Specialized allez Epic carbon 91

#1
Warto by przedstawić kolejny rowerek z kolekcji, specialized allez epic carbon, rower z roku 90-91, rower na pełnym osprzęcie shimano 105 - champagne - o oznaczeniu 1055. Obręcze kół wolber gtx pod szytkę, szytki specialized transition - made in japan. Rower w stanie bardzo dobrym, obręcze bez śladów hamowania. Rozmiar 58 :mrgreen: . Na zdjęciach rower na kołach spinergy rev-x pod oponkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Doślę zdjęcia na oryginalnych kołach bo też wygląda bardzo fajnie.
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#3
szoska z tych samych lat co Specialized S-Works Epic Ultimate, dla mnie miszcz wykonanie i design. co do wytrzymałości to rzeczywiście może budzić trochę strach po takim czasie bo to pewnie klejone było na klej a po tylu latach....sam na własne oczy widziałem jak topowy sprzęt z tamtych lat rozpada się na atomy - https://picasaweb.google.com/1150353714 ... erpien2012

tak czy siak na allegro nawet sie trafiają się allezy i zawsze oglądam z opuszczoną koparą :D
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#4
pierwsza mysl....ALAN ,a tu prosze spec
ladne klasyczne ksztalty + spinergy....mi sie podoba nawet bardzo :-P
kierownice w dol o 3-4 cm... plecy beda bolec ,ale na fotkach bedzie lepsza prezencja :roll:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
Rower wisi na ścianie jako ekspozycja z kilku powodów, między innymi własnie latka mu lecą, po za tym jest w wyśmienitym stanie i aż szkoda nim jeździć ;-) przez tyle lat ma dosłownie jedno zadrapanie i to powstałe już tu w pl podczas transportu :-/
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#6
Mam propozycje kupna takiego frame setu ale jest problem jaki opisał Skolioza. Można to jakoś naprawić? Myślałem nad klejem do pneumatyki ale nie wiem czy podoła. A wracając do tematu rowerek piękny. jedyne co mi nie pasuje to owijka.

#8
kolejny dowód na to,że w prawdziwe retro mogą się bawić tylko pełnoletni",a nie biedne uczniaki,szczególnie z Wrocławia ;-)

szacun!!!!
śmietnik to nie retro!

#9
smolar pisze:kolejny dowód na to,że w prawdziwe retro mogą się bawić tylko pełnoletni",a nie biedne uczniaki,szczególnie z Wrocławia ;-)

szacun!!!!
Jak by to napisać: każdy może bawić się w retro ;-) kwestia chęci, możliwości, zrozumienia tematu, umiejętności ''patrzenia pod odpowiednim kątem'' na rowery, które dla laika wydaja się proste - koła, rama, siodełko.. - zaś dla wprawnego oka to piękna prostota.

:-)
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#10
piękny rowerek ,kółka fajnie grają .. co nie zmienia faktu ,że wolę jednak rowery stalowe ..

Żeby spokojnie śmigać na takiej ramce -podejrzewam ,że trzeba by ją rozebrać ,popodgrzewać mufy >wyciagnąć rury ,oczyścić i posklejać odpowiednim klejem ..acz jest to straszna rzeźba -faktycznie ,lepiej jak już sobie wisi na ścianie i zdobi :)

#11
skolioza pisze:^^ to może to ta sama rama którą i ja znam? :lol:
Skolioza, to cały rower, był, nie był rozbierany...skąd podejrzenie o znajomości :-P ?
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#12
rurokura pisze:piękny rowerek ,kółka fajnie grają .. co nie zmienia faktu ,że wolę jednak rowery stalowe ..

Żeby spokojnie śmigać na takiej ramce -podejrzewam ,że trzeba by ją rozebrać ,popodgrzewać mufy >wyciagnąć rury ,oczyścić i posklejać odpowiednim klejem ..acz jest to straszna rzeźba -faktycznie ,lepiej jak już sobie wisi na ścianie i zdobi :)
spokojniue tak sie robi i ramy są na ...wieki wieków amen, z drugiej strony ja chce cr-mo takie piekne czerwone jak w takim filmie hamerykańskim .........cud malina bez orzeszków
www.velotech.pl

#13
Piotr pisze:
rurokura pisze:piękny rowerek ,kółka fajnie grają .. co nie zmienia faktu ,że wolę jednak rowery stalowe ..

Żeby spokojnie śmigać na takiej ramce -podejrzewam ,że trzeba by ją rozebrać ,popodgrzewać mufy >wyciagnąć rury ,oczyścić i posklejać odpowiednim klejem ..acz jest to straszna rzeźba -faktycznie ,lepiej jak już sobie wisi na ścianie i zdobi :)
spokojniue tak sie robi i ramy są na ...wieki wieków amen, z drugiej strony ja chce cr-mo takie piekne czerwone jak w takim filmie hamerykańskim .........cud malina bez orzeszków
O tu trafił Pan Derektor w me gusta.. był taki film..ojj był :mrgreen: a nawet dwie takie ramy mogą być :-)
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#15
:mrgreen: panie!

ale tam śniegu nie ma i to kolarstwo takie przyjemne :-) że chyba dziś wieczorem obejrzę, nie pamiętam który raz :mrgreen:
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..
cron