Kwietniowe Doły inaczej

#1
Nie wiem czy to temat do dyskusji, bo myślę że większość MTBikerów odbierze tę wiadomość z pewnym rozczarowaniem
W każdym razie wyremontowano Kwietniowe Doły, oto oficjalna informacja Gminy Wielka Wieś nt inwestycji
Niech turystom mniej zaawansowanym niz my zapaleńcy służy dobrze!
Informacja prasowa z dnia 5.10.2012 r.
Kwietniowe Doły wyrównane - Szlak Orlich Gniazd nie tylko dla orłów
Podkrakowska Gmina Wielka Wieś zakończyła inwestycję polegającą na poprawie infrastruktury szlaku Orlich Gniazd. Celem była poprawa bezpieczeństwa i warunków dla uprawiania turystyki i rekreacji na tej niezwykle popularnej trasie.

Szlak Orlich Gniazd na terenie Gminy Wielka Wieś przebiega od granicy z gminą Zielonki w Pękowicach, przez Giebułtów, obok zabytkowego XVII-wiecznego kościoła św. Idziego, ulicą Orlich Gniazd, przez wąwóz Kwietniowe Doły i Prądnik Korzkiewski dnem doliny Prądnika aż do Ojcowa.
Właśnie wąwóz Kwietniowe Doły był do tej pory najtrudniejszym do pokonania odcinkiem. Zacieniony, gęsto zarośnięty w tym miejscu szlak był mocno zniszczony, erozja spowodowała powstanie stromych i niebezpiecznych miejsc. Pokonujący go rowerzyści często musieli się wykazać ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Gmina Wielka Wieś rozpoczęła modernizację tego odcinka już w 2011 roku. Wtedy utwardzono dolny odcinek długości około 480 metrów. Obecnie dokończono prace w górnej części wąwozu, modernizując kolejne 130 metrów.
W ten sposób, ważny odcinek szlaku Orlich Gniazd, pokrywający się w tym miejscu z szlakiem św. Jakuba (Via Regia) i czarnym szlakiem rowerowym zyskał nową, utwardzoną nawierzchnię, wzmocnioną siatką geokomórkową. Całość robót uzupełniło wykonanie przepustu i odwodnienia wzdłuż trasy.
- Cieszę się, że dzięki naszym działaniom udało się udrożnić ten odcinek dla turystów, poprawić bezpieczeństwo i warunki do rekreacji na głównym szlaku turystycznym wiodącym z Krakowa przez naszą gminę do Ojcowskiego Parku Narodowego i dalej na północ - wymienia wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz. - Otrzymujemy sygnały od turystów pieszych i rowerzystów, że ta modernizacja jest dobrze oceniana. Połączenie między Giebułtowem i Prądnikiem Korzkiewskim służy też mieszkańcom tych miejscowości.
Inwestycja, uwzględniająca też uregulowanie stanu prawnego gruntów, kosztowała 120 000 złotych.
Szlak Orlich Gniazd, oznaczony w terenie kolorem czerwonym łączy Kraków i Częstochowę, prowadząc turystów pomiędzy warownymi zamkami Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, m.in. w Ojcowie, Pieskowej Skale, Ogrodzieńcu, Mirowie i Olsztynie. Szlak Orlich Gniazd został w tym roku nagrodzony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej jako Najlepszym Produktem Turystycznym Polski [http://orlegniazda.pl/pl/aktualnosci/po ... Certyfikat]
mały obrazek po remoncie

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#2
hm ale od poczatku roku tego Kwietniowe doły są wyszutrowane więc na bieżąco jak widać

Ponad przeciętne umiejectności , no tak jestem mistrzem , zawsze tak myślałem śmigając tam za starych czasów

a nie wspomnieli napisać że już od pół roku szuter sie rozsypał i widać kratki plastykowe i dwa drzewa zostały na środku idealne na glebe face to face , jedno na górze na prostej a drugie na dole na ostrym zakrecie po pionowym zjeździe :-D
www.velotech.pl

#4
hahah , wiedziałem ze pamietasz ... dobrze było , jedwabiscie wręcz , cudne miejsce , a teraz nudne jak cała Szwajcaria , ale mysle że nam nie wyszutrują żółtego kawałeczka ..... tam gdzie słonko zachodzilo
www.velotech.pl