RETRO MTB 2000+ Scott High Octane FR & Cannondale Prophe

#1
Witam ponownie ... żeby nikt nie pisał że robię temat tylko gdy chcę coś sprzedać :mrgreen:
To moje 3 pojazdy wpasowujące się idealnie w temat Retro MTB 2000+
Uważam że są to zacne sztuki kultowe i na kultowych częściach z epoki ale nie tylko.
Budowałem je w oparciu o swoje doświadczenia nabyte w ciągu 20 lat.
Zamysł był taki - ma być ładny i w miarę uniwersalny.
Co do Octane'a to się udało jak najbardziej bo rower o skokach 190 z regulowaną sztycą jest w stanie wjechać prawie wszędzie - 15 razy w tym roku załadowałem nim Przełęcz Karkonoską ( przeważnie na jeden raz ).
A potem sztyca pstryk w dół i grzejesz ponad 90 km/h :shock: :lol:
Ale dość już tutaj chwalipięctwa :!:
Rama Scotta pochodzi z 2003 roku i siedzą w niej zacne HOPE'y M4 z tego okresu + Marzocchi Schiver DC 2003 i na tym typowe retro się kończy.
Kolejny rodzynek to Cannondale Prophet SL w limitowanej wersji malowania 71 w rozmiarze "S".
Rama chyba pochodzi z sezonu 2007 + koła Mavic Crossmax XL tylna przerzutka XTR 952 , Marzocchi Shiver SC z roku 2003 dopełnia retro setu :-D , ewentualnie kaseta XT CS 752 + przednia przerzutka XTR 960.
Idąc dalej RB Monster HT - kultowa duallówka z przełomu wieków , rzadziej spotykana niż RB Bandit DS z racji wyższej ceny.
Kupiłem nową ramę jakieś 3 lata temu , leżała sobie spokojnie nie używana ale stwierdziłem że mam tyle złomu że złożę cały rower i tak też się stało :-)
Widelec bez szału ale odzyskany ze złomu i pasował kolorystycznie Marzocchi MZ Race ... gówno bo bebechy Suntour ale obudowa Marzcok ;-) + tylna przerzutka RETRO czarny LX bo pod kolor , mostek Azonic Shorty Deluxe .... no to już jest absolutnie kultowy okaz kosztujący niegdyś magiczne 450 zł ... sztyca to Syncross ... ten stary zacny , hamulec na razie jest jeden z tyłu RETRO XTR 950 po mojej reanimacji 8-)
Obręcze pomalowałem farbą do modeli Humbrol a żeby się tak nie świeciły bo wszystko ma być czarne w miarę możliwości.
Jak na budżetówkę to chyba nie wyszedł źle.
Dodałem też fote pomniejszonej wersji High Octane'a :mrgreen:
Zapraszam do dyskusji.
Załączniki
p4pb11051853.jpg
p4pb11268427.jpg
p4pb11386400.jpg
p4pb11394095.jpg
p5pb11517981.jpg

#5
Dokładnie 91,9 km/h :mrgreen:
Jeśli byłeś tam gdzie pisałem to wiesz że to prawda , tam jest rozwalony asfalt że w zasadzie można napisać że to zjazd w terenie.
Ja tam dokręcam - 0 hamowania z podejściem jak się rozwalę to się zabiję :)
Licznik jest doskonale ustawiony.
Pamiętajcie że to full - ogranicza cię jedynie psychika chociaż potrafiło mi na tym "asfalcie" domknąć zawiehę z tłu :lol:
Co mam wam dać ? Filmik ?
Potem będziecie pisać że to się mija z treścią forum ale OK.
Macie tu linka - polecam zobaczyć wszystkie 3 ujęcia i tam gdzie było tylko 88 jest najlepszy dźwięk :-P

http://www.pinkbike.com/u/hit00r/channel/all/

Jak już pisałem nie jestem jakąś lebiegą , która składa rowery w serwisie.
Pracowałem w serwisie więc nie myślcie że głupiego licznika nie umiem ustawić 8-)
Propheta sprzedałem i poluję na Scott Strike :-D
Załączniki
p5pb11147110.jpg

