#31
Pewnie się skuszę - jak tylko się trochę odkuję. Może sprezentuję sobie pod choinkę - pomysł mi się bardzo podoba. Miałem w planie akurat jakiś licznik z pomiarem kadencji na nowy rok sobie zafundować.. :)

#32
Pamiętaj tylko, że są różne modele do różnych manetek. Musisz dorwać model dokładnie do manetki m952, przy czym jest chyba różnica pomiędzy samymi manetkami a klamkomanetkami. Jakby co, to chyba powienienem mieć odpowiednie adaptery do samych manetek na zbyciu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#34
No to jeszcze pytanie do mędrców o owe stery - w purpurze mam Race Face, których bieżnia (choć ciężko nazywać bieżnią ów ring w sterach maszynowych) ma zbyt wielką średnicę jak na którykolwiek z moich amortyzatorów. Czegoś mi brakuje (poza wiedzą), czy jest na to jakiś inny patent?

#36
Cholera, żeby być teraz zgodnym z epoką muszę znaleźć puszkę po piwie z '93... Ja wtedy jeszcze alkoholu nie spożywałem. Może aldek u siebei znajdzie jeszcze jakąś puszkę EB? Zdaje się na PL rynku właśnie od '93 się pokazało.. :)

(to w nawiązaniu do purpury, bo tymczasowo stery do końca sezonu lądują tutaj, ale potem wracają na purpurę)

#38
z tym żółtym sidem pojechałem, ale od biedy niebieski by mógł być
Co do EB to od 93 ;-) .. od 96 na większą skalę, ale jak szybko się pokazało tak szybko zniknęło :-/

#39
Staszek, zawsze mnie zastanawia, czy ty rzeczywiście masz 18 lat. Bo Twoja wiedza o PRL imponuje. Serio.
EB nie ma co żałować, było to jedno z tych korporacyjnych szczyn, które napędzane milionowymi kampaniami reklamowymi (chłopaki to lubią i inne debilizmy) i pompowaną przez trendseterów kultowością wymiotły z Polski piwa, które jakimś cudem przetrwały komunę.
Staszek, nie było Cię jeszcze na świecie, jak chodziłem do browaru ze swoimi butelkami, bo co parę dni były takie jakby "dni otwarte" - przychodziłeś, i nalewałeś, a pani przy wyjściu brała pare złotych taksując to, co dzwigasz w siatce.
I to było piwo.
No, było jeszcze małe, (takie szkolne :-D) piwko Krakus, które kupowało się wpadając do Warsu pociągu Berlin-Moskwa, gdy mu zmieniali lokomotywy w Koluszkach :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#40
Miło słyszeć takie słowa :mrgreen: Jakby nie patrzeć żyję w skansenie (mam w pokoju elementy meblościanki typu kowalski (szafę i regał), śpię na tapczanie z politurowanymi brzegami (już niedługo, bo robię sobie właśnie nowe wyro), słucham muzyki ze sterego sprzętu (Elektronika WK-120 + kolumny tonsil), do moich ulubionych zespołów można zaliczyć Kult, Republikę, Perfect. Do 1999 roku jeździłem jako pasazer PF 125. Dziś śmigam czechosłowacką Eską (chociaż się co chwila psuje i tak ją lubię za to że ma duszę) Naprawiam rower w różowej koszuli flanelowej w kratkę. Swoją wiedzę o leśnictwie nabyłem w szpitalu w Limanowej jak leżałem ze złamaną ręką (wszyscy towarzysze z sali "robili w lassie :lol:" Z dzisiejszej perspektywy uważam, że komunizm był śmieszny, straciliśmy większość potencjału narodowego z międzywojnia, ale trudno historii się nie zmieni.

Co do piwa :mrgreen: EB nigdy nie piłem (nawet tata nie dał mi nigdy spróbować jego pianki bo pił Okocim) i dla tego żal mi tej marki (nie wspominam o tak na prawdę pierwszej kampanii reklamowej piwa na szeroką skalę w Polsce - ich plakaty, parasole, reklamy TV były wszędzie) wiem, że było komercyjne itp, ale chętnie bym spróbował... tak samo jak Dojlidy ech :-/
Co do piwa Krakus z tego co wyczytałem było z Żywca, ale jako ciekawostę podam, że browar, który jeszcze parę lat temu wyglądał tak
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... C3%B3w.jpg
dziś wygląda tak... szkoda, bo co prawda długo się tam nic nie działo to Kraków definitywnie przegnał się z browarnictwem (jedyny wyjątek to C.K Browar)
http://bi.gazeta.pl/im/8/10317/z1031732 ... Lubicz.jpg
koniec offtopa bo do hydeparku przeniosą zaraz, albo Inkwizycja wymieni na szałtbokszie jako przykład braku ordnungu

#41
Jakież to Polskie gadać nie w temacie, dlatego taka bida z nędzą .

bieżnia za duża ?? mozę sie rozbiła już niestety , sąkleje specjalne i mieszanki, mozę tym pokryć delikatnie i obrobić miejsce pilnikiem i nasadzić??
www.velotech.pl

#43
Hej,

Trochę mam laga z odpowiedzią - ale w sumie nic się nie działo do tej pory. Dziś dopiero wziąłem się za odkurzenie, przesmarowanie i ogólny przegląd.

Przy okazji chciałem wymienić siodło na Fizika Pave, ale prawie 2 - krotna różnica wagowa mnie zniechęciła - w przypadku tego roweru mam zasadę, że z wagą w górę nie idę... temat odnośnie wymiany skóry w siodle tutaj: http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?p=30649#30649

Ponadto próbowałem zamiast ergochwytów przypasować żółte rogi RooXa, które wyrwałem od Yvesa, i do tego przypasować jakieś gripy, ale znów wagowo to nie było to.

Póki co więc zostaję na tym samym co było - udało się wymienić stery na Race Face Total Seal bodaj - boskie, maszynowe - działają ślicznie. Szukam ciągle koła na tył - a w sumie to jakiegoś ceramicznego Mavica - ale coś ciężko mi idzie.

Amorek działa póki co bez zastrzeżeń. Mam nadzieję, że nie dojeżdżając go za bardzo (czyt. jeżdżąc tylko na zawodach i treningach tuż przed zawodami) posłuży jeszcze długo :)

#45
gratuluję kółka, prawie mi się udało je wygrać :D
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#46
No mi się na chwilę ciepło zrobiło bo z góry ustaliłem wartość, którą dla mnie miało (a była wysoka) i przez chwilę myślałem, ze po rybach. Teraz tylko sprzedać nerkę i będzie ceramika na obu kółkach :)