#2071
WojtekKa pisze:
skolioza pisze:u nas dziś koło 0/-1 i trochę topniało - wziąłem auto, zapakowałem rower
Piknie....bardzoooo
Haker, Ty jeszcze do nas zaglądasz?
Lodzermensch

#2072
Z dużym opóźnieniem, ale mimo to napiszę dwa słowa o pogodzie na Jurze.
Tydzień temu (w sobotę o ósmej rano, 30 km od Częstochowy - okolice Zaborza) termometr wskazywał -27 st. C. Wyprowadziłem rower tam stacjonujący z zamiarem użycia go do przejażdżki po okolicy.
Ruszyłem chyba tuż przed dziesiątą (temp. - 23) i od razu się okazało, że manetki ledwo działają, a prawa klamka nie wraca do położenia spoczynkowego. Parę minut później wjechałem do lasu na północnym stoku wzniesienia i przestała działać kaseta - bębenek jej nie zabierał. No to "z buta" do jakiegoś słońca z nadzieją, że tam będzie mi łatwiej to rozruszać. Nie jestem wierzący, w popularnym znaczeniu tego słowa, ale faktem jest, że po dłuższym postoju przy kapliczce dało się jechać :-) .
Dalej bardzo przyjemna, zimowa droga, aż do Suliszowic, gdzie natrafiłem na relikt minionej epoki w postaci ciekawej budowli.
Potem niestety głęboki śnieg i sporo pchania. Ostatecznie, po ponad 3,5 godz. dotarłem do mety, czyli miejsca startu. Nie wiem jaki odcinek przebyłem, ale średnią prędkość miałem mniej więcej taką, jak sprawny piechur.
Najwyższa zanotowana temperatura - 16 st. C.
Było bardzo przyjemnie, chociaż natura znów przypomniała, że nie wolno jej lekceważyć.
No i noworocznie postanowiłem bardziej zadbać o rower, który "mieszka" tam w niesprzyjających warunkach, a bywa mocno eksploatowany.
Załączniki
podjazd.jpg
pchanie.jpg
relikt.jpg
droga.jpg
kaplica.jpg
-27.jpg

#2075
corrado1111 pisze:
WojtekKa pisze:
skolioza pisze:u nas dziś koło 0/-1 i trochę topniało - wziąłem auto, zapakowałem rower
Piknie....bardzoooo
Haker, Ty jeszcze do nas zaglądasz?

Zaglądam, zaglądam :) .... choć co prawda śledzę częściej na FB.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#2076
Moja miejscowość znajduje się pod mega wielkimi zbiornikami wodnymi (naturalnymi).W pewnym magicznym miejscu w środku lasu znajduje się niepełny okrąg z którego wypływa woda z głebi ziemi, która nie zamarza nawet przy -30, a w Lato widać jak woda jest krystalicznie czysta a dno oświeca błękitnym kolorem. Jest to najpiękniejsze miejsce w mojej okolicy ;)
Obrazek


Obrazek


Niech ktoś mi nie powie że ten kadr nadaje się do namalowania na płutnie ;)
Obrazek

#2077
Jesteś w stanie określić głębokość tego źródła? Widziałem coś takiego w dzieciństwie wielokrotnie w górach świętokrzyskich i też był właśnie efekt nie zamarzania, woda była bardzo czysta, ludzie pili ją w domach.

#2079
DOMAN pisze:Jesteś w stanie określić głębokość tego źródła? Widziałem coś takiego w dzieciństwie wielokrotnie w górach świętokrzyskich i też był właśnie efekt nie zamarzania, woda była bardzo czysta, ludzie pili ją w domach.
W lato sprawdzę bo jeszcze chcę żyć ;) Jako ciekawostka u mnie w miejscowości przed lasami znajduję się Sanktuarium Św.Otylii gdzie tak samo woda wypływa z głębin i nawet ostatnio znalazłem nowe ujście gdy udałem się w głąb tego zalewiska, ale to był jedno razowy wypad w lato gdyż musiałem poruszać się na tych na tych pojedyńczych wysepkach z trawy które ledwo były na szerokość moich stóp nie chciałbym wiedzieć jak było głęboko. W 2016 była afera gdyż komuś przeszkadza owe ujście i chciał je zamknać nasyłając sanepi..., po zbadaniu niby wykryto przekraczający procent pałeczki e-coli lecz ludzie w lato cały czas pobierali wodę z owego zrodła i przyjezdni turyści pili wodę i do dziś nikt nie ma żadnych problemów. Jeżeli ktoś będzie w moich okolicach z chęcią zapraszam w porę Letnią, jesienią czasami bywa tak pięknie że człowiek chciałby mieć taki widok przed domem, w zimę też ma swój urokliwy klimat to miejsce ;)
Obrazek

#2087
suchy1704 pisze:Podejrzewam okolice Urzędowa... W sezonie często tam bywam... ;)
Coraz więcej osób :-) to tym bardziej pasowało by odwalić mini zlot z retromaniakami ze wschodu :D

#2092
Fajnie popatrzeć na miejsca których jeszcze nie dotknęła amerykanizacja i ta cała komercja. Mam nieodparte wrażenie, że tam żyje się jakoś wolniej i spokojniej niż w tym zachodnim piekiełku.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#2093
Fajnie popatrzeć na miejsca których jeszcze nie dotknęła amerykanizacja i ta cała komercja
super wyprawa !!!! Wilno i zamek w Trokach mialem okazje zwiedzac jakos w latach 90 .......2 tygodnie na plenerze malarskim 8-) ale tam sie wtedy dzialo :shock:
.............................................................................................................................................................

o szczegolach z pleneru to wole nie pisac ;) ale samo Wilno mimo widocznej biedy zaskakiwalo czystoscia
Ostatnio zmieniony 2017-02-13, 22:20 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#2094
marcin74 pisze:
Fajnie popatrzeć na miejsca których jeszcze nie dotknęła amerykanizacja i ta cała komercja
super wyprawa !!!! Wilno i zamek w Trokach mialem okazje zwiedzac jakos w latach 90 .......2 tygodnie na plenerze malarskim 8-) ale tam sie wtedy dzialo :shock:
Zmalowałeś coś?
Lodzermensch

#2095
corrado1111 pisze:Zmalowałeś coś?
jak wiesz ja w te klocki slaby jestem ;) ale reszta dala czadu jak nalezy
skonczylo sie tym ze przewodnika i kierowce szkola podala do sadu :lol: :lol: :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#2096
marcin74 pisze:
corrado1111 pisze:Zmalowałeś coś?
jak wiesz ja w te klocki slaby jestem ;) ale reszta dala czadu jak nalezy
skonczylo sie tym ze przewodnika i kierowce szkola podala do sadu :lol: :lol: :lol:
taa
Lodzermensch

#2097
skolioza pisze:więc może kogoś zaciekawi
osiedle Karaimow w Trokach odwiedziliscie ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#2098
W Trokach długo nie zabawiliśmy - ale przejeżdżaliśmy o ile dobrze kojarzę (na zachód od zamku?)
Co do samych odczuć - w Wilnie byliśmy 12 lat temu, wtedy faktycznie było to biedne, acz piękne miasto Dziś to typowe europejskie miasto - dalej z piękną starówką, ładnie oświetlone i odnowione, ale tez i ta amerykanizacja o której Skeevo pisze jest widoczna (drogie butiki przy głównych ulicach, modne życie w klubach na starówce, hamburgery, graffiti - nawet stok narciarski na wschodniej flance miasta usypali, oświetlili i wyciąg postawili - trochę jak w Dubaju...)
Grodno zaś - inna bajka Bardziej senne, bardziej autentyczne (choć w zachłyśnięciu Europą żeby zjeść coś regionalnego trzeba poszukać) i na prawdę czyste - ani pół peta, papierka na ulicy, o bazgrołach na murach nie wspominając
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron