cannondale SH600

#1
ponieważ mój kolejny rower nie jest do końca MTB,ale jak najbardziej vintage..to wcisnę go tutaj..

dla mnie ,ma pełnić funkcję miejskiego roweru ,z opcją jazdy po szutrach,lekkim terenie...

osprzęt Deore LX i DX widelec 1" ,sztyca 27,2

jest w trakcie odbudowy:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


jeśli miejsce nieodpowiednie,poproszę o przeniesienie tematu..

#4
Moje pierwsze wrażenie było: "siodełko i mostek pasują do siebie, ale imo z trochę innej bajki niż cała reszta, ta rama jakby wołała o prędkość ;)"

Ale.. po obejrzeniu jeszcze kilka razy stwierdzam, że całość do siebie świetnie pasuje! Stylowo rzekłbym :)

#5
:), na jakiś fajniejszy mostek czekam właśnie,a jeśli się nie sprawdzi to będę dalej poszukiwał(ten nieco odstaje jakościowo od reszty komponentów)

a siodło? no założenie jest takie ,że to ma być miejski rower z wygodnym wożeniem tyłka..

mam dodatkowo do niego mega sportowe lajtowe siodełko i karbonową sztycę(jeden ruch i wymienione) ale chciałem ,żeby się zrobił bardziej oldschoolowy.. :)

zobaczymy , mostek może zmienić design tego sprzęta..

aha ,koła są na moich ulubionych, "cienkich" piastach:

Obrazek

#6
nie wiem co chcesz - mostek jest wygodny i zmienia pozycje (wiecej dupy na siodle), ja bym tam najwyzej zmienil kierownice na letko kanciastatego typu:

Obrazek


gdyby Ci sie siodlo znudzilo - wal;)

ps. te piasty czesto nazywaja"ogryzkami"

#7
Piękności.
To, co bym tu zmienił to rd - koniecznie z krótkim wózkiem, np. stare xt. Mus. Ta wajcha jest za długa, i nie przystoi do tej formy. Kasetę też możesz dać szosową - wtedy tyłek odchudzisz optycznie, a i przerzutka Ci wszystko obskoczy.
Mostek o takim wzniosie to zostaw. Ten, albo, jak Ci zależy na lansie, jakiś kultowszy. Ino nie zerowy, bo wtedy wszystko padnie na twarz, i zgubisz ten fajny miejski retro look. Siodło, rzecz jasna, absolutnie zostaw też. Do kompletu skórzane noski, w brązie rzecz jasna. :-D
I komuterek super. Zazdraszczam.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#10
RD LX i FD LX były tu oryginalnie ,więc ew.zmiana tylko na coś wyższego z tego okresu (XT,XTR z krótkim)

jak nie znajdę to zostaje jak jest ,działa tip-top..

mostek zostanie o podobnym kącie ,ale poszukam czegoś z większym lansem :)

zobaczę jak będzie wyglądał z gratami w kolorze natural aluminium (sztycę i kierę mam ,na mostek czekam..)

edit: no i jakieś bardziej "kultowe" gripy by się przydały...Brooks niestety ,na razie przekracza rozsądny budżet.. :(

#11
sh600 pisze:mostek zostanie o podobnym kącie ,ale poszukam czegoś z większym lansem :)
wydaje mi sie, ze jeden z naszych ulubionych sprzedawcow (jasiu) ma jeszcze w ofercie mostek sakae the pipe o duzym wzniosie - polecam ze wzgledu na wyglad.
sh600 pisze:edit: no i jakieś bardziej "kultowe" gripy by się przydały...Brooks niestety ,na razie przekracza rozsądny budżet.. :(
ja nie wiem co Ty od nich chcesz? jesli nie to, wez po prostu scinki (moze zalatwisz sobie odjakiegos garbarza); ostatecznie zostaja brazowe owijki za ~30-40pln (fizik 39 :/)


a odnosnie kaset sunrace'a - donosze, iz wakacyjne uzywanie 12-32 przez okolo 800km na razie nie daje wiekszych sladow zuzycia, moze sie pokusze kiedys o "test dlugodystansowy" jak to nazywaja szumnie w prasie branzowej;)
Obrazek

#12
"wydaje mi sie, ze jeden z naszych ulubionych sprzedawcow (jasiu) ma jeszcze w ofercie mostek sakae the pipe o duzym wzniosie - polecam ze wzgledu na wyglad."

chętnie bym rzucił okiem,ale niestety, nie znalazłem.. rozmiar to ofkors 1"

jakby co to jestem na etapie poszukiwań..ładną sztycę 27,2 również ,dodatkowo bym ujrzał..to co mam jest niezłe ,ale zawsze można lepiej.. ;)

#17
"skórzane bądź imitujące skórę chwyty pasowałyby jak ulał!"

imitujących nie zaakceptuję ,za stary jestem..:) albo skóra,albo uczciwa guma..

"a rd - xtr to nie ta bajka - dla mnie DX z krótkim wózkiem!"

no,racja.. chyba zostanie jak jest

działa zaje..ście..nie ma co kombinować..estetycznie też jest z tej bajki..a nawet z tego bajka.. ;)

"ale generalnie nie ma się co czepiać - robi na prawdę dobre wrażenie"

dzięki ,właśnie przywiózł cztery Książęce..wasze zdrowie.. :)