, ładne spawy.
Z tego co znalazłem to ta rama stała na LX więc tutaj kwestia czy do budżetowa wersja czy nie nie musi być poruszana. Wychodzi na to, że MAX II po prostu taki był.

Znalazłem opis wersji tytanowej i tam był MAG 21.

#13
Adamello pisze:Rozebrałem dziś dziada i wrzuciłem na wagę. Wyszło jak wyszło :-P
Jak na stal to chyba zajebiście lekka :shock: :?:
To jest rozmiar 18 cali ?
Ile taka sierota kosztuje :?:

się zaczyna składać...

#16
W natłoku prac znalazła się chwila dla sieroty. Mam aktualnie tak dużo projektów w toku, że już mi się miesza, jaka część do którego roweru ma iść. Tu jednak zatwardziale stawiam na czarnego LXa. Dlaczego? Bo fajnie kontrastuje z żółtym, jest precyzyjny i stosunkowo niedrogi. Oczywiście znajdą się jakieś smaczki, ale o tym z czasem.
Mógłbym dać całą grupę XT737, bo akurat doszła, ale nigdy jej nie darzyłem jakimś wielkim sentymentem. LX wystarczy.
Na początek poszły canty (była magura, nawet fajnie działała, ale nie przepadam za tym ociężałym sprzętem). Chyba długie. Klocki nufki KoolStopy, dwukolorowe. Wcięło tylko wszystkie te podkładki po śruby. Zastosowałem czarne uszczeleczki gumowe i nawet sensownie się to licuje. Zostają. Z wieszaczkami Tektro żeby było nieseryjnie :-)

Widelec. Rock Shox Mag21. Na 1" z gwintem. Miał być malowany, ale po zdemontowaniu z roweru okazało się, że nie jest z nim jakoś tragicznie - skorodowana jedynie podkowa i trochę rys na dolnych goleniach. Zatem obeszło się bez zabawy pistoletem. Dodatkowo kombinowanie naklejek... brrrr... Ale za to trafiłem jakąś dziwną podkowę, czort jeden wie od czego. Niby pasuje, ale nie do końca. Od czego wszak jest dremel - tu się podfrezowało, tam zeszlifowało. Skróciłem jeszcze tylko gwint piwotów i leży jak ta lala.
Na koniec doszły customowe przezroczyste kondony ODI i jest stuningowany zewnętrznie sztuciec. I o to chodziło.

I jeszcze ostatnia rzecz przyszykowana do montażu. Stery Stronglight. Były tu w oryginale. Brzydkie jak noc. Ale że zbytniego wyboru aktualnie nie mam to zostają. Jeden plus - są pieruńsko lekkie jak na taką masywną konstrukcję. Full alu, na igiełkach.
https://www.facebook.com/evobikesycow
Załączniki
STRONG1INCH.jpg
MAG21 2.jpg
MAG21 1.jpg
BR561 1.jpg
BR561 2.jpg

#17
Pierwszy "czarny " Lx jest ok ;-)
Adamello pisze:Mógłbym dać całą grupę XT737, bo akurat doszła, ale nigdy jej nie darzyłem jakimś wielkim sentymentem
potrzebuje z niej V brak´i bb i rd :oops: :oops: zglosze sie ze szczegolami na pm
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#18
marcin74 pisze:Pierwszy "czarny " Lx jest ok ;-)
Adamello pisze:Mógłbym dać całą grupę XT737, bo akurat doszła, ale nigdy jej nie darzyłem jakimś wielkim sentymentem
potrzebuje z niej V brak´i bb i rd :oops: :oops: zglosze sie ze szczegolami na pm
W 737 to kanty były Panie.
Lodzermensch

#21
Adamello pisze:Niech szuka
czeski blad ;-)

zostaje fd bb
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#22
Na dziś korbiszcze wpadnie takie:

[center]
Obrazek
Obrazek
[/center]

Ciężkie to jak alivio, ale leży na półce już kilka lat, nie wiem komu to dać, więc zamontuje tu.
2x8, w jedynej rozsądnej konfiguracji czyli 42/29. Mała zębatka STALOWA.
Nie planuje iść znów w kierunku wagi, bo mam już nazbyt lekkich rowerów, więc tu będzie dość klasycznie - jakieś 10.5kg :)
https://www.facebook.com/evobikesycow

#24
Adamello pisze:Na dziś korbiszcze wpadnie takie:
to jest prowokacja :?:
do tej drobnej ramki i LX ?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#29
Adamello pisze:Nic nie jest nowe, wszystko styrane. Tylko odrobinę podpicowane. Do tego światło, odpowiednie ujęcia, obróbka i efekt jak widać.
Masz Panie talent do robienia zdjęć i picowania :-P
Może ci podesłać mojego Scapina :roll: ... wtedy żaden hejter pokroju Corrado nie mógł by się przyczepić :lol: