Sintesi Bromont

#1
znowu się zaczyna...

Kupiłem tego oto osobnika:

Obrazek


Rower opisany w wątku: http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php? ... ht=bromont


Jaki jest plan?

Na razie brak planu. Na początek chciałbym ustalić czy jest to Sintesi Bromont '95, czy jakiś inny Bromont '96.

W następnym kroku zacznę zbierać komponenty "z epoki". Najbardziej martwi mnie koncepcja amortyzatora. DH3 i XC700 wydają się zbyt rachityczne, najchętniej skłoniłbym się w kierunku pierwszej Z2.



[/i]
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#2
To jest rama, która pierwotnie wypuszczona była przez Verlichi jako Verlichi DH, następnie brandowana była wprost bądź ze zmianami kosmetycznymi designu na lewo i prawo - Iron Horse, DB, Biria i parę jeszcze innych czy najpopularniejsze u nas Sintesi
Te ramy były kolorystycznie i geometrycznie dobierane pod Marcoki z ery sprzed Bombera, do tego były jeszcze anodowane sztyce mostki etc
A sam zawias kopie jak młody źrebak ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
Znam historię tej konstrukcji, właśnie tego powodui jest ona u mnie.


Dywagując jej pochodzenie, naklejkami pasuje pod Sintesi '95. Jeżeli rzeczywiście jest z 1996 to może ciekawe, bo właśnie Sintesi jako ostatnie zrezygnowało z tej ramy, właśnie z końcem 1995r. Wtedy pojawiła się Bazooka I będąca przekonstruowanym Bromontem...

Obrazek


Obrazek


A to, że kopie... niech kopie, wiele jeździł na niej nie będę ;)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#6
snack pisze:W 1995 regularnie raz w tygodniu śliniłem się do biało niebieskiej birii na tej ramie która stała w na wystwawie w sklepie przy pietrynie w Łodzi. Nie stać mnie było oczywiście na to i wydawało mi się że to jakiś kosmos, hi-end :mrgreen: hmm no teraz tak już nie uważam ;-)
ale chętnie popatrzę co z tego stworzysz
Też ją pamiętam na tej wystawie, szybę tam musieli często czyścić.
Lodzermensch

#7
skoro takie wrażenie wywarł na Was Bromont (Biria) to pewnie pamiętacie osprzęt na jakim Biria stała.
Proszę o wskazówki....

Na razie rozważam koncepcję roweru na europejskich komponentach.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#9
Ja znowu pamietam jak we Wroclawiu w sklepie Szef pod nasypem stal Sintesi Bromont z DH3 w bordowym kolorze wraz z wahaczem, osprzetu nie pamietam, napewno mial korbe, mostek, kierownice i sztyce Sintesi :mrgreen:

#11
W sumie też nie pamiętam osprzętu



???? TY ?
to przeciez Twoj ziomal na takim wlasni rowerze jako pierwszy Polak startowal w Pucharze Swiata DH ;) z tego co pamietam to byl na 737
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#16
Corrado, poznajesz może co to za ciekawa korba tam siedziała?

Postanowiłem złożyć Sintesi na Marcochu XC700, lub DH3 oraz na grupie Sachs Quartz.

Poza ogólnym spojrzeniam na rower mam kilka zagwozdek. Pedały, obręcze, piasty, rurki. Trudna sprawa z tym prehistorycznym dh :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,
cron