#7
To już nie mnie będziesz załatwiał ;-)
Wiesz czasem jak wysłuchuję naszych "zjazdowców" że oni w Świeradowie na jakichś ZAWODACH grzali po szutrze w terenie 105 km/h to tylko się śmieję ... jak przy moim zjeździe nosi strasznie przy prędkości 90 a co dopiero tam ale takie brednie wsadzam między bajki :-P bo tyle to nawet na PŚ w DH nie latają :mrgreen:

#8
Nie no worek kup. Dasz koledze filmujacemu. Szufelke dokladam gratis..

Generalnie fajnie ale ja bym mial pełna pieluchę. Zrobiłem się ostrożny, po tym jak jakiś czas temu po wyjeździe zza zakrętu przy 60km/h na nieznanej drodze w górach zobaczyłem metalowy szlaban w poprzek. Smród spalonych klocków zapadł mi w pamięć..

A gawędziarzy fantastów nie brakuje. Czego to oni nie robili :-D
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#10
cardamon pisze:daj Pan spokój... w środku gór szeroką asfaltówką na rowerze do DH zapier#$%ć w dół 90km/h - FASCYNUJĄCE :roll:
Jakeś Pan tego nigdy nie uświadczył to Pan nie wiesz co piszesz.
Ta adrenalina i prędkość są nie do zastąpienia!
A jak mam ochotę to jadę na inną trasę typowo MTB lub podjazd asfaltem i zjazd MTB.
Przecież na foto jest widoczny Scott w KP koło schroniska Samotnia.
Kosztowało mnie to wiele siły żeby tam wjechać no i 50 PLN mandatu!
Więc proszę mi nie chrzanić że asfalt.
Jeździłem tę trasę na Przełęcz Karkonoską na sztywniaku i owszem łatwiej się jedzie pod górę ale z góry to już nie to samo.
To nie jest typowy zjazd asfaltem bo kamera spłaszcza i ten kawałek gdzie film robiony jest najbezpieczniejszy mimo że ma 15-16% trochę wyżej jest koło 20% i droga rozwalona jak na ruskim poligonie ze sporymi dziurami - tam grzeje się ponad 90.
Ale co tam wpadnij Pan tutaj i pojedziemy to zobaczymy co jest nudne ;-) 8-)
KAMERA SPŁASZCZA PERSPEKTYWĘ :mrgreen:
Na foto jest 15% a wspaniały Orlinek masz 13%.
Wpisać w goglach podjazd na Odrodzenie Przełęcz Karkonoską - wpadać do mnie i grzejemy :mrgreen:
Załączniki
p5pb11147115.jpg

#12
sie czepiata...
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#14
wojtas71 pisze:Fajowa kolekcja :) Bądź co bądź hit00r, kamikaze jesteś i dawca jak kierowca "ścigacza" :D :P
A dziękować :D
Tylko że taki ze ścigacza ma na sobie skórę i żółwia z full face'm a ja nie mam nic po za słabym szosowym kaskiem no ewentualnie sporadycznie full face.
Takie bebechy na nie wiele się zdadzą no chyba tylko jako eksponaty dla studentów medycyny.
Nie zamierzam dożyć emerytury , której w tym POpapranym kraju i tak nie dostanę więc staram się jak mogę :mrgreen:
A kolekcja to jest na foto :-P
Załączniki
Obraz 052.jpg

