why przelaj?

#1
doswiadczenie podpowiada mi, ze najlepsze sa proste rowery, do tego jakos takos wole mniejsze niz wskazuja tabele. Na takich jezdzi sie duzo, ba najwiecej. Mozna wstawic stary naped i nie przejmowac sie lekko krzywymi kolami ;)

kiedys pokochalem takiego krosa:

Obrazek


r.54 praktycznie caly aluminiowy, napedzik 2x9, proste kola centrowane w widelkach;)


na jesieni znow mnie pokusilo - nabylem sobie ramke; takie nie-wiadomo-co ~2kg zywej wagi. W zimie krecilem nia pod strzecha, a od wiosny smigam sobie bez zwracania uwagi na kalrze i blotko.

Obrazek


caly czas sie praktycznie sklada, cos podmieniam, eksperymentuje.
Kola pozyczylem od brata, przeloze tu te srebrne prezentowane w projekcie zimorodka na Hugim-Union z tylu (na wszelki wypadek gdyby 80-gramowy paluszek novateca nie sprawdzil sie na przedzie, nabylem na zapas piaste 160g Union Advance, prawie jak komplet z Hugim;)

Obrazek


Napedzik prosty: na razie kaseta R8 srama zrobiona na 7s (ograniczenia bebena), trzeba bedzie podmienic jedna zebatke bo juz szczerbata;) RD sprawdzone M739 SG z alu wozkiem, ktory juz zdazyl zgubic gwint (kolko na nakretce;); Korby Turbine sa tymczasowo. Niezmiernie irytuje mnie, ze ich ramiona tak koszmarnie szeroko odstaja od widelek! Nawet na osce 103mm ! Pracuje nad regeneracja kwadratu w ritchey'u Logic MD i chetnie go tu bede wkrotce widzial (super zagiete w strone osi roweru ramiona)
Bash wyciety ze starej 44ki "Schier", a zebatka 36z to przerobiony z 74mm Specialites.

Obrazek


Obrazek


sztyca troche podmalowana ale stalowa m730, jesli tylko uda mi sie zdobyc odpowiedni rozmiar do zimorodka, trafi tu zoom light.

oponki swietne miski cyclocross mud o biezniku jak comp s, dojezdzam na razie zielona, ale mam tez czarna do kompletu

klamki BARDZO polecam Tektro RL340 (jedyna wada to te 315g wagi, ale za taka ergonomie i cene - warto).

manetka niezawodna w kazdym calu thumb bar-end'owy 7-8s (~70g)

faja 130mm z tych sprawdzonych procraftow po 9,99 z Kality (~235g)

siodlo Bontragera C40, dosc wygodne, a co najwazniejsze - pod kolor:D

owijka Fizika - rowniez BARDZO polecam, najtrwalsza owijka jakiej uzywalem (obok bontragera)

Brejki M734, coz zero finezji, ale 100% skutecznosci. W polaczeniu z klockami Swiss Stopa Rat Aqua sa jak zylety... i pieknie piszcza :D (chyba nawet skuteczniejsze niz koolstopy)


PLANY:
1.korby ritchey'a po regeneracji
2.kola takie na hugim 780+980g
4.sztycka srebrna zoom light

bede tez eksperymentowal z przejsciowka na ahead bo ostatnio stery mi doslownie "strzelily" (halas i luz)

canti jesli sie kiedys trafia lepsze, pewnie tu trafia...

i najwieksze "marzenie" czyli kierownik typu Midget:

Obrazek

#5
mala mod.

przyznaje, ze jeszcze tego nie ob-jezdzilem, ale dosc sporo na-meczylem sie z ustawianiem (hample :/)

klamki
wishbone
rd
br
to z grupy Suntour XC PRO
fd z XC COMP
kierownik typu jaskola dosc letki (~190g)
chwyty ODI
stery Stronglight (w miare letkie ~135g)
Korby Ritchey Logic MD - ale to taki mix lewa strona srebrna, prawa od Aldka (dzieki!) szara, blaty 44/32/22

jeszcze mam dosc fajne piasty do kompletu - suntour XC ale nie na bebenek a nakrecane (!) + 7kowy wolnobieg. Nie bede na razie ich zaplatal bo waham sie co z ta rama zrobic....


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek