MERIDA AlbonTech DX

#1
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą ramą, info o niej, może jakiś katalog? Ogólnie jakies informacje i opinie o rowerach Merida z lat 90, wszystko mile widziane.
Tylny trojkat cromo, główny alu. czy to dobre połączenie?
Załączniki
DSC03350.JPG

#2
To Twój rower? Dawaj go do działu Retro MTB.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#3
dpiko pisze:Tylny trojkat cromo, główny alu
:?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 2012-11-27, 22:45 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
Dobre niedobre, na pewno ciekawe. Biorąc pod uwagę to, że alu ramy zwykle pękają przy hakach to może i miało to sens.
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#6
cholera :shock:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
To ta allegrowa Merida?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
Pewnie, że miało.
Przód masz sztywny i lekki - tam nie potrzeba wybierania drgań. Za to sztywność jest wskazana.
Tył masz trochę cięższy, ale bardziej wytrzymały i wybierający drgania. Do tego wytrzymalsze okolice najbardziej narażone na pękniecie.
Suma - masz ramę lżejszą od pełnej stali ale jednocześnie komfortową.
Przy konstrukcji mufowej takie coś jak widać bez większego problemu da się zrobić.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
kurcze najbardziej filigranowa rama alu jaka widzialem :lol: :lol:
ladniutka
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
Tak na oko to widać, że rower jest faktycznie w bdb stanie. Poza oponami i siodłem, wydaje się być w oryginale. Jeżeli chodzi o cenę to uważam, że jest dobra. Ona już od jakiegoś czasu wisi na Tablicy i kiedyś była chyba droższa.
Ma bardzo fajny zacisk do sztycy razem z wieszakiem pod Canty :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#13
Skeevo pisze:Tak na oko to widać, że rower jest faktycznie w bdb stanie. Poza oponami i siodłem, wydaje się być w oryginale. Jeżeli chodzi o cenę to uważam, że jest dobra. Ona już od jakiegoś czasu wisi na Tablicy i kiedyś była chyba droższa.
Ma bardzo fajny zacisk do sztycy razem z wieszakiem pod Canty :-)
Ten wieszak to nie jest razem z zaciskiem tylko taki dokładany do jego śruby, jest wiele różnych takich rozwiązań.Nawet kiedyś miałem zrobić fotki tych co mam u siebie zbunkrowane ale jakoś mi się zapomniało.
Lodzermensch

#14
Witam.

Focker trafił idealnie w punkt. :D

Moja Szosa Meridy była właśnie tak zbudowana i powiem szczerze że jeszcze nie trafiłem na bardziej komfortową szosówkę, jeździłem na niej dzień w dzień po mieście...
Generalnie polecam.

Przy okazji całość była robiona na mufach co moim zdaniem jest mega estetyczne bo dalje gładkie połączenia.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#16
Chodziło mi o sam przedni trójkąt - nie potrzeba tam dobrego wybierania bo od tego jest właśnie stalowy widelec. System wydaje się więc idealny - jednak w epoce późniejszego spawania i taniego aluminium nie ma racji bytu, bo stali z aluminium spawaniem nie połączymy, a w katalogu opisywana rama będzie cięższa niż analogiczna z pełnego alu.

Podobne ramy robił chyba także Raleigh z tego co kojarzę. Taki sam system przyjął też Gary Fisher w ramach Big Sur, tylko stal zastąpił kompozytem. Założenie takie samo, choć rama 10 lat późniejsza.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#17
Miałem kiedyś podobną Meridę - Al Bon Tech XT - to był najwyższy model w roku 91, ta będzie pewnie oczko niżej
Rama (moja przynajmniej) starannie wykonana, lekka jednak wbrew pozorom nie była

Z podobnych konstrukcji jak wspomniano był jeszcze Raleigh Techium Chill - konstrukcja i wykonanie zaskakująco podobne, choć zdecydowanie nie są to ramy identyczne
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#18
Merida jest "procentem ram" a nie tylko marką więc możliwe jest spotkanie takiego samego cuda z inną nakelejką.

Ja znalazłem bliźniaczą, do mojej Meridy, Univegę. Rower identyczny włacznie z kierą, mostkiem i obręczami.

Jakbym teraz znalazł jakiegoś AL-bon-tech'a w rozmiarze to z chęcią zrobiłbym rower do miasta.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#19
Dzieki za wszystkie opinie i troche info. Jakby ktos mial cos do dodania lub jakies dane to zapraszam.
Gdy rower do mnie dotrze, to porobię lepsze zdj, prawdopodobnie tez porozkładam wszystko, poważę i wstawie watek do odpowiedniego dzialu.
cron