Staiger Racing 1 (chyba)

#1
Myślałem, że cienkie oponki minęły mi zupełnie. Kilka lat temu próbowałem trochę szosy, ale mi przeszło. Podobnież jednak, tylko krowa nie zmienia poglądów, a do tego okoliczne samorządy zainwestowały w niezłe asfalty na mało ruchliwych wiejskich drogach na północ od Bydgoszczy.
Na allegro wypatrzyłem kolarkę za stówę z uczciwym opisem, że trochę złom, ale na chodzie. Z fotek wynikało, że jest to wiekowy niemiecki Staiger chyba Racing 1. Ładne malowanie, podkreślone krawędzie muf w główce ramy. Do tego osprzęt to nie jakieś banalne Shimano, ale Suntour z czasów swojej świetności (Maeda Factory...).
Allegrowicz okazał się uczciwym gościem, do tego chyba miłośnikiem kamasutry, bo poszczególne części roweru były w kartonie umieszczone tak zmyślnie, że cały wieczór zajęło mi ich rozplątanie.
Pierwszy rzut oka: rama lekka, dużo odprysków, naklejkami można poszczuć PiS i wszelkich germanofobów. Elementy aluminiowe pokryte patyną czasu, jedna opona out, brak dętek sztycy, siodełka. Szprychy okropnie zardzewiałe, poszły do kosza. Obręcze Ambrosio, piasty Sachs Normandy czy jakoś tak, wolnobieg Dia Compe Japan. Może kiedyś dam zapleść koła na ich bazie?
Aluminium, z którego wykonano kierownicę zaczęło się utleniać, porobiły się wżery i dziury, więc poszła "na magazyn". Szczęki hamulcowe, mostek, korby potraktowałem pastą polerską do alu plus filc na wiertarkę.

Obecnie koncepcja roweru wygląda tak"
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Będzie prosta kierownica, w dodatku od Toma :-)
Się mnie podobają naklejeczki"
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Osprzęt Made in Japan:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Koła pochodzą z poprzedniej przymiarki do szosy, piasty Sachs Mailard, wolnobieg Sachs, obręcze Schurmann, oponki Kendy. Będzie przecinak :)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#2
Prosta kiera to jest to!!!

ładna szoska, i te naklejki... miodzio :-)
jak będziesz na niej (szosie) jeździj to włóż poniemieckiego orzeszka z logo SS!!!
To by był widok :-D

#4
kurczę, zawsze rozbrajało mnie wykonanie osprzętu z lat <90 - przetłoczenia, grawerki, finezja Dziś w większości mamy wytłoczki bez polotu, w dodatku wszystkie podobne do siebie jak krople wody
Patrząc ostatnio na forum dochodzę ponad to do wniosku, że szczęściem jest że klamki canti mają ten sam uciąg co szczęki szosowe :-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron