#1955
skolioza, Fajne klimaty! Tandem kozak!
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#1959
Wczoraj przejechałem kawałkiem budowanej trasy VeloDunajec która biegnąc Doliną Dunajca ma połączyć Zakopane z Wietrzychowicami. Całość ma mieć 142km długości.

W moich okolicach jest na razie kilka kilometrów świeżo położonego asfaltu, ale widać że intensywne prace są prowadzone na znacznie dłuższym odcinku. Całość ma być podobno oddana do użytku do 2020 roku.

Przebieg trasy: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... k&hl=en_US
Załączniki
IMG_0577.JPG

#1960
Z tego zdjęcia wygląda to jak próba przeniesienia słynnej Trasy Naddunajskiej na nasze tereny
A ona podobno nudna jak flaki z olejem jest :-P przez ten ciągły asfalt nad rzeką uchodzi wśród niektórych za wyzwanie ze wg na monotonię, wśród innych za autostrade dla emerytów

nie chcę generalizować, ale na świeżo po Green Velo (przy tej koncepcji nie idące na szczęście nad Bugiem) jestem trochę w rozterce Z jednej strony dobrze że coś robią w naszym (rowerzystów) kierunku, z drugiej - czy oby to na pewno właściwy kierunek?
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#1961
Mnie się wydaje że to właściwy mimo wszystko kierunek.
Rzeczywiście ten końcowy odcinek z którego pochodzi ww zdjęcie nie urzeka może jakoś specjalnie.
Za to w drugą stronę Dolina Dunajca jako że wchodzi na teren Karpat to już zupełnie inna bajka.
Zakliczyn-Jezioro Czchowskie-Jezioro Rożnowskie-Nowy Sącz-Beskid Sądecki-Pieniny-Nowy Targ to już atrakcyjne widokowo tereny, i którędy by tam tej ścieżki nie poprowadzić to będzie ciekawa

#1964
skolioza pisze:Absolutnie nie mam nic przeciwko puszczeniu takiego szlaku wzdłuż rzeki - niepokoi mnie jedynie forma, jeśli w całości tak miałby ów szlak wyglądać
zrobiliby z dropami to tez by ludzie narzekali ;-)
cieszyc sie z tego co jest .... :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1966
marcin74 pisze: cieszyc sie z tego co jest .... :->
Słuszna uwaga, w ostateczności biorąc pod uwagę że "nasz" odcinek biegnący wałem Dunajca ma mieć 34 km, będzie idealny do szybkiej traski tam i nazad rano przed robotą ;-) W dodatku w komforcie psychicznym, bez obaw o swoje bezpieczeństwo związane z poruszaniem w ruchu ulicznym.
marcin74 pisze:zrobiliby z dropami to tez by ludzie narzekali ;-)
Wał ostatecznie ma z 3-4 metry wysokości, także dla chcącego nic trudnego :mrgreen:
Lukanio pisze:Domek jak z moich marzeń :roll: też chcę taki lecz nawet nie podchodzę do tego ile kosztuje taki rarytas bo nawet jeszcze mnie na to nie stać :P
A to jest akurat przykład inwestycji z gatunku "chcieć znaczy móc", bo był budowany własnoręcznie przez mojego ojca w latach 80-tych, jedynie tynki i stolarka są wykonywane inną niż jego ręką. Nawet pustaki z których jest postawiony były "home made" z materiału o nazwie łupkoporyt.

#1967
Halo hlao.. że tak powiem
Dzisiaj odbyłem krótką wycieczkę na cześć wiosny nadchodzącej sobie w oslo;
Słońce świeci ,ukrop (całe 10 stopni w cieniu) ,chwile temu sypnęło śniego/gradem ,ale generalnie jest bardzo pozytywnie. Warunki -bajkowe ,jest sucho ,błota brak..
Obrazek

Co do tras okolicznych-to takie wesołe miasteczko dla kolarzy górskich ,jest wszystko czego życzyłby sobie człowiek na zawieszonym rowerze -wąskie kręte dziewicze ścieżki , skały w każdej możliwej postaci -dropy ,uskoki ,progi ,trochę telewizorów ,monstrualne korzenie..
Obrazek

Generalnie na retromtb było by ciężko ,chociaż moj bolid też jest retro (ma już 10 latek, a 10 lat w swojej klasie to wieczność)

Po wycieczce spoczynek w moim hamaczku -w drodze jest jego lżejszy kuzyn -powinien ważyć nieco ponad 200 gram wraz z zawieszeniem -więc baardzo się tym jaram.
Obrazek

pozdro
GALERIA

#1968
okolice jakby mi znane choc wydaje sie ze teren jeszcze bardziej wymagajacy 8-)
ja wczoraj 100 ;) ale pogode miale gorsza :-(
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#1979
czerwcowy wypad trasą Terespol - Janów Podlaski - Biała Podlaska
wspaniałe widoki i miejsca, a część trasy nad rzeką Bug (granica z Białorusią)

ogród/park pałacyku w Cieleśnicy i stadnina koni w Janowie Podlaskim
Obrazek
Obrazek


w lipcu pojeździłem trochę w okolicach Pisza - w planach był maraton 10 lipca Krutyń – „Na tropach Smętka”, ale przesunięto termin na wrzesień :cry:
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >