Zakaz wywozu metali z Niemiec

#1
Już drugi raz obiło mi się o uszy że w Niemczech został wprowadzony zakaz wywozu metali - czyli rowerów i innych FAJNYCH rzeczy. Nie wiem czy to prawda ale zaobserwowałem coraz większe ubóstwo towaru - np. z narzędzi ogrodniczych. Dodatkowo usłyszałem historię że facet wiózł właśnie rowery i jakieś tam inne rzeczy - zatrzymały go do kontroli jakieś służby i po rewizji dostał 500 euro mandatu.

Teraz pytanie do Was: możecie to potwierdzić ? Czy komuś wiadomo coś na ten temat?
SZOSA>mtb

#2
Sprowadzam regularnie z Niemiec towar do swojego sklepu. Ostatnią partię odbierałem we wtorek i mój kontrahent Niemiec nic nie wspominał o jakichkolwiek ograniczeniach . Towar normalnie dostałem (oczywiście legalnie na faktury) więc nie sądze by takie ograniczenia w rzeczywistości miały miejsce - dodam , że spełniałby podane przez Ciebie kryteria - wykonany głownie ze stali i jest FAJNY.

Pozdrawiam
Andrzej
Nie dyskutuj z chamem - najpierw sprowadzi Cię na swój poziom a potem pokona doświadczeniem !!!

#3
No właśnie osobiście dla mnie to absurd ale różnie z prawem jest ;) Zobaczymy czy coś się z tego urodzi - oby nie bo ceny rowerów poszybują do niebotycznych. ;-)
SZOSA>mtb

#6
Polacy posprzątali już wszystko w Niemczech to teraz trzeba wprowadzić ograniczenia :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron