Diamondback Sorrento '94 aka Falkor

#1
Ave!

W zeszłym roku stawiałem maszynę w prezencie dla mojej Pani...
zrobiwszy wywiad w gustach kolorystycznych wiedziałem, ze miałby być czarny (nuda :-) ) albo fioletowy.

Tak też stałem się właścicielem Diamondback Sorrento z 1994 roku (dzięki, qrczaki!).
Na rurkach "Chromoly main triangle / hi-tensile steel rear stays",
pomalowana na piękny metaliczny jasno-fioletowy kolor - cudownie błyszczy się w słońcu;
oryginalnie na Alivio, postawiłem go na:
klamki LX ST-M560 (dzięki, skolioza!), przerzutki LX RD-M560 + XT FD-M735 (niestety nie miałem do kompletu z dolnym ciągiem), korba LX FC-M560,
koła na LX FH-M560, LX HB-M560 i obręczach FIR MT232,

okrasiłem fioletowymi aluminiowymi dodatkami:
hamulce Dia-Compe 987, zacisk podsiodłowy Shogun, korki Shogun Power Plug Pro, kierownica Towsen (146 gramy, mniam), rogi Towsen, booster Maugura,

dodałem piękny stalowy mostek Shogun Zero (210 gramów) i współczesne już siodło Selle Italia X2 Trans Am oraz wygodne pedały Dartmoore Jelly.

Prezentuje się to tak:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


śliczne Dia-Compe 987:

Obrazek


mostek:

Obrazek


zacisk:

Obrazek


kiera, rogi:

Obrazek


Laczki to Swallow (aka Schwalbe) Cruiser HS-228 (26 x 2,125) - wyglądają tak sobie, ale śmigają bardzo ładnie. Może zmienimy je w tym roku na coś nowszego, np.

Obrazek


:-)

Komentarze mile widziane.
Ostatnio zmieniony 2011-05-06, 18:11 przez Cypis, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Cypis

#2
Widać zakupy niemieckie :-D
Ten mostek shogun to on nie ma kapselka, czy pogubiłeś? Sam się nad nim zastanawiam, ino że ahead...
No i dobrze żeś zrobił, źe w czerninę to nie poszło. Jakbyś jeszcze obrączki srebrne dał, i sztycę, to by się całkiem rozjaśniło. Ale to rzecz jasna, sprawa gustu.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#4
aldek, zakupy owszem od André - zresztą niebawem kolejne :-)

Kapsel od Shoguna gdzieś się zawieruszył, w zestawie był - jak się nie znajdzie to będę musiał dosztukować.
Obrączki zostają, bo to solidne koła, sztyca to Kalloy 25,8mm z 1993 roku,
"srebrnego" lub "tytanowego" zamiennika szukam, ale na spokojnie.

skolioza, fiolet z czernią się zdecydowanie komponuje. A model w opisie już poprawiam :-)
--
Cypis
cron