#15
Łoooooo, grubo, kolejny Wojownik Wyklęty :mrgreen:
Zapewne nie wpadłeś na to, że delektując się wiatrem we włosach możesz rozwalić kogoś innego... Na przykład kogoś zawzięcie pedałującego pod górę z dzieciakiem w przyczepce.
Jeszcze wytłumacz co to jest Retro MTB 2000 +. Albo jest retro, albo nie, albo kobita jest w ciąży albo nie.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#16
polonezGLE pisze:Łoooooo, grubo, kolejny Wojownik Wyklęty :mrgreen:
Zapewne nie wpadłeś na to, że delektując się wiatrem we włosach możesz rozwalić kogoś innego... Na przykład kogoś zawzięcie pedałującego pod górę z dzieciakiem w przyczepce.
Jeszcze wytłumacz co to jest Retro MTB 2000 +. Albo jest retro, albo nie, albo kobita jest w ciąży albo nie.
Przecież jest taka kategoria na forum ... to raczej ty jesteś nie doinformowany LOL!
Tak na pewno jakaś pierdoła pcha się z bachorem w przyczepce na najtrudniejszy podjazd asfaltowy w kraju ... zgroza.
Widzę że nigdy tam nie byłeś - gdybyś się pofatygował znał byś specyfikację i widoczność - jest bardzo dobra nawet przy takich prędkościach.
Jak zaczynam podjazd i nikt za mną nie jedzie to wiem że zjeżdżając tę najszybszą część będę miał bezpieczną bo później jest dość płasko i jedzie się tylko 60. Końcówka 4 kilometrowego zjazdu do parkingu jest bardzo stroma ale jest spory zakręt i bardzo duże nierówności - 75 max!
Nie lubię ludzi którzy nie mając żadnego pojęcia piszą tak jak by je mieli. :-x

#19
polonezGLE pisze:Mistrzu, od tej prędkości gały Ci już szwankują, kategoria na forum jest " MTB 2000 +"...
Nadal będziesz się czepiał ?
Doskonale wiesz co miałem na myśli więc co ci w tym nie pasuje ?
Jak chcesz to możemy być dla siebie skurwysynami tylko jaki widzisz w tym cel ?
Ogólnie to te moje jazdy nie były tematem tylko rowery a że na to zeszło to nie moja wina.
Jeśli masz się przypieprzać o takie pierdoły to sobie daruj , zrozumiał bym gdybyś się doczepił że coś w rowerze nie pasuje albo że ci się nie podoba OK ale nie takie gówno.
Nie rób fermentu proszę ...
Staram się tutaj nie być sobą i się nie kłócić :-)

#21
skolioza pisze:Hamuj się z językiem ^^ :evil:
Co do samego sporu- na forum jest kategoria MTB 2000 +, dlatego że niektórzy chcieli zaprezentować swoje nowsze maszyny Nie uznajemy tego już jednak jako retro (to zamyka się w przyjętych założeniach do roku 2000) Może tu więc znaleźć się i maszyna z tego sezonu
No OK krzywy kręgosłupie :mrgreen:
Ale możesz też upomnieć mojego przedmówcę gdyż jest niesłychanie złośliwy ... coś jak Pawłowicz albo Niesioł ... :roll:

#22
A rower z 2010 wyposażony w wiele elementów sprzed 2000r to co to jest?
Praktyczny retrobike tylko w drugą stronę?
Hit00er mi tam sie podoba i twierdze ze masz jaja żeby tak zapier.....
A polonezem sie nie przejmuj bo to taki typ jest.

#23
Hubert pisze:A rower z 2010 wyposażony w wiele elementów sprzed 2000r to co to jest?
Praktyczny retrobike tylko w drugą stronę?
Hit00er mi tam sie podoba i twierdze ze masz jaja żeby tak zapier.....
A polonezem sie nie przejmuj bo to taki typ jest.
Nic dziwnego skoro w dzisiejszych czasach wciąż ma POloneza :-D ;-)
hihihihi!!!

#24
Nic dziwnego skoro w dzisiejszych czasach wciąż ma POloneza :-D ;-)
hihihihi!!!
Hahahahahaha you made my day!
Że polonezy jeszcze nie przegniły do końca to cud a poza tym to one nowe były popsute a dopiero teraz i to jest zagadka jakim cudem to sie kupy trzyma (albo i nie).
Już wolałym chyba multiple, albo kalajbre.

#25
Hubert pisze:
Nic dziwnego skoro w dzisiejszych czasach wciąż ma POloneza :-D ;-)
hihihihi!!!
Hahahahahaha you made my day!
Że polonezy jeszcze nie przegniły do końca to cud a poza tym to one nowe były popsute a dopiero teraz i to jest zagadka jakim cudem to sie kupy trzyma (albo i nie).
Już wolałym chyba multiple, albo kalajbre.
Też coś mogę o tym napisać.
Swego czasu starzy kupili nówkę z salonu Polonez Caro i w przeciągu roku spieprzył się tylny most silnik i kilka drobiazgów!
Widząc co się dzieje sprzedali ten złom ... o dziwo za więcej niż za niego zapłacili :mrgreen: bo :-P ceny poszły w górę

#26
hit00r pisze: Tylko że taki ze ścigacza ma na sobie skórę i żółwia z full face'm a ja nie mam nic po za słabym szosowym kaskiem no ewentualnie sporadycznie full face.
To tym bardziej podziwiam :shock:
hit00r pisze: Takie bebechy na nie wiele się zdadzą no chyba tylko jako eksponaty dla studentów medycyny.
Eee tam :mrgreen:
hit00r pisze: Nie zamierzam dożyć emerytury , której w tym POpapranym kraju i tak nie dostanę więc staram się jak mogę :mrgreen:
Desperados :-P Każdy chyba ma taką ponurą wizję :cry:
hit00r pisze: A kolekcja to jest na foto :-P
Szpejek do wyboru ;-) Nic z tym nie da się zrobić ? Czy to już mocno zużyte na pamiątkę pozostawione ?
Poniżej ładna kolekcja modelarska :->
-- 0
-- \ - /\ -
(O) ^ (o)

#27
wojtas71 pisze:
hit00r pisze: Tylko że taki ze ścigacza ma na sobie skórę i żółwia z full face'm a ja nie mam nic po za słabym szosowym kaskiem no ewentualnie sporadycznie full face.
To tym bardziej podziwiam :shock:
hit00r pisze: Takie bebechy na nie wiele się zdadzą no chyba tylko jako eksponaty dla studentów medycyny.
Eee tam :mrgreen:
hit00r pisze: Nie zamierzam dożyć emerytury , której w tym POpapranym kraju i tak nie dostanę więc staram się jak mogę :mrgreen:
Desperados :-P Każdy chyba ma taką ponurą wizję :cry:
hit00r pisze: A kolekcja to jest na foto :-P
Szpejek do wyboru ;-) Nic z tym nie da się zrobić ? Czy to już mocno zużyte na pamiątkę pozostawione ?
Poniżej ładna kolekcja modelarska :->
Niektóre części są nowe inne skatowane tylko na pamiątkę.
Generalnie chcę sprzedać większość z tych fantów ale jakoś nie mogę bo ludzie chcą za darmo wszystko.
Tak więc leżą i dekorują pokój :-D

#28
wiesz ...cene robi popyt, jak 3-4 bezzębnych staruchów rzuca sie na jedną zębatke to gosciu zaciera ręce i wali marże 1000% , a co sobie będzie żałował ........

a propo Dh , mam historyczną opone do Dh Nokian Gazzalogi 3.0 , jeździł na niej Niszczyciel , nasz Krakowski mistrzu lat 90-ty, leży w piwnicy , poczeka na to aż ktoś złoży dh retro...
www.velotech.pl

#29
Piotr pisze:wiesz ...cene robi popyt, jak 3-4 bezzębnych staruchów rzuca sie na jedną zębatke to gosciu zaciera ręce i wali marże 1000% , a co sobie będzie żałował ........

a propo Dh , mam historyczną opone do Dh Nokian Gazzalogi 3.0 , jeździł na niej Niszczyciel , nasz Krakowski mistrzu lat 90-ty, leży w piwnicy , poczeka na to aż ktoś złoży dh retro...
Tu masz retro Extreme DH na takich oponach :)
Załączniki
p0pb4343018.jpg
cron