Author Sector

#1
miało być fajnie. Ale wyszło jak wyszło...
z założenia miało być praktycznie bo szukanie części "epokowych" przez kilka miesięcy mnie przeraża gdy się ma jeden rower. Teraz też myślę że można było kupić jakiegoś używanego fikuśnego aluminiowego tajwana na allegro za pieniądze jakie wydałem na modernizację roweru...

Rama była naprawiana u Orłowskiego bo jak większość sektorów miała mikropęknięcie na podsiodłowej.

Rower nadal jest ciężki (12kg) więc będę szukał do niego jakiegoś lżejszego amortyzatora. Myślę nad duke.
Zastanawiam sie tez czy rama przyjęłaby 100m skoku. Pewnie wyglądałoby to pokracznie.

Koła: bardzo intensywnie myślalem o crossride ale po 1 cena za nowe po 2 opinie o nich różne ( a ja ważę 90kg). Udało mi się kupić w miarę dobrym stanie komplet ZZYZX, dokładnie nie ważyłem ale 20 z przodu i 24 z tyłu cieniowanych szprych DT powoduje że odczuwalnie są lżejsze od moich starych kół na alexrimsach i novatecach. Piasty mają raczej łożyska maszynowe bo kręcą się rewelacyjnie.
Hamulce avid5. Nie miałem do tej pory okazji pojeździć na rowerze z tarczami więc wciąż ufam że te v-ki sa dobre, czułe i skuteczne.
Napęd: tył kaseta SLX 9 łańcuch hg93 , przerzutka tył slx gs, przód lx, manetki lx.
Korba to największa bolączka i wstydzę się za ten wybór. Nie pasuje do całości moim zdaniem, nie podoba mi się, ale była tańsza o ponad 100zł od Truvativa Firex który bardzo mi się podobał. No i pomyślałem że łatwiej będzie o zębatki w przyszłości i łańcuch shimano będzie poprawniej pracował z korbą shimano.
Łańcuch jeszcze nie założony. Przed nami jeszcze regulacja przerzutek i drobna kosmetyka.
Załączniki
IMG_6487.JPG

#2
Nie rozumiem tych bb5 gorsze niż najgorsze hydrauliki i już wole vki. Rower tragiczny nie jest piękny też ale biorąc pod uwage to że to twój podstawowy to jest git napewno jest bardziej praktyczny niż 100% retro. Jak dla mnie 100mm nie podejdzie.
Kolorystycznie ładnie. A jak chodzi ten shadow w porównaniu z zwykłą przerzutką?

#5
nie nie. rozebrałem ją i zgodnie z manulalem, który mi podesłałeś i złożyłem na 80mm. Próbnie złożyłem bez oleju na 100mm i wyglądało pokracznie. nie siadałem na rower wtedy ale pewnie źle by się jeździło.

#8
Jeśli tak, to ze stówką będzie tym bardziej słabo.
80mm za to ta rama powinna łyknąć bez problemu, bo to relatywnie młoda rama. Możesz zrobić zdjęcie mniej z góry?

Edyta: Teraz wszystko widać. Dla mnie super to wygląda - ale większy skok to już by było za dużo. Duki są fajne - bardzo lubię te amory. Szczególnie wersje HydraAir polecam. To są ostatnie porządne amory z pełną otwartą kąpielą olejową (choć tylko w jednej goleni). Jedyna wada - coraz trudniej do nich o uszczelki olejowe w rozsądnych cenach. Przerabiałem osobiście.
Ostatnio zmieniony 2014-09-26, 13:54 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#9
generalnie chciałem żeby mój rower wywoływał we mnie takie odczucia estetyczne jak ten. Ale niestety nie udało się. Psychicznie tez bym chyba nie wytrzymał szukania crossride xl w takim stanie, reby z piwotami itp......
Załączniki
sector.cz.jpg

#12
Koła faktycznie ładne oraz cenowo nie wypadają jakoś barbarzyńsko w stosunku do ich jakości. Jednak Piotr dobrze gada bo według Mavica to koła treningowe więc z założenia dla osób o niższej wadze. Aby nie mieć kłopotów z użytkowaniem, szukałbym kół na 36 szprych na Twoim miejscu.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#17
krótkie pytanko choć nie na temat. Czy obręcz ace18 przyjmie oponę Crossmark 2,1? Bo pozostaję przy starym kole przednim (mavic xm117) a na tył chcę kupic koło na novatec i na alexrims ace 18. Szału wagowego nie ma ale generalnie szału nie ma w moim sectorze. Dodatkowo znalezienie fajnego widła 80mm pod v-brake graniczy z cudem.

#18
czemu ma nie działać? z Rocket Ronem 2,25 działa. ciśnienie ok 2,5 atmosfery. wagowo obręcz wypada całkiem dobrze bo mój egzemplarz ważył chyba 417 gramów.